Europska košarka u svim oblicima. Sve lige, sva natjecanja
By VaskePB
#72355 Efes - Real - 2
Jednostavno ne vidim kako Efes koji je na poslednja dva meca izgubio od Karsijake i Darusafake sad moze dobiti mocni Real.. Tim u kome je Vladimir Stimac jedan od glavnih igraca tesko da moze nesto

Olimpijakos - Baskonia - 1
Baskonija je prosli mec ubedljivo izgubila, cak 20 razlike od Gran Kanarije.. Sada idu na Oli u Grckoj, na najbolju odbrani u Evropi.. To tesko dobijaju i mnogo bolje ekipe. Sa Spanulisom ili bez njega ovo Oli lagano dobija.

Unikaha - Fenerbahce - 2
Dovoljno je pogledati roster timova. Fener je na svakoj poziciji od 1 do 5 mnogo jaci od Unikahe, takodje i jaca klupa, plus Zeljko Obradovic. Za Zoca ne postoji prijateljski mec i on sigurno nece zeleti da otvori sezonu porazom. Ovde treba igrati hendikep na Fener, granica je negde 2.5 negde 3.5, ali smatram da Fener dobija dvocifrenom razlikom.
By CP3_BG32
VaskePB wrote:Efes - Real - 2
Jednostavno ne vidim kako Efes koji je na poslednja dva meca izgubio od Karsijake i Darusafake sad moze dobiti mocni Real.. Tim u kome je Vladimir Stimac jedan od glavnih igraca tesko da moze nesto

Baskonija je prosli mec ubedljivo izgubila, cak 20 razlike od Gran Kanarije.. Sada idu na Oli u Grckoj, na najbolju odbrani u Evropi.. To tesko dobijaju i mnogo bolje ekipe. Sa Spanulisom ili bez njega ovo Oli lagano dobija.

Unikaha - Fenerbahce - 2
Dovoljno je pogledati roster timova. Fener je na svakoj poziciji od 1 do 5 mnogo jaci od Unikahe, takodje i jaca klupa, plus Zeljko Obradovic. Za Zoca ne postoji prijateljski mec i on sigurno nece zeleti da otvori sezonu porazom. Ovde treba igrati hendikep na Fener, granica je negde 2.5 negde 3.5, ali smatram da Fener dobija dvocifrenom razlikom.

Ocajan post .Pisati da ce neki tim lagano dobiti ili da ce dobiti 10+ razlike presmjesno.Na Efesu raste kvota i ne znam zasto.Real je bez Ljulja.Stimac glavni igrac ?Pa ti si neki obicni balavac.Glavni igrac tima je Erik Mccollum uz prosjek oko 17 poena.Stariji brat McColluma iz Portlanda.To je Jos Riki Ledo.Zatim Kruno Simon.Stimac se tu vrti kao 6,7 opcija .Nemoj pisati gluposti cisto zbog ljudi koji ne znaju i prepisuju parove.
By HibbertManje
VaskePB wrote:Efes - Real - 2

Hmm...previše podcjenjuješ Efes, prva petorka sasvim solidna, čak i više od toga, a kad gledaš da ti s klupe ulaze Simon, Dunston i Brown koji vole igrati protiv ekipa koje ponekad upadnu u divlju košarku(oduvijek navijač Reala, ali istina je da nikad ne znaš šta očekivati od njih) mislim da treba izbjeći ovaj par, po meni egal utakmica, prvo je kolo. S obzirom na roster, stvarno mislim da je Real slabiji nego prethodnih godina(ponajviše zbog neigranja Lulla), na klupi Campazzo koji je sasvim prosječan, Reyes koji je u 38.godini i ajde Maciulisa moram spomenuti jer je obožavam njegov stile igre. Ne znam, mislim da je Efes trenutno na 50% svojih mogućnosti jer jebiga, neuigrani su još, ali baš na ovakvim tekmama se lomi forma i pokazuje kvalitet. Zadnja dva poraza sigurno nisu pokazatelj pravog stanja ekipe, kao najveću prednost Reala istaknuo bi Kuzmića koji bi ti trebao baš izdominirati u reketu na obje strane, a ostalo je sve 50-50, čak mislim da će se večeras dosta ići preko Dončića što se tiče Efesa, mali lako može upast u osobne a u napadu stvarno može usrat forsiranjem kad je nervozan. Prije bi gađao nekih kontrahend 7,5 u Germaniji.

Što se tiče Baskonije ajde tu se slažem, Olymp bi ovo trebao dobiti, pogotovo poslije ovog poraza kući od Panathinaikosa. Što se Baskonije tiče, ekipa se traži odlaskom Hange i Larkina, trebat će neko vrijeme Huertasu, Timmi i Grangeru da se uklope u malo drugačiji stil igre nego u prethodnim klubovima(pogotovo Grangeru), ali ono što ti želim reći, 20 razlike protiv Unicaje nije mjerilo ovom paru.
By DreamShake
Comix87 wrote:Brown je povredjen.

Upravo tako, nece ga biti bar mesec dana.
Od mene za danas:

Efes-Real 2 (1,53; max bet): Efesu otisli Heurtel, Granger, Tomas, Honeycutt, Osman itd. Mislim da zamene nisu istog kvaliteta, a jos nedostaje Brown. Verovatno ce Stimac i Dunston provesti neko vreme zajedno na terenu gde igrac poput Randolpha moze to da iskoristi izvlacenjem spolja i eksplozivnoscu. Efes jos ima Motuma na 4, Doelman ne bi trebao da igra danas. Real je kvalitetniji uprkos neigranju Llulla i gostujuceg terena.

Unicaja-Fener 2 (1,65; pinn bet): Moram jednostavno da uzmem ovaj tip, dobra kvota na sampiona Evrope. Otisli Bogan i Udoh ali doveli kvalitne zamene u vidu Wanamakera i Melija. Obradovic za vikend izjavio kako vise voli gostovanja na otvaranju nove sezone, smatra da su mu igraci fokusiraniji. Ne igraju Kalina i Dixon ali im dajem prednost.

M. Roll -9,5 (1,85; sve kladionice): Macabi promenio gotovo ceo tim. Ima tu igraca koji vole da forsiraju, Roll prelazi uz dobre minute koje se nadam nece dobiti bas zbog velike rotacije. Nije jos igrao prosli mec zbog povrede.

A. Randolph +12,5 (1,85; vecina kladionica): Vezuje se uz prvi tip. Odlicno i otvorio sezonu, nema Tompkinsa pa verovatno dobija vise minuta. Nisam fan igranja overa na igrace Reala zbog rotacije Pabla Lasa ali trebao bi da dobije dobru minutazu. Prosli godine igrac na kome sam najvise zaradio, strasno zahvalan.
By TajKyH
#72448 P.Miller 14.5 manje (Mozzart)

Mediji javili da je imo udes na putu do Pionira i da je malo nedostajalo da dodje do gadnih scena. S druge strane, zagreva se i igrace. Nije nikakva kosarkaska analiza (vise psihoanaliza) al moze znaciti nekome ko je hteo plus da se predomisli i izbegne ga jer sigurno nije mala stvar ucestvovati u tako necemu sat vremena pred mec.