Europska košarka u svim oblicima. Sve lige, sva natjecanja
By Pl2ymak4r
#117657 Pre svega zelim da cestitam svima Novu godinu i da ova godina bude uspesnija nego prosla.

Evropa 13/18 NBA 2/3

18:00 Rytas - partizan
Partizan nije prespavao Novu godinu,za mec protiv Olimpije su imali Renfroa koji je dobro odigrao i uoci Nove godine doveden je Nikola Jankovic,koji je ranije nastupao za Megu i za Olimpiju. A nije ni Rytas ipak ostao na istom rosteru. Citiracu reci Linasa Kleize :"This is a high-level player with EuroLeague experience. We are preparing for the upcoming Top 16, so this reinforcement was ncessary," Linas Kleiza, the Rytas sports director, said. "We will try to get him adjusted as soon as possible to be ready for our Top 16 games starting in early January."
Doveden je Artsiom Parakhouski ,izuzetno jak centar koji ce definitivno biti glavni u reketu Rytasa u ovom top 16 formatu. Odigrao je 3 meca u Litvanskom prvenstvu i Echodas tu najvise trpi,Echodas je na ta 3 meca proveo manje od 20 minuta i imao 2 puta jednocifren broj poena i jednom cini mi se 14. Iz toga izlazi Martynas Echodas 11.5 undermaxbet . Ne znam sa kim ce Echodas biti na parketu,ali kada je tu Rok Stipcevic nema mnogo lopti za centra,Rok belezi nesto preko 2 asistencije po mecu u EK za oko 30 minuta igranja,sto je malo za pleja i on je definitivno poenter i uz Silija i Suttona igrac koji ce najvise trositi u napadu. Nije ovo pravo vreme da se razigrava igrac koji je rodjen1997 godine,zato je tu Parahovski od koga ocekujem 20+ minuta veceras,kao i to da Echodas zavrsi sa 5-6 poena. Dok je bio Kairis tu,8 meceva Echodasa u EK i 2 overa za oko 17mpg. Partizan bolje brani reket nego sa Cankom,Trinkijeri je malo poslozio odbranu i najavio meceve sa manjim brojem poena,jer nemaju talenta u napadu i moraju da stegnu odbranu.
Drugi par sa ovog meca je omaleni Marcus Paige 11.5 under mozzart. Svidja mi se granica,Trinki ga nesto ne voli,to se moze shvatiti iz bezbroj intervjua kojih je dao tokom dosadanjeg boravka u Beogradu i trebao bi da igra ispod 20 minuta. Renfro je doveden,bukvalno par dana pred Olimpiju i odigrao je mec sa 23 minuta i kao da je sa ekipom tu koliko i Paige koji nije mogao da ''klikne'' sa istim tim ljudima i odigrao je ispod 20 minuta ,doduse bio je precizan pa je prebacio taj mec. Ocekujem ovde smanjenu minutazu,upola manje suteva za ovog momka i tako da se nastavi u drugom delu sezone,gde ce on,ako ostane,biti drugi plej partizana a Renfro voditi glavnu rec na parketu. 11.5 za ispod 20 minuta je prihvatljivo.
By Toko23
#117712 CEDEVITA - MORABANC ANDORRA ht over 84.5 (1.75) PINNBET

6. i 2. ekipa po efikasnoscu u ovom takmicenju. I jedni i drugi vole igru u tranziciji i na to se oslanjaju tokom veceg dela meca. Takodje vole resavanje napada u prvoj polovini vremena, i u svakom trenutku je na terenu minimum 7 igraca koji mogu pogoditi za 3, i sto je najbolje koji se ne libe da sutiraju. Ako pogledamo domaca prvenstva, Cedevita je u ABA na trecem mestu po efikasnosti, sa prosekom od oko 165 poena po mecu, dok je Andorra u ACB na prvom mestu sa oko 167 poena po mecu.
U principu svi znamo sta se ovde ocekuje, i kakva ce igra biti. Jedino ostaje nedoumica sto sam se opredelio za over na ht a ne na ft. Pa zato sto mislim da ce manje pritiska biti u prvom poluvremenu. Vise ce biti brze igre, manje kalkulacija, a samim tim ocekujem i vise poena. Uostalom sta je 43 poena po cetvrtini za ovakve dve ekipe.
By Toko23
#117764 BOJAN DUBLJEVIC (VAL) under 13.5 PINNBET

Nemam apsolutno pojma odakle im ideja da stave 13.5 granicu kad je svuda 11.5, 12.5, ali me iskreno ni ne zanima :) nadam se da je nece skinuti uskoro :)

E ovako, svi znamo ko je i sta je Bojan Dubljevic. Vec godinama je nosilac Valensije, koja kako god igrala, uvek je prisutna u zavrsniicama. Posle titule u ACB, imali su finale play offa, pa polufinale prosle godina...ali da ne davim.
Ovde je under must win, iz nekoliko razloga. Prvi je taj sto je on bio povredjen, od meca sa Zenitom od pre mesec dana nije igrao na 3 duela, a u poslendnjem kolu ACB lige imao je redukovanu minutazu na cini mi se nesto preko 10 min. Moguce da je komplet spreman za vecerasnji duel ali i pod tim uslovom, mislim da je 14 poena mnogo za njega. Razlozi za to su sto Valensija na klupi ima konkretnu zamenu za njega, ili kako bih to bolje pojasnio, nije tip ekipe koja se oslanja na jedng igraca. Previse je tu potencijala, i dobrih kosarkasa, na svim pozicijama, pa i na Bojanovoj. Na 5ici imaju Tobey-a, koji igra korektnu sezonu, Will Thomas odradjuje korektan posao kada je na 5, pa cak i Laberye. Zbog toga mislim da Ponsarnau nece rizikovati sa njim, i da nece dobiti preterano veliku minutazu. Cak i da je dobije, on prosecno sutira 5.5 dvojki i 3 trojke. Pa bi po toj nekoj statistici on morao da ima bas visoke procente da bi dosao u over. Druga stvar je ta sto Unicaja nije bas slaba u branjenju reketa. I treca je sto dosta napada Unicaje ide preko Shermandinija, po neki i preko Lessorta, tako da moze da udje i u problem sa licnim greskama. Sve u svemu, UNDER!
By Toko23
#117784 ANDREW ALBICY(AND) over 9.5 (1.75) PINN BET

Reprezentativni pley i jedan od najboljih igraca koje Andora ima, siguran sam da ce u bitnim mecevima dosta toga biti na njemu, i da ce lopta biti korektan broj napada u njegovim rukama, tj da ce on resavati vise napada nego uobicajeno. A granica od 9.5 za njegove mogucnosti nije nesto sto on ne moze lako da prebaci.
Cuvace ga Cobbs i Pullen, a ja ne vidim neku specijalnu defanzivu u njima, a to da ce ovo verovatno biti mec na veci broj poena ide u prilog svemu sto sam obrazlozio.
U grupnoj fazi evrokupa on je 5 puta bio dvocifren, a 5 puta nije. Prosecno je sutirao 3 dvojke i 5 trojki a sa linije slobodnih bacanja ima korektnih 80ak procenata uspesnosti. Minutaza mu se manje vise zna, a to je oko 25 minuta, sto je po meni vise nego dovoljno. Bitno je jos reci da je u ACB ligi na 8.5 poena proseka...
By Toko23
#117798 To je tacno ali pazi, na osnovu toga da ce ovo biti pretpostavljam divljacka utakmica, i na to kakav match up ima, ja mislim da on veceras ide u over koliko u trecoj cetvrtini, da ne preterujem. Iz tranzicije ocekujem bar pola njegovih poena, iz 5 trojki nek ubode dve i eto ti overa :) a s obzirom na to da Cedeviti nije strano da ispuni bonus za 3,4 minuta, ocekujem i poneko bacanje. I da se skine prokletstvo undera u protivnickim dvoranama :D
By Urros__
Toko23 wrote:BOJAN DUBLJEVIC (VAL) under 13.5 PINNBET

Nemam apsolutno pojma odakle im ideja da stave 13.5 granicu kad je svuda 11.5, 12.5, ali me iskreno ni ne zanima :) nadam se da je nece skinuti uskoro :)

E ovako, svi znamo ko je i sta je Bojan Dubljevic. Vec godinama je nosilac Valensije, koja kako god igrala, uvek je prisutna u zavrsniicama. Posle titule u ACB, imali su finale play offa, pa polufinale prosle godina...ali da ne davim.
Ovde je under must win, iz nekoliko razloga. Prvi je taj sto je on bio povredjen, od meca sa Zenitom od pre mesec dana nije igrao na 3 duela, a u poslendnjem kolu ACB lige imao je redukovanu minutazu na cini mi se nesto preko 10 min. Moguce da je komplet spreman za vecerasnji duel ali i pod tim uslovom, mislim da je 14 poena mnogo za njega. Razlozi za to su sto Valensija na klupi ima konkretnu zamenu za njega, ili kako bih to bolje pojasnio, nije tip ekipe koja se oslanja na jedng igraca. Previse je tu potencijala, i dobrih kosarkasa, na svim pozicijama, pa i na Bojanovoj. Na 5ici imaju Tobey-a, koji igra korektnu sezonu, Will Thomas odradjuje korektan posao kada je na 5, pa cak i Laberye. Zbog toga mislim da Ponsarnau nece rizikovati sa njim, i da nece dobiti preterano veliku minutazu. Cak i da je dobije, on prosecno sutira 5.5 dvojki i 3 trojke. Pa bi po toj nekoj statistici on morao da ima bas visoke procente da bi dosao u over. Druga stvar je ta sto Unicaja nije bas slaba u branjenju reketa. I treca je sto dosta napada Unicaje ide preko Shermandinija, po neki i preko Lessorta, tako da moze da udje i u problem sa licnim greskama. Sve u svemu, UNDER!

glegaj inboks drug :D
By Toko23
#117811 BILLY BARON(CZV) over 13.5 PINN BET

Mozda i najkonstantnije pojacanje Zvezde, i po meni je jedan od boljih stranaca koji je bio u Zvezdi (dok ne krenu optuzbe, rekao sam jedan od boljih a ne najbolji :) ) salu na stranu, covek odradjuje svoju ulogu i svoj posao maksimalno korektno, o cemu govori njegova statistika. 14.6 ppg, 46% za 2 i neverovatnih 54.4% suta za 3 za oko 25-30 minuta na parketu. Ovo neverovatnih sam rekao iz razloga sto on sutne skoro 6 trojki po mecu u proseku, pa tih 54 posto deluje jos vise impresivno.
Danas Zvezda igra protiv Limoza, ekipe koju sam malo puta gledao, ali kad god sam ih gledao forsirali su brzu igru. To je rekao i Tomic, a verujem da ce se taktika Zvezde prilagoditi igri gostiju, koji u ovom mecu ulaze kao underdog, pa mi nece biti cudno ako u mecu u kome nemaju sta da izgube, krenu da zasipaju zvezdin kos iz svih mogucih pozicija. Upravo to je razlog sto njihova odbrana nece biti na visokom nivou, pa samim tim niko nece ni sprecavati ona Beronova iskakanja po kojima je prepoznatljiv. U korektnoj je formi, kao i tokom cele sezone. U poslednjih 5 meceva ima 13,16,20,14,13 ako se ne varam. U prvoj fazi Eurocupa 8 od 10 puta je bio dvocifren, a u Pioniru 19,7,16,14,13.