Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:

3 para izaberite

13
12%
6
6%
22
21%
18
17%
5
5%
6
6%
10
9%
6
6%
12
11%
8
8%
By Sasa18
#61908 Charlotte Hornets - Miami Heat 1 1.40 / 1/4 1 1.68

Domaci igraju strasno ove sezone,na roster kakav imaju ocekivao sam obrnut skor pobeda i poraza do sada ali MJ zna sta radi..
Petorka sastavljena od iskusnijih igraca poput Kembe i Batuma gura kroz ovu sezonu ofanzivno sam tako,nema vise nepotrebng silovanja Kembe,dobio je onu ozbiljnost koja mu je falila i sada to sve izgleda skroz dobro
Sinoc su Magicnima uvaljali maltene stotku za 3/4 i to u Orlandu..
Waiters,Roberts fale gostima a i Dragic je pod ? ali ce verovatno nastupiti dok su domaci kompletni.
Gosti imaju 5 poraza u zadnjih 6 tekmi dok su se Hornetsi vratili na pobednicki kolosek i imaju 4 pobede na zadnjih 5 tekmi..
Charlotte igra b2b nakon fantasticne sinocne predstave ali Miami-u dan odmora nije mnogo toga doneo jer su se psihicki dosta istrosili u porazu od Thundera pred domacom publikom pre 2 dana..
Sastali su se 2 puta u oktobru ove godine i oba puta slavio je Charlotte koji trenutno drzi visoku poziciju 4 na istoku i ako nameravaju tu ostati ovakve tekme moraju lagano resavati u svoju korist !!
Ako Goran ne zaigra ovde nece biti dileme mislim,ali sve u svemu ovde vidim samo pobedu domacina i nista vise.Verujem da ce krenuti jako od starta i pokazati na samom pocetku da Heat nema sta da trazi u Charlottu..
By HibbertManje
#61910 R.Westbrook 28,5 vise SuperSport

U utakmici u kojoj ponovo nema Oladipa i u kojoj će reket Oklahome biti sigurno dobiti koju loptu manje, Oklahoma danas do pobjede može jedino svemirskom partijom Westbrooka, na granici od 28,5 apsolutno je isplativo singlirati na jači ulog, Addams ide na Gasola, Roberson ako se ne varam na Parsonsa, Kanter bi trebao rasteretiti reket Oklahome u napadu iako sumnjam da će na njega ići više od 4-5 akcija, ovo ostalo će sam sebi praviti šut kao inače. Možda eto jedino bitno da Conley direktni matchup Westov je pod znakom pitanja za današnju tekmu, iako ni njegov nastup ništa ne mijenja oko ovog para.
By Thunderrussell
#61912 Charlotte - Miami 1 @ 1,40
Utah - Philla ( 91,5) Manje @ 1,85
I.Thomas 24,5 Više @ 1,85

SuperSport

Eto taman se logiram vidim sasa okidao već Charlotte,u svakom slučaju,sve stoji šta je rečeno,jednostavno puno ozbiljnija ekipa nego Miami,uz ozljede koje Miami ima,ne vjerujem da Miami može izvući išta ovdje.

Philla manje od 91,5 sasvim solidno za odigrat.Prvo i osnovno,da razjasnimo stvar,Philla je posle Dallasa najgori tim u ligi što se tiče ofanzive.S druge strane Uta je najbolja što se tiče defanzive,u prosjeku primaju samo 95 poena.To je rezultat te mrtve igre koju igraju i to je tako.Znači već imaš 2 fakta da odigraš ovaj par.Jednostavno,Philla nema igru i nema kvalitet kojim mogu parirat Uti.

kad nadodamo na ovo da glavna uzdanica ima danas odmor ( Embiid ) ne vidim gdje može toliko poena prosut.Znači odsustvom Embiida lopte će uglavnom trošit Okafor Iliyasova i Covington,di je Uta baš najjača.

Joel Embiid (rest) will not play against the Jazz on Thursday night.

Čisto da nabacim brojke,koje vidim toliko ljudi mrzi,ali o čemu da drugo pričamo ? ovo je sport,dobija se na brojke,i toga se mora držat,jer i brojke nešto govore.

Zadnjih 5 međusobnih Philla Uti ubacuje 84,86,91,71,78 ..pe eto

Što se tiče Thomasa,mislim da je suviše prdit ikakvu analizu,kad igraš vakve igrače tipa Thomas,koji će uzet 20ak lopti,šta više govorit.Mism čovik se vrati nakon ozljede bolji nego ikad,strašna forma,a to i govori činjenica da je zadnjih 5 tekmi na prosjeku od 30,8 poena ..jeste da mu prosjek malo nabija tekma protiv Memphisa od 44 poena,sa produžetcima,i dosta se toga poklopilo Tohmasu da uvalja tolko,ali i to treba dati,zar ne ?

Neki dodatni motiv je naravno šampion Cleveland,a i kako nebi bio ? Matchup u vidu Irvinga,koji obranu baš i ne prati.A to i govori činjenica da je CLeveland ove sezone među gorima što se tiče poena sa PG pozicije,primaju oko 25 u prosjeku..

Igrali su ove sezone već,Thomas je uvaljao 30,uz popriličan broj slobodnih.Ne mogu reći da očekuejm ponovno 30,ali nekih 35 moguće :D :D :mrgreen: :mrgreen:
By Thunderrussell
HibbertManje wrote:R.Westbrook 28,5 vise SuperSport

U utakmici u kojoj ponovo nema Oladipa i u kojoj će reket Oklahome biti sigurno dobiti koju loptu manje, Oklahoma danas do pobjede može jedino svemirskom partijom Westbrooka, na granici od 28,5 apsolutno je isplativo singlirati na jači ulog, Addams ide na Gasola, Roberson ako se ne varam na Parsonsa, Kanter bi trebao rasteretiti reket Oklahome u napadu iako sumnjam da će na njega ići više od 4-5 akcija, ovo ostalo će sam sebi praviti šut kao inače. Možda eto jedino bitno da Conley direktni matchup Westov je pod znakom pitanja za današnju tekmu, iako ni njegov nastup ništa ne mijenja oko ovog para.

Prvo granica u SS na Westa je 29,5 ..Drugo iskoristi ću tvoju analizu da obratim pažnju na adamsa..spominješ da će ići manje lopti u reket,a po meni će baš ići jednako ili više,odkako nema Dipoa.Siguran sam da će ljudi dns tipovati Adams under,ide na Gasola,blabla,ali ne znam jeste gledali kako uopće adams postiže poene ? on ne dobije loptu u post pa da se igra njome,jer on to ne zna,čoviku ball handling skills su nikakvi,i većinu dobija na alleyup ili neki brzi pick n pop što se znalo dešavat,i za to nema obrane.Adams je životinja što se tiče tog segmenta igre.Druga stvar je Kanter,koji dobije loptu,i igra leđima u lowpostu,u većini slučajeva,i takav može gubit protiv Gasola..da zaključim adams je u formi,posprema sve ko po špagi,očekujem opet 2 man show.

ovo naravno ne mora utjecat na Overu/under westa,on će bez obzira na ovo uzet 20-25 lopti,samo je pitanje kolko ce imat % ..obzirom da je solidna forma,moglo bi se desit da lagani ni spuca 30+ :mrgreen:

Sretno
By Irriducibili17
Thunderrussell wrote:

Prvo granica u SS na Westa je 29,5 ..Drugo iskoristi ću tvoju analizu da obratim pažnju na adamsa..spominješ da će ići manje lopti u reket,a po meni će baš ići jednako ili više,odkako nema Dipoa.Siguran sam da će ljudi dns tipovati Adams under,ide na Gasola,blabla,ali ne znam jeste gledali kako uopće adams postiže poene ? on ne dobije loptu u post pa da se igra njome,jer on to ne zna,čoviku ball handling skills su nikakvi,i većinu dobija na alleyup ili neki brzi pick n pop što se znalo dešavat,i za to nema obrane.Adams je životinja što se tiče tog segmenta igre.Druga stvar je Kanter,koji dobije loptu,i igra leđima u lowpostu,u većini slučajeva,i takav može gubit protiv Gasola..da zaključim adams je u formi,posprema sve ko po špagi,očekujem opet 2 man show.

ovo naravno ne mora utjecat na Overu/under westa,on će bez obzira na ovo uzet 20-25 lopti,samo je pitanje kolko ce imat % ..obzirom da je solidna forma,moglo bi se desit da lagani ni spuca 30+ :mrgreen:

Sretno

Adams na Gasola, Kanter na Rendolfa. Mislim da bi se minutaže ovih igrača trebale u najvećem dijelu utakmice "poklapati". Kako god, ja ću izbjeći Adamsa jer je u fantastičnoj formi. Memfis iako statistički igra jednu od najboljih odbrana u ligi, na zadnjih 5 utakmica prima 113, 112, 109, 86, 112 poena. Svakako dovoljno prostora da brko uz kornjačine asistencije prebaci ovu granicu. Ne kažem da će je sigurno prebaciti, samo da treba biti oprezan. Ja ga preskačem danas.
By sasa.draca25
Irriducibili17 wrote:
Thunderrussell wrote:

Sretno

Adams na Gasola, Kanter na Rendolfa. Mislim da bi se minutaže ovih igrača trebale u najvećem dijelu utakmice "poklapati". Kako god, ja ću izbjeći Adamsa jer je u fantastičnoj formi. Memfis iako statistički igra jednu od najboljih odbrana u ligi, na zadnjih 5 utakmica prima 113, 112, 109, 86, 112 poena. Svakako dovoljno prostora da brko uz kornjačine asistencije prebaci ovu granicu. Ne kažem da će je sigurno prebaciti, samo da treba biti oprezan. Ja ga preskačem danas.

West je vec na 30.5 u mozzartu...
By yoldza
#61927 Image

25.5 Max bet under

Po meni ovaj carobnjak sa loptom ide ispod ove granice,jer jednostavno LBJ je odmarao da moze da povuce protiv sledeca veoma dobro organizovana protivnika Boston i Charlote,Irving realno ima sve i ulaz i sut tako da se samo on moze ganjati under samo u slucaju kad Love i LBJ imaju koliko toliko lakse Match ups nego on...Bredley ce ga cuvati 90 posto a relano je u formi sto se tice odbrane,da igra veceras JR Smith mozda i ne bi igrao under jer onda nema igraca na kojem bi se krio Thomas a ovako Liggins dusu dao da Bradley preuzme Irvinga...forma sto se tice procenata suta je kakva je njegova insoiracija jer za Irvinga ne vrijedi ko kako brani PG poziciju covjek je npr Jelene natrpao u dva meca 28 poena u Gostima i 31 u Klivlendu i to ekipi koja je do tad bila ubjedljivo najbolja koja cuva PG poziciju i po dopustenim poenima a i po procentima koje dopustaju sa te pozicije...jednostavno ovaj tip mi je najsigurniji veceras jer Irving prethodni dan uopste nije vjezbao da ne bi i ostale zarazio sa gripom...Brnadley plus povratak LBJ plus da je bio i prehladjen mislim da mu ova granica za under taman

srecno ko prati
Last edited by yoldza on 29 Dec 2016, 18:54, edited 1 time in total.
By Kliza
#61930 Evo i statistika :D

Image

Image

Image

Još jednom napomena. Pazite na obranu protivnika. Npr. Statistika govori npr vcr da Matthews W. treba ići ispod ponuđene margine iako ode na lošu obranu njegove pozicije 24/30 koja prosječno prima 23,6p, odnosno predviđeni broj koševa mu je 15,64p što je manje od margine, ali to ne znači nužno da ide under možda baš vcr ubaci 25 jer su ovi slabi na toj poziciji. Sada sam dodao i podatke o koševima primljenim sa te pozicije u zadnjoj utakmici. Pa tako možete vidjeti da je Dallas igra sa LAK koji su zadnju utakmicu protiv UTAH primili 15p i da su im 3 igrača UTAH ubacila te poena i to Rodney Hood+Alec Burks+Joe Ingles 2+0+13p, dakle manje od 23,6 koliko LAK inače primaju sa te pozicije :D .