Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:

3 para izaberite

33
22%
41
28%
15
10%
7
5%
6
4%
5
3%
17
12%
7
5%
16
11%
By Master Yoda
#63691 Na rasporedu 3 utakmice

Uz par napisite kladionicu ako je granica drugacija nego u vecini kladionica.

U glavnu temu dana (trenutno ovu) idu samo analize od barem nekoliko smislenih recenica i s barem 3 normalna argumenta zasto igrate taj par. Sve osim analiza i korisnih informacija i komentara bit ce prebaceno u drugu temu (temu za komentiranje i listice).

Postove u stilu:
Lopez +
Irving +
Thomas+
.
.
.
cemo automatski brisat ako se nalaze u glavnoj temi.
By giannis12
#63708 Završim analizu, taman da postavim, nestane struje naravnoo, evo idemo ponovno, ova dva tipa za večeras od mene:

New York/D.Rose (17.5) Više 1,85

Polako počinje da liči na vintage Rose-a, onoga najmlađeg MVP-a NBA lige, nema više njegovih dobro poznatih odvratnih šuteva preko ruke, počeo je sve više ulaziti na koš, vratio je samopouzdanje definitivno. Prošli put kad su se sastala ova dva tima prije malo više od tjedan dana, Rose je završio na 20 poena uz šut iz igre 9-21, jednom tricom i slobodnim bacanjem 1/1 ( Coach Jeff Hornacek said that he wants Derrick Rose to be more aggressive on his drives to the basket and get to the free-throw line more often, Hornacek wants to see more of that vintage version of D Rose. ) Carmelo vuče ozljedu ramena i koljena, Porzi ima tih problema s petom, mora neko da povuče, u toj ulozi večeras vidim Rose-a preko ove granice :mrgreen:

Oklahoma/S.Adams (12.5) Više 1,85

Adams nakon nekoliko lošijih partija, večeras ima priliku da popravi prosjek, i nadam se da me neće iznevjeriti.. Svi znamo da 80% svojih poena Adams postiže na asistencije bolesnog Westbrooka. Nema neke pretjerane analize, Robin Lopez nikad nije bio poznat kao dobar defanzivac, večeras očekujem monstruoznu partiju Mr. Triple Double-a i Adamsa iznad ove granice. :D
By Harden55
#63710 Rose 17.5 + prosle 3 utakmice 14pts (igrao 25 minuta,sut 6/12) , 12pts (sut 4/14) , 15 pts (sut 7/18) Veceras Rose ide na Jrue koji i nije bas neki defanzivac na negovu poziciju new orleans dopusta 25.9 pts po utakmici sto je najlosije u ligi,Rose je na prosjek od 17.3 poena na utakmici ove sezone ali kuci igra mnogo bolje,prosjek uzmenih suteva mu je 15,6 tako da mislim da veceras Rose ide lagano 20+. Skoro svih kladionice.

D.Wade 19.5 - Ovo vise idem na osecaj,mislim da Wade veceras nece preci ovu granicu,zadnji 3 utakmice 20 pts ( sut 6/19 igrao 39 minuta), 9 pts (sut 3/9) , 8 pts (sut 3/13) Veceras ide na Oladipa koji vazi za sasvim solidan defanzivac,Okc dopusta 23.5 pts na negovu poziciju,mislim da veceras Wade nece forsirati zato sto Jimmy je u izuzetnu formi i uzima veliki broj suteva i nema bas neki lagan defanzivac,Oladipo ga moze lagnao podneti i u brzinu i u fizicku spremnost tako da Wade 19.5 -

A.Davis 27.5/28.5+ - pola covjek pola zvjer,zadnje 3 utakmice 36 pts (sut 14/22) 20 pts( sut 7/20,protiv atlante koja vazi za jedna od najbolje odbrani na njegovoj pozicij) 20 pts (10/27,utakmici na mali broj poena) Veceras Davis ide na najlosije odbrane na njegovoj pozicij gde New York dopusta 23.8 poena na utakmice,Davis na terenu provodi oko 37/38 minuta sta je sasvim dovoljno,plus i to sto u odrbanu nece imat neki teski zadatak u odbrani tako da se moze u potpunosti posvetiti ofanzivi.Ocekuje se utakmica sa veliki broj poena i brze igre tako da veceras Davisa vidim na 35 + koseva.
By tck1979
#63713 A.Wiggins 20,5 over
Marathonbet

Danas samo tri utakmice ali po meni ima zanimljivih parova.
Iz utakmice Minnesota Timberwolves-Dallas Mavericks moj izbor za danas je over Wigginsa.u većini domaćih klada je čak 22,5 granica,u marathonbet kladionici za čak dva poena manje.Istina sada već pada kvota sa onih početnih 1,9 na 1,75 trenutno.
Ovaj mladi dečko ove sezone postiže prosječno 22,1 poen po i uzima 18,2 šuta po utakmici.Iako je Dallas statistički dobar u obrani SF pozicije(4. najbolja momčad) i primaju tek 17,6 poena ne vjerujem da mogu zaustaviti sjajne ulaze Wigginsa i jako teško će ga ostaviti ispod ove skromne granice.
U posljednjih 8 utakmica Wiggins ima čak 6 overa na ovu granicu i ja se nadam da će prebaciti i večeras.

Za danas još po meni ali već je prije analizirano pa da ne ponavljam.
Adams 12,5 više
Rose 17,5 više
By Kevin Hart
Harden55 wrote:Rose 17.5 + prosle 3 utakmice 14pts (igrao 25 minuta,sut 6/12) , 12pts (sut 4/14) , 15 pts (sut 7/18) Veceras Rose ide na Jrue koji i nije bas neki defanzivac na negovu poziciju new orleans dopusta 25.9 pts po utakmici sto je najlosije u ligi,Rose je na prosjek od 17.3 poena na utakmici ove sezone ali kuci igra mnogo bolje,prosjek uzmenih suteva mu je 15,6 tako da mislim da veceras Rose ide lagano 20+. Skoro svih kladionice.

D.Wade 19.5 - Ovo vise idem na osecaj,mislim da Wade veceras nece preci ovu granicu,zadnji 3 utakmice 20 pts ( sut 6/19 igrao 39 minuta), 9 pts (sut 3/9) , 8 pts (sut 3/13) Veceras ide na Oladipa koji vazi za sasvim solidan defanzivac,Okc dopusta 23.5 pts na negovu poziciju,mislim da veceras Wade nece forsirati zato sto Jimmy je u izuzetnu formi i uzima veliki broj suteva i nema bas neki lagan defanzivac,Oladipo ga moze lagnao podneti i u brzinu i u fizicku spremnost tako da Wade 19.5 -

A.Davis 27.5/28.5+ - pola covjek pola zvjer,zadnje 3 utakmice 36 pts (sut 14/22) 20 pts( sut 7/20,protiv atlante koja vazi za jedna od najbolje odbrani na njegovoj pozicij) 20 pts (10/27,utakmici na mali broj poena) Veceras Davis ide na najlosije odbrane na njegovoj pozicij gde New York dopusta 23.8 poena na utakmice,Davis na terenu provodi oko 37/38 minuta sta je sasvim dovoljno,plus i to sto u odrbanu nece imat neki teski zadatak u odbrani tako da se moze u potpunosti posvetiti ofanzivi.Ocekuje se utakmica sa veliki broj poena i brze igre tako da veceras Davisa vidim na 35 + koseva.

Paa ako vec gledas statistiku za Wade-a, Okc najgore brani tu poziciju, SG, 26. su u ligi i primaju u proseku 23.8 sto je za 4 poena vise od njegove granice, iako je Butler u dobroj formi ne mora da znaci da Wade nece forsirati, kao i sto Yoda kaze, nije Oladipo bas defanzivac za Wade-a :D
By Kevin Hart
tck1979 wrote:A.Wiggins 20,5 over
Marathonbet

Danas samo tri utakmice ali po meni ima zanimljivih parova.
Iz utakmice Minnesota Timberwolves-Dallas Mavericks moj izbor za danas je over Wigginsa.u većini domaćih klada je čak 22,5 granica,u marathonbet kladionici za čak dva poena manje.Istina sada već pada kvota sa onih početnih 1,9 na 1,75 trenutno.
Ovaj mladi dečko ove sezone postiže prosječno 22,1 poen po i uzima 18,2 šuta po utakmici.Iako je Dallas statistički dobar u obrani SF pozicije(4. najbolja momčad) i primaju tek 17,6 poena ne vjerujem da mogu zaustaviti sjajne ulaze Wigginsa i jako teško će ga ostaviti ispod ove skromne granice.
U posljednjih 8 utakmica Wiggins ima čak 6 overa na ovu granicu i ja se nadam da će prebaciti i večeras.

Za danas još po meni ali već je prije analizirano pa da ne ponavljam.
Adams 12,5 više
Rose 17,5 više

U mozzartu je 22.5, strah me da ne ostane izmedju a vrlo je moguce :(
By Harden55
Kevin Hart wrote:
Harden55 wrote:Rose 17.5 + prosle 3 utakmice 14pts (igrao 25 minuta,sut 6/12) , 12pts (sut 4/14) , 15 pts (sut 7/18) Veceras Rose ide na Jrue koji i nije bas neki defanzivac na negovu poziciju new orleans dopusta 25.9 pts po utakmici sto je najlosije u ligi,Rose je na prosjek od 17.3 poena na utakmici ove sezone ali kuci igra mnogo bolje,prosjek uzmenih suteva mu je 15,6 tako da mislim da veceras Rose ide lagano 20+. Skoro svih kladionice.

Paa ako vec gledas statistiku za Wade-a, Okc najgore brani tu poziciju, SG, 26. su u ligi i primaju u proseku 23.8 sto je za 4 poena vise od njegove granice, iako je Butler u dobroj formi ne mora da znaci da Wade nece forsirati, kao i sto Yoda kaze, nije Oladipo bas defanzivac za Wade-a :D
onda ga odigraj + i sa srecom :)
By SanAntonio89
#63720 Image
T. Gibson (10.5) OVER Mozzart 1.85
Kao i uvek biram čoveka na četvorci protivnika OKC-a jer je standardno tu najveća rupa u odbrani D. Sabonis na kog ide stara lisica Taj Gibson. Plus ovom tipu je što J. Butler (granica 26.5) ide na A. Roberson koji je definitivno najači defanzivac u OKC-u, Robin Lopez ide na ludog novozelanđanina S. Adams a tu jedino kao logična rešenja za plus ostaju D. Wade (granica 18.5) koji isto nema baš lagan prolaz preko V. Oladipa i naravno T. Gibson koji sa sezonskim prosekom od 11.9 poena i 6.9 rebounda po utakmici bi trebao da ima najlaganiji posao u napadu. Tip može da sruši ciglarenje :) i Mirotić ako ga u zameni sa Gibsonom krene šut nenormalno, ali ipak očekujem barem nekih 25 minuta na terenu a verovatno i više jer bi stvarno bilo nenormalno da se ne iskoristi ovakva prednost u napadu i u odbrani.

Image
C. Anthony (23.5) OVER Mozzart 1.85
Večeras dosta bitna utakmica za nikse za povratak samopouzdanja i vađenja iz crne serije, na zadnjih 13 utakmica samo 3 pobede što je za ekipu sa igračima poput D. Rose, C. Anthony i mlađanim K. Porzingisom stvarno mnogo loše. U ovakvim situacijama najlogičnije je naravno odigrati najvećeg majstora u ekipi kakav je C. Anthony (nek ne zamere fanovi D. Rose). Melo voli da igra protiv pelikana to je sigurno na zadnjih 4 utakmica im je davao 26, 22, 29 i 24 poena. Ove sezone su niksi već igrali protiv pelikana i izgubili u gostima 104:92 gde klupa niksa apsolutno nikakav doprinos nije donela a vodeća trojka niksa svi preko 20 poena. Pošto volim da se vodim istorijom i statistikom niksi večeras moraju da pobede kako znaju pelikane i zato bilo kog odigrati iz niksa plus večeras je ok, ali predlažem ipak vođu kao opciju broj jedan :)

Još neki predlog za večeras :
A. Wiggins (22.5) OVER Mozzart 1.85
Wesley Matthews (13.5) OVER Mozzart 1.85
New York Knicks - New Orleans Pelicans (1) Mozzart 1.65