Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:

Za koga navijate u NBA Finalu?

17
63%
10
37%
By NBA Knight
#72259 Ovo je duel koji su svi čekali i iskreno se nadam da će prepraviti sliku ovog prilično lošeg, blijedog playoffa kojeg smo gledali dosad. Razlika u kvaliteti između Cavsa i Warriorsa naspram ostatka lige je jednostavno prevelika na ozbiljnoj pozornici i u ozbiljnom okviru kao što je NBA playoff.

Po koeficijentima kladionica Warriorsi su prilično veliki favoriti i stoje na otprilike 1,35 da osvoje naslov, a imaju i prednost domaćeg terena. Biti će zanimljivo vidjeti kako će se sve odviti i tko od igrača će se izdići, a tko će zakazati. Mislim da će nakon ovog finala biti jako, jako puno tema za raspravu, analizu i svađanje :lol:

Ostavite u anketi glas za koju momčad navijate. Ne za onu koju mislite da će osvojiti, nego za koga navijate. Ja sam za Cavse :D

1. utakmica je na rasporedu 1.6.
By viktor
#72260 neću više o tužnim tekmama, nego da bacim osvrt na finale iz ćoška fana ovog sporta.

gs je prokliznul do finala uz dosta sreće. smešni portland je smetal jedno poluvreme, utah nešto sitno stvarala probleme, ali također se da izvući da je i gs igral s njima na "dosta" i na kraju sas bez dva najbolja igrača (jeste čitali da se cp3 sprema u sas?). sve u svemu, tekmu i pol sa sas-om i pol tekme s portlandom, od 12 ukupnih, pa i nisu se nešto naznojili. pače, mogli su fino vježbati akcije za cle na real protivniku

cle se dosta oznojil protiv indiane, prošeto s Torontom i khm, khmarghhhrghh (onaj teški tuberanski kašalj) malo se namučil s bostonom jer su nesretno izgubili jednu tekmu na kojoj je celo drugo poluvreme lebron prošeto, Irving povremeno čuval smarta "on fire", korver za glavu višeg jerebka, pa onda niko na zadnjem šutu bradleya - tristan najbliži metar i pol. gotovo svi napadi cavsa od polovice treće četvrtine su išli u zadnje sekunde napada, pa onda ajmo izmislit nešto... i tak. velim, khm, khm...

kaj se more očekivati u novom sukobu ove dve ekipe? sigurno klanje lebrona od strane jedine dvije obrambene opcije gs-a, igoudale i greena, ali nedovoljno da ne naniže novi set triple-doublea. raspucavanje curryja i djubranta, pri čemu buju se na prvom trošili j.r. i shumpert, a na drugom vjerojatno lebron. kad ovak postavimo temelje, ostaje nam matchup Irving-Thompson jer ne vjerujem da bu se curry trošil na ankletakeru, ljubav-green i tristan vs centri gs-a. pa ko je bolji? tristana moremo odma riješiti i tu cle prednjači. green je svojom igračkom svestranošću puno bolji od lovea jer npr ako lovea nejde šut, možeš zaboraviti na njega, a green bu u tom slučaju napravil TD bez koševa. na SF-u je lebron (naravno, kad bude igral tu poziciju) neupitno bolji od duranta, jači, korisniji i ima jaja za razliku od ovog tupsona ako je egal završnica. curry nesumnjivo korisniji od opcije koju sam navel da bu ga čuvala, dok Irvinga ne može Thompson zaustaviti u mjeri kolko mogu jr i shumpert currya. dakle, ispada 3:2 za cavse. no, cavsi vise s klupom i tu je gs bolji na svim pozicijama, dakle i na centarskoj. pa eto nas na 3:3...

obje ekipe imaju dvije jebene opcije navlačenja igrača na sebe: curry-durant vs lebron-irving, pri čemu bi se maaaalo više nagnuo na cavs-opciju. s druge strane cavsi nemaju igrača tipa greena i jeeebenu radilicu igoudalu koji buju ladno kad gori smestili par trica/ulaza... ljubav je cendro i njega već vidim kak u nekom trenutku klači bicikl u prolazu između dve tribine, ako ne i da ga rame zapeče, pa bu moral pauzirati. Thompson clay bu se u nedostatku lopti na terenu moral posvetiti Irvingu i oznojiti ga svojim napadačkim potencijalom čim više, da se Irving muči u obrani, pa da mu bar nešt drhti rukica dok bude u napadu. tristan i ljubav su mi skakački opasniji od ikog u gs-u i ako im cavsi zadrže postotak šuta na ispodprosjeka, šanse značajno rastu

sukladno navedenom, istaknuo bih par okvirnih formula:
lebron - TD-i
green over skokova
clay Thompson under koševa
ljubav over koševa (green bude moral igrati all-around obranu i tu bude sijaset prilika za gospodina l'amur-a)

a najbitnije za prvu tekmu:

gs vs cavs X2 ss 2.90

vrijeme je za X...

lepi pozdrav
By SexDrogaBODIROGA
#72264 Od kraja regularnog dijela sezone nisam ništa objavio ovde, više sam probao uživati u playoffu iako to nije baš bilo moguće. Evo za večeras moji parovi iz kladionice Millenium:

KD 26,5 OVER
K. Love 16,5/9,5 sk over? (protiv gswa u dresu cavsa je igro 11 puta a ovu granicu je prešao samo 2 puta (17 i 20), što se tiče skokova njih je prebacio 3 puta, al njih me strah igrat je za božić imao 18 protiv dubsa. svi znamo da će Love vrlo vjerojatno opet imati skraćenu minutažu, ja ga večeras očekujem nekih 20 tak minuta na terenu jer je on veliki defanzivni minus protiv "Death Lineupa" i tu vidim više minuta za Jeffersona. Može netko napisat miščjenje o ovim parovima i šta da još ubacim možda Lebrona skokove over 8,5?
By draganm
#72268 Slobodna igra:

LeBron James - vise od 1 Triple Double u seriji - (3.33) kvota

Trenutan rekord za broj triple-doubleova u finalu je 8 (all-time) koji drzi Magic Johnson. Trenutno, LeBron ima 7 triple-doubleova u finalu i mislim da ce juriti makar da stigne Magica, znaci da ima jedan triple double u ovoj seriji a ko zeli moze da igra da ce ostvariti i 2 triple double u ovoj seriji kako bi i prestigao Magica (kvota 5.70, zavisi od kladionice).

Inace, LeBron je odigrao 40 utakmica velikog Finala u svojoj karijeri, sto bi znacilo da na svaku 5/6-tu utakmicu belezi triple-double. Plus, verujem da ce igrati punom snagom, 'out-of-this-world' sto bi ameri rekli i veoma su velike sanse da postavi ovaj rekord.

-Steph Curry prestize LeBrona po broju postignutih trojki u istoriji Finala (kvota 4.00)

Trenutno LeBron drzi rekord za najvise postignutih trojki u velikom Finalu, 68 za ovih 7 finala. Steph Curry trenutno je iza njega za samo 9 trojki manje, i to sa cak 5 finala manje odigranih! Steph je jedan od najboljih (ako ne i najbolji) suter koji je ikada krocio na parkete NBA, kroz plejof postize 4.5 trojki na odlicnim procentima 50/40/90. Verujem da ce svoje brojke poboljsati u ovom finalu, igrace vecu minutazu nego do sad kroz plejof sto je proporcionalno tome i da ce uzeti vise suteva. Ne verujem da ce mu LeBron praviti velike probleme, sad postize 2.5 trojke po utakmici u plejofu, a sa obzirom da GSW odlicno brani perimetar, verujem da ce veci fokus biti na prodore nego na zakucavanja.

Odigrao sam i JaVale McGee Finals MVP (301 kvota) i Draymond Green Finals MVP (12 kvota).
Mozda je glupost, ali ja sam odigrao na JaValea bezveze, stavio sam 35 dinara, jer nikad ne znas sta ce se desiti u finalu, zamisli povredi se (ne daj boze, zelim da odgledam zdravo finale) neko od visokih igraca Cavsa (T.T npr...), JaValea nece imati niko da cuva, ima da mu bacaju alley-oop sa pola terena ima da ih hvata. Otkud znas dal ce nekom igracu nesto da klikne u glavi. :D

Draymond Greena sam odigrao iz razloga sto je on trebao bez ikakve dileme (da je GSW osvojio titulu) trebao biti FMVP. Dodavao je svojih 16 poena po utakmici, bio je odlican u skoku i glavni asistent ekipe iz zaliva. Gledajuci intervjue i socijalne mreze, zaista se dosta posvetio ove godine da razbije Cavse, za razliku od prosle godine smrsao je dosta, poceo da se atletski gradi, postao (verovatno) najbolji defanzivni igrac ove godine, moze da cuva svaku poziciju. Posvetio se dosta sutu (prosle godine je kroz plejof sutirao 36.5% (40% u finalu) za 3, a ove godine kroz plejof sutira preko 47%!!!), sinoc su on i Thompson citavo vece vezbali sut. Mozda bude kljucni odbrambeni igrac ove godine, sacuva LeBrona i uzme FMVP kao Iguodala preprosle godine...

Ali najbolji value po meni ima Curry, njega sam takodje odigrao, meni su u Meridianu dali kvotu 4 na njega u ponedeljak i odigrao sam ga po toj kvoti.

Srecno svima!!!
By Merenge
#72269 Dragi nasi ,pozdrav svim forumasima. ovaj forum je na aparatima ,pa kapiram da u ovom trenu svaki post dobro dobro dodje. ja moj pisem malo kasno ,al jbgsad. dalje, pozdrav viktoru,ucenikbgd,mvpu, i jos puno vas ,kad vidim ime pojedinih (a to su ciji su postovi mudri -svako od nas ima svoj tas u glavi da li je taj post,ideja,dobra ili ne) to odma ima tezinu.
iskreno, puno puta sam i kontrirao ,iz sasvim glupih sopstvenih ubedjenja kojinajcesce ipak nisu za javnost, ali poenta je da vecina ima dobre ideje, iz kojih se izrodi i moja sopstvenaina koju i uolatim - da nije bilo vase cesto se ne bi izrodila ni moja.
Tako da ,pisite. podelite. podstaknite druge. malo je dosadno kad u nedostatku sopstvene inspiracije nema ni ovde nicega da me podstakne.

dakle ,moje ideje su sledece (bile one izlozene podsmehu ili ne evo ih)
1.Klivlend poeni na Ht: 54.5+ (soker klad). Zasto? ista stvar se ponavlja i prosle sezone a evo iove: u prvom pol.stavljaju akcenat na napad , i u ogromnoj vecini slucajeva dolazi, otvorite statistiku
2.kyrie irving asist 5.5 manje na 2.15kv soker kl. Zasto? Jednostavno nije on neki john wall koji asstira, on je covek koji ubacuje poene. plusnikad se nije proslavio u san francisku
3. Kevin durant ubacuje manje poena od27.5. Ovo je neki moj sopstveni tip,mnogi ce recine rezonski. zasto ga igram? iz prostog razloga jer je ovo ona "utakmica zakasnjenja" - sve za sta sam imao razloGe u nekoj prethodnoj tekmi desice se u ovoj. a kao razlozi se mogu navesti: on i curry gov*arko kog btw ne mogu da smislim, veci deo ove sezone na smenu preuzimaju inicijativu u utakmicu a durant je to bio na zadnje dve gs-a.
eto tako. gl hf,dobra zabava svima :)
By vintage1978
#72270 Nakon mjeseci pauze, da dam svoj osvrt na Grand Finale...prosle godine sam navijao u finalu za Cavse...jer da je GSW dobio bili bi bolji od 1996 Bullsa...a to bi bilo kontra svega u sta virujem :) Ove godine navijam za GSW...da se slucajno nebi opet dovelo u istu recenicu Jordana i Lebrona (koji i da dobije ovo, ima puno kaskat jos..ali neman volje slusat jos godinu o tome).
Nakon ove "bolesti" sad cu iznit svoje misljenje o ovom finalu.
Nakon sta je zavrsilo proslo finale, prijateljima sam reka da ove godine GSW uzima ovo sa 4-2 u seriji...iako kako vrime ide, blize sam 4-1. Dramond Green je jedini igrac u NBA koji moze kvalitetno zaustavit (koliko se to moze) Lebrona i jedini u ligi koji mu moze uc "u glavu"...GSW je napaljen do kraja, jer im je prosle godine oteto gotovo nemoguce, tako da ocekujem pravo razvaljivanje i skidanje medijske stigme o Lebronu kao "kozi".
Kako god okrenili...ceka nas spektakl.
By the way....Dramond Green priko 6,5 asista, Irving priko 2,5 skoka. Živili!
By viktor
#72281 i eto nas, još malo i druga tekma, za neke očekivana (navijači gs-a), a za neke "tekma istine"... moj neki dojam nakon prve je da gs ne može igrati bolje od onog kak su igrali, dok se kod cavsa da dosta stvari posložiti i popraviti. naravno, ne očekujem dupli TD od lebrona, nego pričam o ostatku ekipe

106 ispaljenih lopti gs-a je sick i ubi bože. na razini houstona nakon jednog produžetka... kaže ljubav u nekoj izjavi "moraćemo čuvati svih pet pozicija"! stručnjak samo takav i još veći obrambeni mag. valjda je i njemu neugodno kolko put se durant prošetal na zakucavanje u prvom poluvremenu. rezultat "in the paint" je 56:30 za gs, od čega su centri gs-a zabili 12 koševa... dakle, obrana zakurac, a i to kaj je zaza zabijal neke iza leđa zicere i ukupno 4-5, to ne vjerujem da bum opet noćas moral gledati. ako ništ drugo, možda i zato jer cavsi nadam se neće prihvatiti "bezcentarsku" strategiju gs-a zbog koje su i fasovali tolko razlike. dvadesetak minuta tristana nije opcija kojom cavsi mogu dobiti. uz naravno nešto sreće, nužno je navesti browna na promjenu strategije i onda bi voda mogla krenuti na cle-mlin. skakački mi je očekivano cle bil bolji, a većom minutažom tristana bude i još bolji. drugi sick tekme su spljugane lopte. čak nekak mogu progutati 20 od cavsa, ali samo 4 gs-a, e to je jebeno i može ukazivati na jaku koncentraciju gs-a, no prije bi reko da je to odraz manjka agresivnosti u obrani. to je nešto kaj nema veze s gostujućim terenom, nego s ekipnim napaljenjem u slačionici i kolko zaista hoćeš taj prsten. tu vidim prostora za najveći napredak, ali ne s ljubavi ko glavnom obrambenom vertikalom...

kladioničarski gledano, nije mi se puno promenilo mišljenje, odnosno lebron TD (over asistencija 7,5), klay under koševa, ljubav over, green over skokova... vidim da se trpa na korvera under (ss 6,5), no meni baš smrdi da bi mu danas mogla prva upasti, a onda to znači da premašuje marginu

gs (-8,5) - cle 2 ss 1.85

malo opreznija varijanta za drugu tekmu iz nekoliko razloga. gs nije bolja ekipa za dva razbijanja u nizu. cle apsolutno može popraviti obranu. cle može šutirati bolje od 35% iz prve tekme... blagi pozitivan pomak na ove dve stavke i imamo unutar 10 razlike tekmu (navijački gledano, mislim da bude cle dobil)
također, gledam neke bookie stručnjake koji štuju statistiku, kao, 16-9-1 je ATS score na drugoj tekmi za underdoga, nakon kaj gubi 1:0

dobije li gs, bojim se da bude onda zaista "warriors in five" jer cavsi jednu doma sigurno gube, a peta je opet u oaklandu... daleko najveća osveta bila bi metla i proslava prvaka usred clevelanda. al bi opet lebron cendro...

lepi pozdrav
By viktor
#72295 e da, di smo stali... 2:0... unatoč tom nekom navijanju za cavse, teška srca ću priznam da ovo ne liči na ništ. kad cavsi nešt naprave, gs im vrati puta 3... feeling da se cavsi vraćaju/stižu razliku nije zato jer bu to sad nešto od njih, nego je to naprosto ona normalna rupa kod warriorsa jer nemreš prirodno imati 100% šuta. to onda traje 3, 4, 5 napada, pri čemu cavsi fulaju 19 zicera i 6 šuteva, ali zabe 3 napada u nizu i misliš da su na dobrom tragu. realno, ne, nisu.

kak sam navel neki dan, klupa gs-a prednjači, ali sam krivo za to dal samo jedan bod i zaključil da je to 3:3. ta klupa vredi 17 bodova za razliku od clevelandove koji kurcu ništ ne igraju, odnosno nisu dorasli finalu lige. onaj korver je dofuran ko šuter i bil je one jedne sezone prvi tricaš lige (kaj točno, najbolji postotak, nebitno), ali ga se u finalnoj seriji nemre čekati da uđe u seriju. svaku četvrtu tekmu zabije dve trice, pri čemu je teška graba u obrani, a između puca 0-4, to nema veze s ovom fazom igre. JR se ko fol troši u obrani, a statistika bekova gs-a ukazuje na skroz drugačiju situaciju, pa je Irving zaboravil igrati košarku u oaklandu, ko da je neki junior, pa lue čak ni na -15 krajem treće četvrtine niti ne pokušava okrenuti kartu u svoju korist i iskoristiti tog jebenog tristana jer tak i tak gubi tekmu (a znam da ispadam sad straaašno pametan, ali pišem kaj bi ja napravil kad vidiš da brod tone) i u cijeloj toj guljanki onaj tumpert ispadne kadar za prvu petorku u finalu lige jer je stisnul jaja pet minuta druge tekme, a ja se krenem divit ljubavi kak igra obranu kad je čak zaljepil bananu nekome. nadalje, poderon Williams kad je bil u top formi nije igral obranu i nikad finale lige, a sad eto, u penzionerskim danima mora i ne znaš na koju opciju bi ga stavil da igra obranu od splash brothersa.

stvarno ne vidim kak točno i čime bi se cavsi mogli izvući iz mulja u kojem se nalaze i postati prvaci. također, nakon ove druge tekme skroz razumijem ekipu "bookija" koji su prognozirali "warriors in 5", a do te tekme sam samo sumnjal da bi moglo tak ispasti. samo viša sila može spriječiti gs da uzme minimum jednu tekmu u clevelandu (viša sila = naputak lige).

kak sam se do sad nadal X-u u oaklandu, sad je u clevelandu puno izvjesniji jer je to najvjerojatnije plafon kaj ovakvi cavsi mogu protiv ovakvog gs-a - doma.

pa NEslijedom navedenog, apsolutno vredi probati:

cle (+8,5) - gs 2 ss 3.30

lepi pozdrav i ugodnu tekmu želim
By manje under
#72298 Viktore ajde izbaci analizu da odigram kontru :lol:
Malo se šalim, nemoj se ljutiti ;) .
Pošto je stvarno teško nać neki normalan tip igram:
Cleveland vs GSW - X
K. Irving (26,5) - više
S. Curry (28,5) - više

Na drugom listu ću odigrat Thompsona manje poena i tekmu manje poena i LBJ više skokova.

Osjećam da mi je ovo zadnji post u ovoj sezone. Pozz do 11 mjeseca ;)