Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By canca
#75712 Tatum over 13,5 1.85 većina kladionica

Kelti gostuju kod Indiane. Tatum je u solidnoj formi, na prosjeku je od 14 poena po utakmici i uvijek se vrti oko tih brojki. Sinoć je Orlandu dao 11 ali je igrao samo 22 minute radi BO tako da i odmorniji čeka utakmicu danas. Večeras nema Morrisa jer je b2b utakmica, dok je Brown upitan. Ide na sahranu onom prijatelju koji je preminuo večer prije utakmice sa Goldenom i igrat će ako se stigne vratiti do utakmice. Mislim da će ga Boston poštedjeti a i ako slučajno zaigra pitanje je kakav će biti jer vjerujem da će biti psihički iscrpljen. Tatum bi trebao uzeti više lopti, Indiana ne igra neku obranu, Horford bi se mogao mlatiti sa Turnerom tako da bi vanjska linija trebala više povući i mislim da Jayson ide 15+.
By LaVine
#75714 Ako budu ti izostanci moguce da dobije neki sut vise,ali on je zadnja opcija u napadu i nijedna akcija nije namjenjena njemu.On sve poene postize iz solo akcija, posle ukradenih lopti, odbijenih ili kada nema gdje sa njom a istice vrijeme.Kvalitetom moze na svakoj dati 20 ali bas ga ne koriste u napadu..
By NBAMaster69
#75718 NBA SINGLE:
9,5/M.Gortat(WAS) OVER 1,85
Analiza
: Wizardi dočekuju Portland u Washingtonu, kladionice očekuju egal meč prema postavljanju kvota i sve u svemu bit će zanimljivo. Wall je radio MRI koljena koje ga jako muči i upitan je za ovaj meč, tokom dana bi trebali znati rezultate. Naime, svi smo pratili jučer Trailblazerse i vidjeli smo kako tu u reketu puše, kako Jusuf ne može da stigne na sve strane. Reket Bruklina je fino funkcionisao u par navrata, iako oni nemaju centra kakav je Poljak. Gortata sam izabrao uzevši u obzir "upitnik" Walla za večeras. Ako ne nastupi Wall, Beal će vjerovatno sve uzeti na sebe, međutim mladi Tim Frazier nema slobodu da radi šta želi, a Portland će se vjerovatno truditi da se defanzivno najviše potrudi oko Beala, te će Gortatu ostati mnogo prostora za P&R igru sa Frazierom. Ako Wall nastupi onda standardno, njegova borba sa Lillardom, mnogo asistencija pod koš Poljaku, a granica je primamljiva, treba mu 5 ubačaja iz igre ili i manje uz koje slobodno bacanje i svakako treba ispratiti ovu granicu sa over. U zadnjih 5 mečeva protiv Portlanda, četiri puta je išao lagano preko granice, a ovaj peti je bio jak blowout.

12,5/A.Horford(BOS) OVER 1,85
Analiza
: Kelti idu u goste u Indianu, bit će teško gostovanje i mislim da će bit interesantno do samog kraja. Prvi razlog igranja ovog tipa je to što Jaylen Brown 99,9% neće nastupiti, Morris 100% (odmor). Razlog tome je što ne može stići na meč jer mora na sahranu značajnog prijatelja. To automatski skraćuje ofanzivne opcije bez inteligentnog Browna, te bi Horford malo više trebao pomagati Kyrieu nego inače. Indiana se posebno ne ističe branjenjem pozicije centra, Miles Turner nije izrazit defanzivac te prima poene na sve načine. Horford je svestran centar kojeg ne ističe previše visina, ali ga krasi jako inteligentna igra, prosječan šut za 3 poena (svaki meč uzme minimalno po 2 takva), te jako pametna igra u reketu. Posljednji duel ove dvojice centara Horford mu je ubacio 15 poena. Također prednost ovog tipa je što je Oladipo upitan zbog koljena te bi i to ostavilo više prostora za kombinovanje i malo spustilo igru pod koš sa obje strane, te omogućilo Alu laganih 13+ poena.

10,5/R.Rubio(UTA) OVER 1,85
Analiza
: Ne znam zašto je ovako niska granica na Rikija, ali eto, probat ćemo sa overom. Idalje je Utah nepotpun, idalje fale ključni igraći, te je sav teret prebačen na šut Hooda i mladog Mitchella. Ja sam ipak odabrao Rubia, jer u goste Jazzima dolazi Milwaukee. Milwaukee je pojačan Erikom Bledsom, međutim mislim da je to bilo prvenstveno ofanzivno pojačanje, jer Bledsoe nije značajan defanzivac i zamijenio je Brogdona koji je mnogo bolji defanzivno, ali staž je staž haha. Očekujem egal utakmicu na manji broj poena, međutim Bucksi će se vjerovatno fokusirati da se nametnu igri Jazza i da zatvore glavne ofanzivne opcije (Mičela i Huda) što ostavlja više prostora Rubiu i na ovako relativno nisku granicu treba očekivati lagani over. Od dolaska Bledsoa plejmejkeri protiv Milvokija mnogo više ofanzivno pristupaju utakmicama pa će i Rubio večeras pokušavati više nego inače doći do poena.

NBA DOUBLE:
Atlanta - Toronto 2 1,40
Dallas - Oklahoma 2 1,50
@ 2,10

NBA TIKET:
18,5/T.HardawayJr.(NYK) UNDER 1,85
15,5/D.SmithJr(DAL) UNDER 1,85
17,5/K.Middleton(MIL) UNDER 1,85
@ 6,33

Sve granice su iz PREMIER kladionice!
Sretno svima koji prate !! :)
By Igor Jokić
#75722 R.Westbrook 23.5 under
B2B utakmica za westa sinoć su izgubili od Detroita sa pola koša razlike West je ima 27 poena ali uzeo je čak 29 šuteva,što je za 10 šuteva više nego inače jer pored sebe ima dva sjajna napdača.Večeras ne očekujem da prelazi ovu grnaicu jer igraju protiv Dalasa očekujem utakmicu sa malo poena i nevjerujem da će forsirati kao sinoć.

D.Šarić 11.5 over
Šarić je solidan ove sezone,konstatno je u prvoj postavi Filadelfije igra oko 30 minuta uzima oko 10 šuteva po meču.Večeras ga očekujem over jer neće biti Bena Simonsa,igraju protiv Orlanda koji je u lošoj seriji tako da vjerujem da će šarić ovo lagano da predje.

B.Beal 23.5 over
Beal je sjajan ove sezone na prosjeku je oko 24 poena,igraju protiv Portlanda gdje se očekuje utakmica sa velikim brojem poena,zadnja 3 medjusobna susreta protiv Portlanda Beal je prelazio ovu granicu a večeras vrlo vjerovatno neam Walla tako da je to veliki plus za ovaj tip.
By Alexey35
#75735 J.Nurkić (15,5) -
maxbet

Nurkić ne beleži sjajne partije kada ga čekaju razbijači od centara sa suprotne strane kakav je upravo Marcin Gortat, poznatiji kao poljski čekić. Sredinom prošle sezone Nurkić je u trejdu stigao iz Denvera i od tada ima jedan meč u dresu Portlanda protiv Gortata. Tada je ubacio 7 poena za skoro 30 minuta na terenu. Pre toga kao član Nagetsa ima četiri meča protiv Vašingtona, ali se tadašnji njegov učinak mora uzeti sa rezervom jer i tada je imao sličnu minutažu kao što ima u Portlandu ali je njegova sloboda u igri bila znatno manja i dešavalo se da počinje i sa klupe i u petorci. Uglavnom u te četiri utakmice jednom je prebacio granicu ubacivši 17 poena, ali tada je za Vizardse Gortat odigrao samo osam minuta, tako da je i taj podatak sumnjive korisnosti. Što se ovosezonskih partija Nurkića tiče on je samo protiv Gobera i Jute uspeo verovatno dobar broj forumaša da obori kada je prebacio granicu, u svim ostalim mečevima je uglavnom ispoštovao. Kada je išao na dominantne centre u smislu snage i konstritucije, te načina igranja odbrane, poput Gasola, Embida, Džordana, Vučevića, Jusuf nije prebacivao ovu granicu. Što se Gortatove odbrane tiče do sada su ga u sezoni razbili samo Hauvard i Vajtsajd sa 20+ poena. Sve ostale centre je uspeo da svede na prihvatljiv broj poea, čak je i Vajtsajda u drugom meču spustio na 14.

score: 21/27
By Trust the Process
#75742 Prosli put 4/5, ajmo probat danas barem jednako :D

Joel Embiid OVER 23,5 PSK
Kao sto moj username kaze, jednostavno trust the process. Ovaj decko je nerealan. Proslu tekmu kad sam ganjao Simmonsa, Embiid se narugao Portlandu. I to u nesto manje minuta zbog problema s faulima. Danas 6ersima u goste dolazi Orlando koji je izvrsno poceo, ali se brzo vratio na ono sto smo svi ocekivali. Slicno kao protiv Nurkica, danas mu dolazi Vucevic. Joel je presnazan i ima presirok repertoar da ga Vuc zaustavi, pogotovo jer nije dobar defanzivac i svoj obol daje u napadu.

Evan Fournier UNDER 18,5 PSK
Kao i cijela ekipa Magica, u zadnjih par utakmica nije ni sjena sebe s pocetka sezone. Sinoc je recimo zabio 7 poena. Istina, Boston je izvrsna obrambena ekipa, ali ostao je debeeelo ispod margine. Ocekujem da ga danas cuva Covington, jedan od boljih perimeter obrambenih igraca i osim ako ga ludo ne krene sut, ne vidim kako ce on danas preci i 15 poena

Philadelphia 76-ers vs Orlando Magic pobjeda domacina
Nema se tu sto puno mudrovati, domaca ekipa raste iz utakmice u utakmicu, gostujuca polako postaje ekipa od prosle godine i ovdje cak nije nemoguc i BO pa se odvazniji slobodno mogu odvaziti na hendikep pobjedu

Jusuf Nurkić OVER 15,5 PSK
Vidio sam da je jedan kolega odigrao under i ovo nije cisto bacanje kontre nego jedno moje misljenje. Dakle ovako. Znam da Jusuf ne igra dobro protiv Gortata. Medutim, zbog par razloga cu ga ovdje uzeti over. Sinoc 29 poena, season high. Okej, nece i danas zabiti toliko, ali dolazi iz fantasticne utakmice i napunio se samopouzdanjem. Rekao je poslije utakmice kako je puno radio na svom tijelu, kako je promijenio nacin igre i kako sad polako to sve dolazi na naplatu. A konacno, zakon velikih brojeva kaze da jednom i mora u over protiv Gortata :D

Tim Hardaway Jr. OVER 18,5 PSK
Bez puno filozofiranja, decko raste iz utakmice u utakmicu i kao da konacno govori svima kako bogati ugovor koji je potpisao nije slucajnost. Sinoc 22 poena, prije 2 utakmice career high sa 38 poena. Dobija sve vise i vise ovlasti i u trenucima kad Porzingis nije na parketu, definitivno je prva opcija, a i kad je Porzingis na parketu. Jedina opasnost je moguci BO jer svi znamo kako tocionica Harden & Co. radi. No, i run and gun stil Rocketsa definitivno daje ovoj margini value.

Dallas Mavericksi vs OKC pobjeda gosta
Za kraj, OKC je sinoc izgubio od Pistonsa iz svojih gluposti, tocnije svi smo vidjeli par "famoznih" odluka Russa. Cisto sumnjam da ce si dozvoliti back to back poraze (pogotovo od ekipe kao sto su Mavsi) nakon rapsodije protiv GSW.
By under
#75784 danas hrpa izostanaka, znaci namecu se sami overi , nije dobro bas za mene, ja za sad odigrao :

C.Paul 17,5 under bet365 @1,90
vracaju se Anderson i Gordon, NYK bez Porzingisa i Kantera, 2 vrlo bitna igraca, ocekuje se lagani BO, posto Harden forsira nemoguce, on moze svoju granu prijeci i u BO, ali CP3 bi danas trebao odigrat jednu laganiju tekmu, ipak se vracaju ova 2 sutera i bude tu vise asistencija za CP3, koji se vraca nakon ozljede i sigurno ne bude forsirao u nebitnoj utakmici

Boston -3 betfair @1,90
rijetko kad igram ekipe, ali ovo moram probati, Boston bez Morrisa i Browna, ali Indiana bez Oladipa, mislim da bude Boston lakse pokrio svoje izostanke, Dipo iznimno bitan i nemaju zamjenu za njega, dok kod Bostona ulazi sjajni defanzivac Smart, a Morrisa mogu zamjenit Theis i Baynes, tako da ovakav Boston, koji igra sjajnu defanzivu, a Indiana bez glavnog igraca, po meni vrijedi probati

score : 14/22
By under
under wrote:danas hrpa izostanaka, znaci namecu se sami overi , nije dobro bas za mene, ja za sad odigrao :

C.Paul 17,5 under bet365 @1,90

Boston -3 betfair @1,90

score : 14/22

Laganini