Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By Miki28
#76603 M.Gasol 20.5 under ( soccer kladionica )

Igram Marka minus iz vise razloga. Prvi razlog jeste malo losija forma u zadnjih par meceva, tacnije na zadnjih 6 meceva nije presao ovu granicu. Memfis se sastaje sa SA a te 2 ekipe su igrale prije 2 noci gdje je SA bio domacin. U tom mecu Gasol je imao 10 poena uz sut iz igre 4/11 i sto me zacudilo, nijedan pokusaj za 3 poena a znamo da je doslo do smjene trenera, mozda neka nova taktika Bikerstafa mada je jos rano. Drugi razlog sto igram ovo jeste sto se Memfis malo po malo kompletira pa se tako vcrs vracaju Calmers, Parsons i Wright. Nisu zvucna imena ali opet ne skodi imati vise igraca u rotaciji.
Treci razlog jesu medjusobni mecevi izmedju Marka vs Pau/LMA od kad su u SA i nije ni blizu granice. Protiv starijeg brata u karijeri u 25 duela ima jedan over na ovoj granici kad je dao 23 i jos jedan mec sa 20, ostalo znacajno manje poena. Protiv Paua u SA ima 4 meca i u svakom je ispod granice.
Protiv LMA od kad je u SA u 6 meceva svih 6 minusa.
Losa forma, dobar mecap protiv visokih igraca SA uz dosta posla u odbrani, povratak nekih igraca pa eto odlucio sam se odigrati minus na Marka.
By j-cross
#76606 Jonathan Simmons Under 13.5 [Maxbet/Mozzart]

Proslu utakmicu sam ga jurio under protiv Tandera i lagano ispostovao. Naime sada je starter, Ros je izgubio mesto u petorci, tako da je Simons startan SF. Ovime gubi dosta slobode u napadu, jer pored sebe ima Furniea, Vucevica, Gordona, Pejtona koji je u dobroj formi. Proslu je usao i u problem sa faulovima, a zasto ne bi i sada?! Matchup zaista tezak, Durent koji igra izvanrednu odbranu ove sezone, a i u napadu ce mu praviti dosta problema pa postoji mogucnost problema s faulovima. Takodje se namece i potencijalni blowout, sto je dodatan + ovom tipu.
By Miki28
#76607 J-Cross, Ross je povrijedjen i nece igrati jedno vrijeme a negdje sam procitao izjavu Vogela da ce ici od meca do meca sa njegovom zamjenom. Simmons jeste starter i tezak mecap, trebalo bi u eventualnom BO da Aflalo i Hezonja dobiju minute ali nisam siguran.
Posto GS skoro kompletan treba tu potraziti mozda neke minuse, svi su izranjavani i moguce da se malo pristekati, tu prije svega mislim na Durenta mada je i Kari losije djelovao protiv Lejkersa ali je u OT proradio
By nbaspecialtips
#76610 Miki je napisao analizu za Gasola, imam i ja napisanu al nema potrebe da objavljujem kad je skoro isto, samo sto je moje na engleskom :D

K.A.Towns [20,5] OVER 3/10 (bet365@1,83; if odds go down- unibet21,0@1,85) Minnesota

Towns is going against Adams in away game. Both things are bad for Towns, but there is something that is a huge plus for him when playing against OKC- all other players in Minnesota are having much harder match ups- PG is right now (by the stats, and with help of Leonard being OUT) best defender in the league and he will take over Wiggins, Butler will be guarded by Roberson which only plays defense, but is really good at it and Teague will be guarded by Westbrook. To make things better- all these should have hard time in defense too, because they need to play against Westbrook and Paul George- so they will have hard time on both ends of the floor which should have a really nice impact on Towns performance tonight because even though he doesn't have easy job in offense (he has easiest I would say, but still- Adams is good) he wont have to do a lot in defense. What is also nice- KAT is playing well against Adams in recent time- in two games this season he scored 33 and 27 points without being lucky on 3s or something like that (1/4 and 2/7 for 3 in those two games) and in season before that he scored 26, 29, 26 and 33 points (different situation, but still nice numbers).

S.Adams [10,5] OVER 2,5/10 (betfair@1,66) OKC

Adams will be playing home game against Towns- he scored around 2 points more in home games which should be a small plus. Reason for this bet is type of BB OKC is playing- with Anthony they can stretch the floor and open a lot of space for Westbrook's drive-ins after which Westbrook can assist to Adams instead. Also, this will lead to Westbrook and Adams to play a lot of pick'n'roll, and Towns doesnt defend well there- while on the other side, Adams is scoring most of his points this way. Adams is rebounding really well- he has 8.1 this season, but only reason for that is the fact he is always boxing out in defense- or if there arent any other players there, he just leaves rebs to stats-hungry Westbrook. When we look at the stats- Drummond has most offensive rebounds with 5,25 on average, Jordan is second with 4,65 and third is Adams with 4,35 and players that are coming after him- have much less... those offensive "scraps" usually lead to some points, so we shoudl expect Adams to get some from these- and in combination with Westbrook's assists- Adams should go over this margin. He played two times against Minnesota this seasoin- and he scored 20 and 17, while having 6 and 8 offensive rebs.

EDIT: editovan Adams na 10,5... nisam vidio na vrijeme jbg.. a kontam da je ovo bolje pa da se i vi ne zeznete kao ja
By Shaw Hitcher
#76615 Curry ima problema sa desnom rukom t.e suterskom i moze mu to stvarati puno problema i sam je rekao ako sam dobro procitao da mu je to problem.

Oklahoma City Thunder KI 1 1.55 6/10

Prvo nesvidja mi se kvota ocekivao sam bar 1.70 ali sta je tu je.Moje misljenje je da Oklahoma neigraju tako lose kako sto omjer kaze i neverujem da Carmelo nije svestan sta on uopce radi u ekipi vec mislim da im je jedini cilj 4-5 mesto i PO bez puno muke i onda dati gas u PO nesto slicno kao Bullse prosle godine bili su katastrofalni u sezoni i onda u PO da se Rondo nije povrijedio izbacili bi Bostona tako da neko moje vidjenje je za ovu utakmicu da ce se oni morati iskupit sada sa jednu pobjedu i moje misljenje je da ce biti bar 7-8 poena pobeda OKC-a ipak pored svega izgubili su zadnje 2 utakmice sa 3 i 2 poena.OKC su na omjeru od 8-13 i cak 6 pobjeda su ostvarili kuci i ako oni igraju priblizno dobro kao protiv GSW nece biti puno problema tu.

Jos jedan prijedlog i vjerovatno cu odigrati kombinovano u Double sa OKC-a,a to je Miami.
By !!don-corleone!!
Miki28 wrote:M.Gasol 20.5 under ( soccer kladionica )

Igram Marka minus iz vise razloga. Prvi razlog jeste malo losija forma u zadnjih par meceva, tacnije na zadnjih 6 meceva nije presao ovu granicu. Memfis se sastaje sa SA a te 2 ekipe su igrale prije 2 noci gdje je SA bio domacin. U tom mecu Gasol je imao 10 poena uz sut iz igre 4/11 i sto me zacudilo, nijedan pokusaj za 3 poena a znamo da je doslo do smjene trenera, mozda neka nova taktika Bikerstafa mada je jos rano. Drugi razlog sto igram ovo jeste sto se Memfis malo po malo kompletira pa se tako vcrs vracaju Calmers, Parsons i Wright. Nisu zvucna imena ali opet ne skodi imati vise igraca u rotaciji.
Treci razlog jesu medjusobni mecevi izmedju Marka vs Pau/LMA od kad su u SA i nije ni blizu granice. Protiv starijeg brata u karijeri u 25 duela ima jedan over na ovoj granici kad je dao 23 i jos jedan mec sa 20, ostalo znacajno manje poena. Protiv Paua u SA ima 4 meca i u svakom je ispod granice.
Protiv LMA od kad je u SA u 6 meceva svih 6 minusa.
Losa forma, dobar mecap protiv visokih igraca SA uz dosta posla u odbrani, povratak nekih igraca pa eto odlucio sam se odigrati minus na Marka.

Pozz, ima li value na 19.5? Hvala!
By holyman
#76627 R.westbrook 24.5+,wwin 1.85

zadnjih 5 utakmica na granici je od 29 poena,vidjeli smo svi kako mu tesko pao poraz protiv orlanda i vjerovatno ako on ne zapne ovaj mec ja okc ne vidim kao pobjednika.Necu da ulazim ni ko koga cuva ni nista slicno,jedan od najboljih igraca u ligi mora vcrs zapet da bi prekinuli niz poraza te vratili samopouzdanje.u njihovom prvom susretu ove sezone u porazu oklahome rasel je utrpao 31 poen.Meni sasvim logican tip na ovako maloj granici,sretno
By Teo
holyman wrote:R.westbrook 24.5+,wwin 1.85

zadnjih 5 utakmica na granici je od 29 poena,vidjeli smo svi kako mu tesko pao poraz protiv orlanda i vjerovatno ako on ne zapne ovaj mec ja okc ne vidim kao pobjednika.Necu da ulazim ni ko koga cuva ni nista slicno,jedan od najboljih igraca u ligi mora vcrs zapet da bi prekinuli niz poraza te vratili samopouzdanje.u njihovom prvom susretu ove sezone u porazu oklahome rasel je utrpao 31 poen.Meni sasvim logican tip na ovako maloj granici,sretno

Kad on zapne i uzme preko 20 suteva oni izgube u 90posto slucajeva,a kad je suprotna situacija OKL dobije u slicnom procentu.To ne znaci da veceras nece biti suprotno situacija.
By vintage1978
#76629 Evo provat cu jednu analizu, vise prijedloge ne dajem javno, jer su mi admini sve pobrisali neki dan :)
Rubio OVER 11,5pts Hattrick kladiona (12,5pts Super Sport)
Davis i Rođo Vs Favors i Jerebko...totalni missmatch, stoga u napadu Utah vidim dosta izbacivanja baluna "vanka", ne virujem bas da im je namjera da se Favors gura ispod kosa.
Ozljedom Goberta, Rubio je dobio vise prilike za šut, a zadnjih par utakmica dobro to koristi.
Favours UNDER 15,5pts Hattrick kladiona
Iz gore navedenih razloga ne vidim Favorsa priko 15pts.
Sritno svima i živili!