Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By DirkNowitzki
#82671 E. Gordon (HOU) 20.5 OVER koef 1.85 kladionica Premier

Ovo po meni je tip dana. Valjda jos Premier nezna da je Harden povredjen, pa kako ide dan, ocekujem da ova grana dodje do nekih 23.5 mozda cak i 24.5.
Glavni razlog zasto mislim da ce u over je neigranje Hardena. Kada Harden nije na parketu, Gordon je glavni potrosac lopte, i najvise forsira (ne daje loptu nikome, nego uglavnom sam zavrsava akcije). Ima snazan ulaz, eksplozivan je (dobro nije toliko kao Westbrook, ali je dosta eksplozivan), ima sut za 3 i to oruzje cesto koristi (u proseku sutira 9 komada a daje 3), na crtu ide oko 4 puta a daje 3 u prosjeku.
Veceras zato sto nema Hardena, bice i neke minute vise na parketu negu uobicajeno.

Znaci ukratko:
1. Harden povreda, nece ga biti sigurno najmanje oko 2 nedelja.
2. Veceras ce on najvise forsirati.
3. Bice neki minut plus na parketu.
4. Bice gusta utakmica, znaci nema BO nema odmaranja glavne igrace.
By PolishHammer13
#82685 ja mislim da je večeras u Rocketsima najveća vrijednost u Capeli.. CP će ovo pretvoriti u Clipperse vol. 2 sa Andersonom (kao boljim šuterom od Griffina) i Capelom (kao mlađom verzijom DJ-a)... pnr do besvijesti sa Capelom koji lobove hvata ako ne i najbolje u ligi, a CP3 je upravo doktor lob pasova i pnr igre. zar to nije bilo logično i sa Hardenom? nije, jer harden jednostavno ne vrti taj pnr toliko i uvijek mu je draže opaliti tricu ili izvlačiti faul na prodoru nego bacati Capeli lobove čitavu noć. mislim da se to sad bar do hardenovog povratka mijenja. očekujem ga bar na 16 ppg dok je harden odsutan, tako da svakako ima vrijednost dok je na 13,5 ili 14,5, da ne govorim ako neko ima manju granicu
By DirkNowitzki
DirkNowitzki wrote:E. Gordon (HOU) 20.5 OVER koef 1.85 kladionica Premier

Ovo po meni je tip dana. Valjda jos Premier nezna da je Harden povredjen, pa kako ide dan, ocekujem da ova grana dodje do nekih 23.5 mozda cak i 24.5.
Glavni razlog zasto mislim da ce u over je neigranje Hardena. Kada Harden nije na parketu, Gordon je glavni potrosac lopte, i najvise forsira (ne daje loptu nikome, nego uglavnom sam zavrsava akcije). Ima snazan ulaz, eksplozivan je (dobro nije toliko kao Westbrook, ali je dosta eksplozivan), ima sut za 3 i to oruzje cesto koristi (u proseku sutira 9 komada a daje 3), na crtu ide oko 4 puta a daje 3 u prosjeku.
Veceras zato sto nema Hardena, bice i neke minute vise na parketu negu uobicajeno.

Znaci ukratko:
1. Harden povreda, nece ga biti sigurno najmanje oko 2 nedelja.
2. Veceras ce on najvise forsirati.
3. Bice neki minut plus na parketu.
4. Bice gusta utakmica, znaci nema BO nema odmaranja glavne igrace.

Ko je ovo uplatio jutros kada sam napisao, ofajdio se... Sada se grana dize i dize i dize i dize... Vec u premijeru je 22.5, a do veceras biti ce 25.5 minimum.
By Miki28
#82721 L. James 26.5 over ( maxbet )

Lebron u Bostonu, jednoj od omiljenijih dvoraka za njega gdje prosjecno daje 29.1 poen kroz karijeru. Jednostavno ne voli Boston jos od onih serija Kliv-Boston iz prvog njegovog mandata u Klivlendu. Iako ove sezone Boston mnogo bolja defanzivna ekipa, ta defanziva polako opada sto je i ocekivano jer je na startu sezone bila nevjerovatna, brojke su bile zapanjujuce. Vcrs nema IT-a, sinoc nije imao potrebe toliko da forsira a opet dosao do 24 poena lagano. Vcrs ce biti egal i bice potreban Lebron i u 4/4, ne ocekujem nikakav BO vec dobru utakmicu, neizvjesnu gdje ce Lebron u 4/4 preuzeti stvari na sebe. Granica vise nego povoljna, ja sam ga ocekivao na 28.5-29.5

Kasnije cu dodati jos nesto, u guzvi ali ovako osnovno
By DirkNowitzki
#82726 Dennis Smith Jr. UNDER 14.5 koef 1.9 kladionica Sportlife

Vec su jednom igrali, za 30 minuta dao je 10 poena. To mu je bila druga utakmica u karijeru rukija Smitha. Bilo je blowout, warriorsi dobili 133-103 u dalasu. Veceras opet se igra u Dallas. U igri za dvije pozicije, kec i dvojka, deli minutazu sa jos 3 igraca, Ferrel, Barea i Harris. U zavisnosti sto zeli trener Carlisle, nekada igra pozicija 1 nekad 2, i obrnuto. Svi igraju manje vise podjednako ili preciznije, Smith 27.7 minuta, Ferrel 28.6, a Barea i Harris malo manje (23 i 18.6). Obicno ide na ulaz, a retko sutira trojke, a i kada sutira ima los procenat (33.6% za 3). U odbrani mora da trci za Curry, sto nije nimalo lako, zato sto znamo da Curry nikada ne drema u cosku nego uvek je aktivan. Isto tako lako moze da zapadne u problemu sa licnim greskama zato sto ce se puno trositi u odbrani. Jos se nezna dali ce Green nastupiti za warriorse, ali bitno je da ova ostala trojica igraju i ima da napune do vrha kosa Dallasa.

Znaci ukratko:
1. Nije neki suter, vise ide na ulaz, ali i tamo ga Curry moze ispratiti.
2. Deli minute sa jos trojica igraca za dvije pozicije.
3. Trosice se u odbrani da juri Curry.
4. Moguci BO.
By jopa7
#82729 Russell Westbrook 27.5 više BETFAIR 1.85
Granica mu ide od 27.5 ovdje pa do 29.5 u npr psk. Dvoumio sam se izmedju njega ili PG-a jer su obojica iz LA-a ali sam se ipak odlucio za Russela iz nekoliko razloga.
Zadnjih 5 utakmica je na prosjeku od 33 poena i redom je ubacivao: 27, 31, 30, 40 i 38. Uzima jako puno suteva i mozemo reci da siluje loptu, u prosjeku u tih 5 utakmica uzima 26 suteva sto je stvarno previse ali je na 50% suta i uz to iznudi prosjecno skoro 8 slobodnih bacanja.
Lakersi su druga najlosija ekipa po primljenim poenima a u zadnjih 10 utakmca su uvjerljivo najlosiji i prosjecno primaju 117 poena (zadnjih 5 cak 122). Vjerujem da ce im i Oklahoma veceras zabiti nekakvih 105-110 a nikako se nebi zacudio da i ovo bude jedna utakmica sa kakvih 230 poena.
Sumnjam da ce biti kakav BO jer su Lakersi odigrali dobru utakmicu i protiv Houstona u gostima kao i protiv GSW na domacem terenu. S druge strane Oklahoma u gostima nije bas ekipa za neku pohvalu i osim zadnje pobjede protiv Utah od 14 razlike sve ostale u zadnjih 10 gostovanja su bile poprilicno rezultatski napete. Poraz od New Yorka, produzetak protiv Phile, pobjeda 5 razlike protiv Indiane, produzetak protiv Memphisa i onda pet poraza: Brooklyn, Orlando, Dallas, New Orleans i San Antonio. U zadnje vrijeme su poceli igrati bolje nego u pocetku sezone sto se i ocekuje od takve ekipe ali i dalje je to od onoga sto oni mogu.
Kao sto sam rekao Westbrook je iz LA i po njegovom ucinku u zadnjih nekoliko sezona kad igraju u LA cini mi se da je tamo dodatno napaljen.
14/15: 31 poen
15/16: 23 poena uz veliki BO cak 35 razlike za OKC i u drugoj tekmi 36 poena. Obje tekme sa Durantom u ekipi.
16/17: 34 poena
Obzirom da Lakersi primaju stvarno puno poena, da Russell forsira u zadnje vrijeme i da je u dobroj formi trebao bi ponovo na nekih 30+ veceras. U Lakersima ga nema tko zaustaviti osim njega samog i njegovog loseg suta. Ocekuje se brza utakmica kao i uvijek kad igraju Lakersi a to njemu jako odgovara i nadam se da uzeti barem priblizno suteva kao zadnjih utakmica.
24, 24, 22, 34, 28 - broj uzetih suteva u zadnjih 5 utakmica.
By Jackthetriper16
#82730 D Mitchel 18,5 +mozzart,

U Juti nista novo,samo sto se u odnosu na taj njihov prosli mec pridodao Hood,to moze malo uticati na minute Micela,ali svakako ce imati 32-33 min,i slobodu u igri,suteve,mislim da ce se igra u napadu Jute vrteti oko njega.Career high,Pelikani mu odgovaraju,pogotovu Holidej ko def,i taj nacin odbrane,Favors mu namesta visoke pikove i povlaci Kazinsa,napada ulazom,uzima i dosta suteva spolja,iz tih ulaza dobija faulove,pa ga to vodi na liniju za slobodna bacanja i obezbedjuje mu bar 6 7 pts.Juta se istakla u pocetku kao dobra def ekipa,ali trenutno ocekujem malo brzu utakmicu,jer Pelikani igraju tako.Bitno za Micela je to sto igraju kuci,jer ga publika bas motivise,tako da ne ocekujem bas 41 pts,ali 22-23 pts, uz 16-17 suteva mislim da nije problem kad je ovaj momak u pitanju.
By Miki28
#82759 G. Antetokounmpo 27.5 over ( vecina kladionica )

Iako nisam pristalica price glavni igraci over ili preskok danas moram uzeti Janisa iako bih volio da je granica malar za poen, dva niza.
Ovako, Janis igra fenomenalno ove sezone ali i dalje ima prostora za napredak, posebno sut i na tome mora da radi preko ljeta a kad i to nabaci kao respeltabilno oruzje, liga je najebala.
Nego da se vratimo mecu vcrs, Milvoki docekuje Indijanu i prosto sam ga morao odigrati jer sam gledao zadnjih par meceva Indijane i to je uzasno na sta lici njihova odbrana reketa, posebno sa pozicije koji Jang pokriva a Janis igra.
Ionako su losi od starta sezone u odbrani PF-a ali ovo zadnjih par meceva je bas uzasno. Primaju 25.1 sa te pozicije a zadnjih 5 je 29.4 a i u gostima je izrazenija razlika u broju primljenih poena u odnosu na broj kad igraju kuci, 28.9 naspram 22 kuci.
Gibson 17 kuci, Markanen 32 i Mirotic 28 u gostima, Novicki 15 kuci, T.Heris 30 u gostima.
Janis je krenuo furiozno sezonu pa onda je usledio mali pad i sada zadnjih nekoliko utakmica je tu negdje oko granice ali bilo je protiv jacih ekipa i ozbiljnijih defanzivaca.
Mislim da ce mu ovaj danas mec odgovarati jer Ind forsira malo brzi tempo a upravo su losi tamo gdje je Janis najjaci a to je zastita obruca. Jedan je od kandidata za MVP pa ocekujem jednu dobru partiju, 30+

Jedini problem jeste bojazan od moguceg BO pa zato sam oprezniji sa ulogom a kao sto rekoh, igram ga da ispunim sebi hir jer nekoliko meceva igram te protivnicke PF protiv Ind pa da vidimo jel se serija nastavlja