Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By jopa7
#91176 C.Capela 13.5 više vecina kladionica
Capela je u 1. mjesecu odigrao 14 utakmica i prosjecno biljezio gotovo 15 poena (14.8), a ovu granicu je prelazio u 10/14 utakmica. Zadnje dvije utakmice je obje zabijao po 14.
Veceras Houston gostuje Brooklynu koji je dosta los pod kosem, vecina protivnickih centara ih puni i vjerujem da ce i Capela ponovo odigrati jednu dobru partiju protiv njih kao u prvoj utakmici izmedju ove dvije ekipe. Tad je imao 20 poena uz sut 8-12 i 4-5 slobodna.
Zadnjih 5 utakmica Brooklyn je doslovno stradao od protivnickih centara: Henson 19, Lopez 19, Embiid 29, Kanter 20, Towns 16.
Ocekuje se utakmica na velik broj poena kao i zadnje 4 izmedju ove dvije ekipe gdje je svaka otisla na 215-220 pa tako i ja ocekujem da Harden i Paul nahrane Capelu sa nekoliko asistencija.
J.Jackson 14.5 više Hrvatska Lutrija
Jackson u zadnje 4 utakmice biljezi odlicne partije i redom zabija: 20 vs MEM, 21 vs DAL, 20 vs UTAH i 23 vs CHA. Prosjecno igra nekih 26-27 minuta i uzme 15k suteva.
Veceras Phoenix ide u goste Lakersima, ove ekipe su vec 3 puta igrali ove sezone i rezultati su bili ovakvi: 132-130, 100-93 i 113-122. 2/3 utakmice su bile na jako puno poena, 262 i 237, a vecerasnja granica je 223.5 i sigurno se opet moze ocekivati brza utakmica sa dosta poena. Obzirom da tempo kakav bi trebao biti u vecerasnjoj utakmici i na formu Jacksona, ocekujem ga ponovo na nekih 15+.
T.Hardaway Jr 15.5 manje Hrvatska Lutrija
U ocajnoj je formi, zadnjih 6 utakmica biljezi ove brojke: 11,15,15,4,6 i 9 za prosjecno 30ak minuta. Uzima on suteve, u prosjeku uzme 12-13 ali su mu postotci suta jako losi, cca 30%. Knicksi i Bucksi su se sastali prije 5 dana i tada je Hardaway zabio samo 6 poena uz sut 1-14. Tesko ce veceras ponoviti tako losu sutersku noc ali takve noci ga prate vec tri utakmice za redom sto ipak nije nekakva slucajnost (1-10, 1-14 i 3-9) i misljenja sam da ce tesko preko ove granice. Dugo je bio odsutan zbog ozlijede pa moguce da se posljedice jos uvijek osjete na njegovoj igri. U ekipi je Porzingis koji uzima najvise suteva, Kanter igra odlicno i ukoliko Hardaway u pocetku ne krene sa kojom trojkom mogao bi ponovo ostati ispod ove granice.
By Kazan23
#91186 DeRozan 23,5+ @1,85 HL

Dosta mala granica za najboljeg igraca toronta koja je opala zbog nesto losijih partija u zadnje vrijeme.. svi znamo da se razveo i da mu je stari bolestan pa se tomu pripisuje losija forma u zadnje vrijeme sto je potpuno opravdano, ali veceras ipak igraju protiv bostona kojeg sigurno zele dobiti jer se bore za prvo mjesto istoka, a mislim da najvise od svih to zeli demar, sto zbog domacinskog terena, sto ce mu onda valjda nagodinu dat da igra tu jebenu utakmicu na bozic.. odatle valda i problemi s razvodom kad bi radije bozic proveo znojeci se s lowryem nego bio sa zenom i djecom kod kuce. No neka ga nisam ni ja puno bolji.. uglavnom sigurno je svjestan da ako misle pobjedit boston on mora dat 100posto od sebe i odigrati vrhunsku partiju, pa onda to i veceras ocekujem od njega.. proslu je odigrao katastrofa i zadnju cetvrtinu proveo na klupi tako da sigurno odmoran ulazi u ovaj mec.. predproslu je zabio portlandu 35 tako da ipak nije toliko shrvan problemima da ne moze trpat. Vec su jednom igrali, i to u bostonu gdje je zabio 24p uz tesko ciglarenje.. granica mi je mala s obzirom na vazan mec, ako takvi vise i postoje do playoffa.. ajmo demare derozane stisni nocas pa ce i dida mraz dat bobone..
By Z-Bo
#91188 J. R. Smith -9,5 manje(BH Lutrija)

Danas cu definitivno njega da guram. Uloga u Clevelandu mu je da samo sutira trojke i skoro sve sto uzme to bude za 3p a % mu je nekih 30% u gostima. Vrlo rijetko izvodi slobodna i prosjek mu je oko 7p. Vjerovatno ocekuju da izostankom Lovea on uzme malo vise odgovornosti medutim ja ne vjerujem da ce se to desiti. Mozda ga je i rizicno igrati protiv Orlanda ali u svakom slucaju meni vrijedi rizik jer ga ocekujem oko 7-8 suteva i uz standardnih 30% ne vidim ga preko ove granice. Da dodam takoder da ima 17 overa i 33 undera na 9,5.
By Toni5
#91189 E. Kanter 14,5 OVER Supersport i ostale klade

NY danas igra protiv MIL koji su katastrofalni u obrani centra. ''30. od 30 u obrani pozicije C. Prima 24.5 poena u prosjeku'' Protiv njih svaki centar over je value. Pogotovo dok je to Kanter. U zadnjih 10 utakmica ima 7 overa i 3 undera na ovu marginu. Igrali su prije par dana i onda je Kanter dao 17 poena. Znači dobra forma + loša obrana trebalo bi rezultirati overom.
By Kazan23
#91192 G. Ante 28,5- @1,85 HL

Gospodin ante plese po rubu ozljede zgloba cini mi se.. bilo bi mi stvarno zao da sad taman kad se parker vratio on popusi ozljedu, a vjerujem da tako razmislja i novi trener i da ce ga veceras ipak gledat sacuvat.. igrali su međusobno prije 4 dana i tad je zabio 29 poena, ali je tekma bila napeta do samog kraja a ostatak momcadi je totalno podbacio.. veceras ipak ocekujem da bledsoe i middleton malo vise povuku naprijed, a da ante vise gleda kako ce zaustavit kristapsa.. uz to parker bi mogao dobiti i nekih 20tak minuta i time omoguciti anti da malo vise prosjedi ovu tekmu.. je da je covjek stvarno zivotinja, ali ga danas nikako ne vidim na 30 poena.. lako moguce da nece ni zaigrati, ali ja se ipak nadam da ce odigrat 30tak min, zabit 20p i svi sretni, osim naravno onih sto su ga igrali preko, iako sumnjam da takvih ima puno.. eto ovom prilikom saljem notu treneru Joe Pruntyu, ako prati nase analize, da ipak malo sacuva ovog sjajnog momka i limitira mu minute sto je vise moguce..
By the_glue
#91200 J.Jackson 14.5 više
Pronasao se u zadnje vrijeme, igra vrlo dobro i veceras zbog izostanka Booker-a ocekujem da predje ovu granicu.

J.Randle 15,5 više
U Odlicnoj je formi, bori se, grize za svaku loptu, veceras bi ga trebao cuvati Bender koji je od njega mnogo slabiji fizicki a i sporije je. U tom match-up ga vidim na 20+.

Vecerasnji dule timova koji se ici na veliki broj koseva treba naci jos kojeg igraca da predje, mozda Bender. Ali ova dvojica su dosta za sada.
By Miki28
#91209 G. Antetokuonmpo 28.5 under ( soccer )

Igrao sam ga prije neki dan protiv NY, promasio pa opet porotiv Bruklina ali sitnije ( jaci udarac mi bi Midlton ) a danas opet Janis.
Isti razlozi kao i prosli mec, vuce povredu, samo cekam kad ce ga udaljit ta povreda na duzi period, covjek zadnjih par meceva redovno izvrne taj isti clanak i prosto mi je nevjerovatno da se kockaju sa takvim igracom posle iskustava sa Dzabarijem.
Dzabari se vratio, Midlton je produktivan ( mada mi djeluje da je on najvise osjetio povratak Dzabarija zbog br suteva ali je efikasan a danas ima fin matchup ), u MSG ocekujem mnoo agresivnijeg Porzingisa kako u odbrani tako i u napadu. Bledso je konacno odigrao na svom nivou zadnji mec i mislim da ce i vcrs isforsirati.
Janis kod kice daje 29 poena po mecu, u gostima 27.

K. Lowry 15.5 over ( maxbet )

Toronto docekuje Boston, ocekujem povratak Irvinga i jednu dobru utakmicu 2 najbolje ekipe istoka, ide danas Toronto maximalno na pobjedu da se primalne Bostonu i napadne 1 mjesto.
Na Derozana ce se najvise skoncentrisati Ali ne vjerujem da ce ga uspjeti zaustaviti. Ocekujem od Laurija da bude agresivniji nego inace kod kuce, da uzme oko 15 suteva, od toga 6-7 za 3 poena i da uz 3-4 bacanja prebaci ovi granicu.
Protiv Irvinga voli da igra, ima u zadnjih 8 duela sve + na ovoj granici, forma mu je toplo hladno ali kao sto rekoh ocekujem od glavnih igraca Toronta da budu agresivniji nego inace
By Feedback
Miki28 wrote:G. Antetokuonmpo 28.5 under ( soccer )

Igrao sam ga prije neki dan protiv NY, promasio pa opet porotiv Bruklina ali sitnije ( jaci udarac mi bi Midlton ) a danas opet Janis.
Isti razlozi kao i prosli mec, vuce povredu, samo cekam kad ce ga udaljit ta povreda na duzi period, covjek zadnjih par meceva redovno izvrne taj isti clanak i prosto mi je nevjerovatno da se kockaju sa takvim igracom posle iskustava sa Dzabarijem.
Dzabari se vratio, Midlton je produktivan ( mada mi djeluje da je on najvise osjetio povratak Dzabarija zbog br suteva ali je efikasan a danas ima fin matchup ), u MSG ocekujem mnoo agresivnijeg Porzingisa kako u odbrani tako i u napadu. Bledso je konacno odigrao na svom nivou zadnji mec i mislim da ce i vcrs isforsirati.
Janis kod kice daje 29 poena po mecu, u gostima 27.

K. Lowry 15.5 over ( maxbet )

Toronto docekuje Boston, ocekujem povratak Irvinga i jednu dobru utakmicu 2 najbolje ekipe istoka, ide danas Toronto maximalno na pobjedu da se primalne Bostonu i napadne 1 mjesto.
Na Derozana ce se najvise skoncentrisati Ali ne vjerujem da ce ga uspjeti zaustaviti. Ocekujem od Laurija da bude agresivniji nego inace kod kuce, da uzme oko 15 suteva, od toga 6-7 za 3 poena i da uz 3-4 bacanja prebaci ovi granicu.
Protiv Irvinga voli da igra, ima u zadnjih 8 duela sve + na ovoj granici, forma mu je toplo hladno ali kao sto rekoh ocekujem od glavnih igraca Toronta da budu agresivniji nego inace

Sta mislis Miki moze li 27.5 under, posto samoo tu granicu imam.
By Kyrie94
#91233 Gortat 9.5- supersport 1.85
Gortat se uvik vrti oko 10ak koseva. Danas igraku protiv phile koja nije u dobroj formi no uvijek su neugodni na domacem terenu. Igram ovaj tip najvise zbog embiida. On brzo navuce faule na protivnickom centru te ih izbaci iz ritma. Voli se izivljavat na njima i zakucavat preko njih te lako dobiju faulove zbog kojih im se smanji minutaza. Gortat ove sezone igra oko 20 minuta i vecina njegovih koseva bude u 1.pol. Prosli mec protiv njih je zavrsio sa 6 koseva.
Valanciunas 11.5+ supersport 1.85
Jonas je trenutno u sjajnoj formi. U zadnjih 13 meceva ima 11 overa a prosjek mu je oko 17 koseva. No kladionice mu i dalje ne dizu granicu pa cu ga ja igrat i dalje. Danas igraju protiv bostona. Zna se da oni imaju dobru obranu i nije im lako zabijat koseve no toronto je na domacem terenu odlican i ove sezone ciljaju najmanje na finale konferencije. Na jonasa ide baynes. Skroman defanzivac al mislim da on nebi tribao imat velikih problema s njin. Dobra stvar je sta ce jonas uputit sigurno 2 3 trice i dosad minimalno jedna ude a posto baynes tesko izlazi na sut za 3 mozda danas bude i koja vise.

Boston 102.5+ HL 1.90
Bostonov prosjek koseva je malo iznad ove granice, 103.25. Danas bi se trebao vratit irving, a tatum i brown su malo digli svoju formu pa mislim kako bi danas boston mogao doc do 110 koseva. Nece imat lak zadatak. Igraju protiv toronta koji igra solidnu obranu, no na momente imaju rupe pa ih onda pune sa svig strana. Torontu u zadnjih 5 meceva jedino raspali memphis nije dao preko 102 kosa dok boston u zadnjih 5 samo portlandu nije zabio preko 102. No tada nije igrao irving. Jaka karika u napadu te bi danas trebali ic preko ove granice

Edit: imate u ss 100.5 1.85, jbg ja sam na ovu vec uplatio