Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By kuzmakyle
#96376 R.Westbrook 27.5 over @mozzart

Igraju protiv prvog tima zapada. Vec su igrali jednom ove sezone i on je ubacio 31 poen. Matchup mu je CP koji je dobar defanzivac i moze mu otezati posao, ali ipak sam se odlucio da ga odigram over zato sto uzima najvise suteva, 20+. Ne smeju da gube zato sto jos nije osigurano 100% PO, a i bore se za sto bolju poziciju. Ne vjerujem u BO, ocekujem borba do samog kraja, a najvise da povuce Westbrook koji ga ocekujem na 30+ poena. Imali su odmor 3 dana sto je sasvim dovoljno, a i zadnjih 3 utakmice ubacuje 30,43,30.

Tipove koristite iskljucivo kao dopunu vasim analizama i misljenjima.
By elpistolerosuarez
#96377 Dwight Howard 15.5 manje (HL @1.85)

Ovde mislim da se nema puno toga reci...Sudar 2 ekipe koje odlicno brane poziciju 5..Sarlot je ekipa koja dozvoljava 19 poena u proseku sa pozicije centra i po tome su 3 u ligi dok je Filadelfija odmah iza njih i dozvoljava 20 poena...Dvoumio sam se iskreno izmedju Hauarda i Embida ali sam na kraju izabrao Hauarda jer za razliku od njega Embid moze da pogodi vise suteva i raznovrsniji je igrac...Do sada su se sastajali samo jednom ove sezone gde je Hauard zabelezio 6 poena.
By LosPollosHermanos
#96396 Adams 12.5 over Soccer

Adams u zadnje 3 utakmice dobija manje lopti nego obicno samim tim i nesto slabije partije u kosgetesrskom smislu. 9,11 i 12 poena. I sam sam pao dva puta za redom na njega od ovih tri zadnjih utakmica. Idem opet sa njim. Vodim se idejom da ce imati najlaksi zadatak sa Kapelom odnosu na PG13-Ariza , Melo-Tucker , RW-CP3. Veci je i jaci od Kapele. Mislim da mu je cak i teze sa Neneom ali ce mnogo vise biti na parketu naspram Kapele. Analiza za njega je uvek ista, nadamo se 4-5 pnr-a sa Raselom, nesto da mu dodaju ostali, bar jedan ili dva off skoka i kos i
plus koje slobodno. U prvoj tekmi im dao 15, mada tu nije bilo Pola, pa ocekujem malo tezi posao za Rasela i koju asistenciju vise Adamsu. Bitna tekma za Oklahomu i svaki igrac je potreban, i sto manje silovanja Rasela, a i ostale dve zvezde.
By Jackthetriper16
#96421 E Kanter 14,5-maxbet,

Portland je juce naisao na dobar otpor Lejkersa,medjutim veceras ocekujem laksi poso kod kuce sa New Yorkom koji je prezalio sezonu.Da je ovo utakmica dveju ekipa koji su van dometa PO i gde se ocekuje neki rng razmislio bi dal bi uzeo Kantera i pored redukcije njegove minutaze.Ovako Portland ne sme prepustiti nista slucaju na odlicnom su putu,treba stati na loptu i resiti ovo ranije.Kanter ce dobiti svojih 20ak minuta, sad bitan faktor je sto ce u reketu naici malo na otpor Nurkica,tako da nece moci mnogo da se nazabija u reketu,otezan off skok,vise ce se oslanjati na distancu,te ga vidim na max 10-12pts.
By LosPollosHermanos
#96434 D. Smith Jr 15.5 over @1.70 Mozzart

Negde je vec 17.5. Tu ne bih diaro iako ga ocekujem opet na 20 ako ne bude nekog hard bo-a. Dakle moze ovo ili 16.5, ali ja pisem kako sam ga odigrao.
Nema opet Veslija, proslu je Smith tu igrao u paru sa Yogijem i Bareom i imao sve ovlasti. Isao je na kos kad je hteo, dosta i nelogicnih ulaza, nesto kao Rasel, dakle dosta je forsirao. ( 9/22 sut) Sjajni atleta i nesto slicno ocekujem i veceras. Denver nije neka odbrambena masina, brzi je mislim i i od Marreya i od Harrisa, a i odbrana pod kosem je slicna Denveru i Pelikanima pa i tu nece imati neki bas tesku prepreku u vidu Jokica ili Milsapa. Pre svega se ponovo uzdam u njegovo silovanje i 20+ suteva + koje slobodno tako i ako ima 30-40 % opet ce moci da dogura preko granice. Jedina briga rani bo, nadam se da ga nece biti.

G Harris over 18.5 Maxbet
Nema Veslija koji bi ga cuvao i koji moze da odigra ok odbranu i napravi probleme Harrisu. Ovako Harris ide na Yogia ili Bareu koji mu bas nista ne mogu, mozda ga uzme i Smith, mada i sa njim nece imati problema. Harris je bas u formi, sasipao Klivlendu 32, 6/10 za tri, pre toga 28, 23 , 23 , 26 , samo je protiv Hjustona promasio sve zivo. Cendler a posle i Barton bi trebali sa Barnsom da vode bitku, Jokic kako mu se cefne nekad bira asistencije nekad da sutira, Milsap izlazi iz povrede, tako da ocekujem nastavak resetanja Harrisa. Isto kao i iznad jedini problem rani bo.
By under
#96467 Whiteside under 14,5 bet365 @1,90
B2b za beloga, jucer razorio sunse, al danas ide u gostovanje tvrdim Wash, kompletira se lijepo Miami, mozda danas i Elignton zaigra, stvarno lijepa sirina, ocekujem danas malo manje agresivnog Whitesidea jer ipak to nije suplje ko kod Sunsa, ima tu jos Oly i Bam kao zamjene, a Gortat i Morris mogu sprijecit off skokove, on je odradio jucer svoje , danas red na drugima, igrali 2x , 22 i 14, al tad imao vecu minutazu nego sad ...

De Rozen under 23,5 betfair @1,83
Ovdje se nema sta puno pricat, TOR igra sjajno, a protiv smijesne ATL on ne treba forsirat, igraju kuci, sutra imaju tezu tekmu s Detroitom i bude on danas laganini, igrali 2x , zabio 14 i 25
By arsa156k
#96470 Jrue Holiday 21,5 over
Otkad nema Kazinsa, Jrue je u fantasticnoj formi, Pelikansi su vezali 8 pobeda, ne planiraju se tu zaustaviti, a veceras nece imati lak zadatak, jer i Klipersima treba pobeda i borba za po. Kao sto sam rekao fantasticna forma u poslednji 8 pobeda ima 7 overa i jednom je stao na ovoj granici. Ceka nas veceras brza utakmica bez mnogo truda u odbrani i verovatno na veliki broj poena, ako pogledamo spoljnu odbranu Klipersa nema ko da uspodi tu Holideja, a kada pogledamo njegovu formu dosta lopti ce on ispucati, sigurno preko 15, nacice se tu i neko slobodno i trebao bi lako preci ovo.
Lou Williams 22,5 over
Covek koji ulazi sa klupe, ali provodi vise od 30 min na parketu, oko 32, kao sto sam spomenuo u prethodnoj analizi, i njegovoj ekipi treba pobedam bice brza utakmica mnogo poena, a ni on nema adekvatnog defanzivca da ga zaustavi, najveci potrosac lopti u njegovoj ekipi, uzece verovatno oko 20 suteva i uz solidan procenat moze lako ovo proci, mada verujem da ce veliku odluku na ovoj granici imati slobodnjaci, jer nekad ima samo 5 po utakmici nekad 10, sve u svemu meni jedan od najsigurnijih veceras.
Ja ih odigrao po granicama 20,5 i 21,5 ali tek sada sam imao vremena da ispisem analize.
Srecno momci ajmo po pare opet
By GodGod#8
#96485 [quote="elpistolerosuarez"]Dwight Howard 15.5 manje (HL @1.85)

Ovde mislim da se nema puno toga reci...Sudar 2 ekipe koje odlicno brane poziciju 5..Sarlot je ekipa koja dozvoljava 19 poena u prosjeku sa pozicije centra i po tome su 3 u ligi dok je Filadelfija odmah iza njih i dozvoljava 20 poena...Dvoumio sam se iskreno izmedju Hauarda i Embida ali sam na kraju izabrao Hauarda jer za razliku od njega Embid moze da pogodi vise suteva i raznovrsniji je igrac...Do sada su se sastajali samo jednom ove sezone gde je Hauard zabelezio 6 poena.

Pa ovo je smijesno dava tricu sa kosa na kos, u zadnjoj sekundi.. :shock:
By viktor
#96504 ima li ikakve nade da se ikad prekine s nabadanjem kak je CP3 iole neki defanzivac?
NIKAD NIJE BIO I NIKAD NI NEĆEEEE

čovek gore odigra rašu over i navodi da mu je matchup CP3 - dobar defanzivac. pa nemoj to igrati brate, ako ti je to logika. sreća pa ne znaš da je CP3 provjereno zakurac defanzivac i ko za vraga, opće nije čuval noćas rašu, nego feltona i/ili druge bekove, pa je "sigurno" prošo pick zbog toga. rašu je čuval eventualno kod preuzimanja, ali to se rijetko događa jer igraš P&R s centrom, mooožda s krilom.

temeljna stvar: ak je bilo ko od vas trener rocketsa, imaš jeeebenog defanzivca u prvoj petorki, pa koji kurac ga ne stavljaš da zaustavi jeeebenog ofanzivca u protivničkoj petorki, nego čuva moćnog huetestisa i čiču feltona??

definicija CP3-a je vrlo jednostavna: čovek igra uvijek na koš više, a ne da ga zabole za obranu. određeni broj ukradenih lopti je apsolutno logičan na toj poziciji jer je uglavnom matchup s playmakerima koji, opet logično, imaju najviše loptu kod sebe i obično najviše izgubljenih lopti. koketira lik par put tijekom tekme kad se zaljepi za svojeg igrača da ispadne da igra agresivno obranu i kao splašil bude čoveka. prije i poslje toga ga taj isti lik buš ko staru kantu

i da se razumijemo. meni je CP3 drag igrač, inteligentan, nadopunil je sad rocketse jebeno i rasteretil hardena, otvara mu prostor, navlači igrače, asistira, ali to sve nema veze s obranom, nego napadački. obranu igraju ariza, tucker, nene... CP3 nije dofuran zbog obrambenih zasluga ili da igra obranu. također, d'antoni ni ne zna kaj je to, tak da ajmo komentirat s mozgom igrače, a ne uslijed kurčeve statistike koja zbog veće pondera ukradenih lopti kod valorizacije defanzive nekog igrača, ispali ovakvog jednog defanzivnog tupana svake sezone prema vrhu, ako ne i u najbolju petorku. to je smiješno i u kurcu. stavite se u poziciju managera kluba i fali vam bek-defanzivac. koga bute kupili za svoje novce? CP3-a? svako normalan bi vas pital, pa jesi ga gledo jednu tekmu? pa cela petorka oko njega ti je puna faulova, a s kim god je igral mu se ekipa vodila pod "overaše".

pa kako to braćo moja, kako? kraj takvog obrambenog majstora da je ekipa živa rupa. statistika je kurva gospodo, treba bar highlightse tekme pogledati drugi dan (one 10-minutne), niko normalan ne gleda PROSJEČNO jednu tekmu po noći. niko. možda jedan kraći period, ali prosječno jednu u sezoni, pretvaraš se u sick fucka. također, kad se nešt gleda, treba znati percipirati kaj se događa na terenu. zašto phila učestalo gubi tekme nakon 20 razlike u prvom poluvremenu? to neće reći statistika, kao stal ih je šut - iznenadno. zake indiana napreduje kak ide sezona kraju, igraju ko da je početak. oće toronto proći drugo kolo playofa? spursi oće/neće u playof? skoro svi članovi uglavnom igraju igrače over/undere, ali košarka je ekipni sport i nemrete samo pogledati u neku aplikaciju kakav je ovaj i onaj i kolko neka ekipa dozvoljava na toj poziciji. dugoročno tak nema kruha, nego te pogodi val pogodaka, pa postaneš faca po forumima.

i jebemti tog CP3-a, svaku sezonu moram trošiti vrijeme na njega, pa zaglibim u kojekakvim smjerovima