Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By Weljo
#104652 L.Aldridge (25,5) VIŠE POENA
Maxbet 1,85
Analiza: San Antonio večeras na svom terenu dočekuje ekipu Hjustona. Nakon teške situacije u kojoj su bili, San Antonio odigrao 9 meča i ostvario 7 pobeda i trenutno se nalaze u odličnoj situaciji, na četvrtoj su poziciji na zapadu. Hjuston je odavno osigurao svoje prvo mesto i prednost domaćeg terena u PO seriji, igraju odlično i vezali su 11 utakmica bez poraza. Za ovaj meč Hjuston neće moći da računa na Paula, dok je Gordon pod znakom pitanja za ovaj meč, na drugoj strani San Antonio će večeras krenuti sa Gasolom na poziciji pet, dok će Aldridge krenuti na četvorci, medjutim ne verujem da će Tucker biti zadužen za njega, jer Aldridge ima ogromnu prednost protiv njega, već da će kao u meču koji su odigrali početkom februara, Capela biti zadužen za njega. Aldridge je u odličnoj formi, na zadnjih 9 meča ima prosek od 29,4 poena, mada taj prosek kvari meč protiv Washingtona kada se povredio i kada je ubacio svega 13 poena, bez tog meča prosek mu je 31,5 poena. Gledano celu sezonu Aldridge u proseku na terenu provede nekih 33-34 minuta i za to vreme uzme oko 17-18 šuta, medjutim na zadnjih nekoliko meča ta brojka je veća i uglavnom ide preko 20 uzetih šuta, ima dobrih 51% šuta iz igre i 84% sa linije slobodnih bacanja, kojih na meču uzme oko 5-6 u proseku. Večeras očekujem jedan pravi plej off meč izmedju ove dve ekipe, ne očekujem blowout, već egal meč i borbu do samog kraja, od Aldridga kao glavnog igrača ekipe očekujem da povuče najviše, da uzme jedno 20-25 šuta i sa dobrim procentom da predje ovu granicu.
By DirkNowitzki
#104658 L. Markkanen (CHI) 13.5 OVER koef 1.85 Mozzart
Ovo je za Cikago revijalna utakmica, dok za Wasington je mnogo vazna zato sto jure sto bolje mesto u plejofu. U ekipi Cikaga danas prva opcija u napadu bice finac, tako da ocekujem od njega da lagano predje ovu marginu i da ode na minimum 17-18 poena. Samo uzasan procenat suta moze spreciti Markanena da ostane u under. On je suter koji dosta solidno pogadja trice, a takodje suta i sa poludistance. Ulaz retko koristi, samo ako izigra neki pick and roll ili ako istrci na kontru. Prosek u sezoni mu je 14.9 poena sto je za 2 poena vise nego marginu. Ocekujem da uzme koji sut vise nego inace zato sto je veceras prva opcija u napadu Cikaga, zato sto ne igraju Lavine, Dunn i Lopez. Ocekujem do veceras da margina ode do 15.5.

B. Beal (WAS) 21.5 UNDER koef 1.85 Mozzart
Wall se zadnju utakmicu vratio od povrede, i tako je Beal imao vecu slobodu za svoje suteve, ali veceras opet nema Wall-a sto automatski znaci da Beal mora da radi i ostale stvari osim sutiranja, a to znaci da ce vise gledati da razigrava igrace. Kada nema Wall, Beal uzima punu odgovornost da vodi ekipu, tako da on vodi svaki napad. Takodje Cikago bice usmeren kod cuvanje Beal-a zato sto znaju da ako zaustave Beal, zaustavili su Vasington. Veceras ocekujem da Beal bude negde oko 15-16 poena ali da nece preko 20, ocekujem neku asistenciju vise nego obicno.

N. Vucevic (ORL) 17.5 OVER koef 1.85 Mozzart
Vucko je prva opcija u napadu Orlanda, koji ispred sebe ima Dedmona koji ne vazi za neki dobar defanzivac. Ovu sezonu je Vucko igrao dvaputa protiv Atlante i dvaputa je razvalio (31 i 22 poena). Utakmica revijalna, igra se vise za publiku nego za rezultat, pa tako ocekujem i da obe ekipe predju stotku. Vucko nije centar koji zavisi od svog plejmejkera nego ima solidan sut sa poludistance (koji je dobar plus kada igra protiv centre kao Dedmona, zato sto Dedmon je tipa centra koji ceka pod obruc i ne izlazi tako cesto na suteve). Isto tako Vucko ima i dobru tehniku sa ledja, a zna opaliti i neku tricu (mislim da ce veceras probati bar 4-5 puta za tri, zbog toga sto Dedmon je izlazi na suteve). Sve u svemu, ocekujem oko 20 poena za Vucko na ovu revijalnu utakmicu.

L. James (CLE) 29.5 UNDER koef 1.85 Mozzart
Klivlend veceras ocekuje jedna od najgorih ekipa ove sezone u NBA, a to je Dallas. Za Dallas ova utakmica nema nikakvog znacaja, dok za Klivlend je jako bitna, zato sto su u borbi za trecu poziciju sa Filadelfijom i Indijanom. Upravo zato mislim da veceras bice BO na strani Klivlenda, zato sto moraju da shvate ovu utakmicu veoma ozbiljno. U ekipi vratio se Love, pa tako James dobija jos jedan igrac koji moze da postize poene, i ne mora on sve da radi. Ocekujem jos jedan tripl dabl za James i laganu pobedu Klivlenda.

J. Jackson (PHO) 18.5 OVER koef 1.85 Mozzart
Glavna napadacka opcija veceras u Feniksu, zato sto nema Booker i T.J. Warren. Uzima najmanje 15 suteva (a zna i preko 20 da opali) tako da samo katastrofalni sut ili neki BO moze spreciti da ostane u under. Ovo je revijalna utakmica za obe ekipe, pa tako ne ocekujem neko preveliko zamaranje u defanzivi, tako da bice puno poena zato sto obe ekipe igraju brzo, na puno poseda, napade se zavrsavaju kratko.

B. Bogdanovic (SAC) 11.5 OVER koef 1.85 Mozzart
Veceras gostuju u Los Andjelesu na jednu lepu revijalnu utakmicu. Bogdan je veoma precizan suter za tri, i ove sezone sva tri puta protiv njih prelazio granicu (14, 19 i 21 poen) tako da ocekujem i veceras da produzi sa istom tempom, ubaci 2 ili 3 trice, neki ulaz ili kontru, 1-2 penala i eto njega na 12 poena minimum. U prilog ide sto tempo bice brzo, ocekuje se puno poena, i granica niza za poen (obicno grana mu je 12.5).
By Weljo
#104662 K.Love (17,5) VIŠE POENA
Maxbet 1,85
Analiza: Cleveland večeras na svom terenu dočekuje ekipu Dallasa. Ovo bi trebao da bude jedan lak meč za domaćina, kada se uzme u obzir težina protivnika, pa ne očekujem mnogo forsiranja od strane Kinga već malo veći fokus na asistencije i razigravanje saigrača, jer ukoliko žele da naprave nesto u plej offu ove sezone moraće i drugi igrači da se aktiviraju malo, neće moći sam LeBron protiv svih. Pratim Cleveland zadnjih nekoliko godina i redovno gledam njihove utakmice, ono što sam mogao da zapazim i što je očigledno jeste odlična saradnja koju James ima sa Kevinom, tokom meča Love sigurno dobije minimum jedno 7-8 lopti od LeBrona i samo je pitanje koliko on tih pasa realizuje poenima, koji se posle pišu kao asistencija LeBronu. Sto se tiče Kevina, imao je pauzu od dva meseca zbog povrede, vratio se na teren i vezao četiri dobra meča na kojima je prešao ovu granicu, redom je davao 18, 23, 20 i 20 poena, nakon toga zadobio povredu na početku meča protiv Majamia i propustio naredni meč, u tih 4 meča koje je odigrao nakon povrede, u proseku je na terenu proveo nekih 30 minuta i uzimao je nekih 14-15 šuta. Večeras ga očekujem na toj minutaži, od oko 30tak minuta, na oko 15 šuta i sa dobrim procentom preko ove granice.
By thethawaves
#104663 Drummond OVER 16.5 (Soccer)

U izostanku Griffina, pruzio je 2 sjajne partije protiv Wizards i Knicksa, a danas je prilika da to ponovi, jer Detroit gostuje Brooklynu. Gledao sam malo par meceva i kako su dominantniji centri pravili haos u reketu Netsa - jednostavno zauzmu duboku poziciju na postu i ukoliko ne dodje do faula, sledi igra ledjima koja se vecinom zavrsava lakim poenima. Napunili su ih cvi centri koji imaju kakvu god igru ledjima - Vucevic, Valanciunas, Howard... Jednostavno, Brooklyn se vise oslanja na svoju ofanzivu, nego na defanzivu u pokusaju da pobede. Ukoliko budu primenjivali slicnu taktiku fauliranja kao protiv Dwighta i samim tim budu terali Drummonda da zasluzi poene sa linije slobodnih bacanja, dobro je napomenutu da se Andre znacajno popravio po tom pitanju u odnosu na proslu sezonu i da ih izvodi sa procentom od 60%. Ranije u sezoni, cak i kada zajedno sa njim igrali veci potrosaci lopti (Griffin i ranije Harris / Bradley), Drummond je pruzao dobre partije protiv Netsa, davao im je 22,17 i jednom 7 poena, kada je imao problema sa faulovima. A za one koje vole statistiku, zanimljivo je da Drummond postize 2 poena vise u gostima, nego kod kuce.
Sve u svemu, uz koji ofanzivni skok i 35+ minuta provedenih na parketu, ne bi trebalo Drummondu da bude problem da dodje do jos jedne 20-20 partije.
By Ninca90
#104664 Joe Ingles (UTA)
12.5+ @1.80
MaxBet 4/10

Australijanac je jedan od onih igraca koji je nekako bez mnogo pompe prvo dosao do NBA lige, pa rotaciju a evo sada i u startnu petorku jednog od najboljih timova sa Zapada. Iako na papiru igra SF on je za mene bek suter. Ova pozicija je verovatno i iznudjena jer za Mitchela mora biti mesta u timu.

Danas je startni plej Rubio upitan. Ukoliko ne igra to ce doneti par suteva vise Inglesu ne vise od toga, jer je Ingles veoma dobar u organizaciji igre tako da ga ocekujem na mnogo vecem broju asistencija nego poena. U sustini ne zanima me mnogo to da li ce Rubio igrati ili ne, ovo bi verovatno na 3/10 uzeo i da je Rubio siguran za utakmicu. Ingles je trenutno na 3. mestu u ligi po procentu uspesnosti za 3 poena. Izjednacen sa Klej Tompsonom. Koristi svaki prazan prostor da opali za 3 a protiv Minesote ce ga imati u izobilju. Wiggins, Crawford i uopste celokupna timska odbrana Wolvesa dozvoljava dosta lakih poena, tako da je meni ovde realna granica 14 mozda i 15. Cekam Pinnacle da vidim sta ce oni da izbace.

Napomena jos jedna da Ingles proslog meseca samo jednom nije bio u double digits i da je 11 od 15 puta probijao ovu granicu.
By Philosopher
#104676 R. Hood 13,5 + (MIllennium)

Vec je receno na forumu, CLE ide na prezaljeni Dalas, ocekujem Lebrona u assist modu i priliku da se celokupna ekipa Kavaljera uigrava. Izostanak Korvera i Hilla ostavlja nesto vise prostora Hudu. Dalas vec duze vreme ne igra nikakvu odbranu, a CLE mora da ukljuci u igru vise igraca ukoliko misli da ostavi dublji trag u playofu, stoga mislim da je danas idealna prilika za to. Poslednje 4 utakmice, 3 overa i 1 under gde je stao na granici uz sasvim solidne procente suta. Prema projekciji ide na Fini Smita tako da je ovo jos jedna stvar koja ide u korist ovom tipu. Srecno!
By fanatic.R
#104678 Triple
Kladionica Germania

(17,5) N.Vučević(Orl) 2

Meč između Atlante i Orlanda. Obje ekipe imaju sezonu za zaborav. Uzeo sam ovaj susret jer bi ovo trebao biti revijalna susret,a samim time bez kvalitetne obrane (kao da su je igrali ove sezone) i dosta koševa. Atlanta ima pet vezanih poraza,a Orlando je uspio upisati jednu pobjedu u posljednjih pet utakmica. Danas kod Orlanda uzimam Nikolu Vučevića. Čovjek voli ovakve utakmice. Na prosjeku je od 17.1 poena po utakmici. Nakon utakmica protiv Sunsa i Netsa gdje je postigao po 24 poena u zadnjoj odigranoj utakmici je protiv Bullsa imao šut 5/16 I samo 12 poena. Danas imam osjećaj da će imati bolje šutersko večer. Ide na Dedmonda. Čovjek igra takvu obranu da brani samo reket. Ne izlazi na šuteva, a to je segment gdje je Vučko dobar. Ove sezone im je zabio 31, odnosno 22 poena i pritom je oba puta imao +10 skokova. Očekujem i danas jednu utakmicu sa +18 poena.

(10,5) J.Parker(Mil) 2

Meč između Dennvera i Milwaukee Bucksa. Dennver ovdje mora doći do pobjede zbog borbe za play off. Bucksi su osigurali PO. Obje ekipe su svoje posljednje utakmice završile u produžetku. Tako da ovdje uzimam Parkera iz razloga što mislim da bi mogao dobiti koju minutu i šut više. Na prosjeku je od 11 poena po utakmici. Zadnje dvije 14 i 8 poena i obje je igrao 25.min i danas nebi trebao manje. Ove sezone je Dennveru zabio 12 poena uz šut 5/8 za 17.min igre. Ovdje bi trebala biti utakmica na veliki broj poena, brza tekma. Prošle sezone im je zabio 27 poena. Valjda može i danas +11. Vidim da ga neke drže na (12.5),a po toj se nebi usudio ga dirati. Zadnje vrijeme ne ide ga šut (2/10 trojke zadnje tri utakmice), ali mora ga krenuti kad-tad.

(10,5) T.Ariza(Hou) 2

Meč između San Antonio Spursa i Houstona. Spursi na 4.mjestu Zapada. Minnesota i OKC ih pritišću, ali trebali bi završiti na 4.mjestu. Houston ekipa koja je najbolje odigrala regularni dio sezone. Imaju omjer 62-14. Imaju 16 vezanih pobjeda. Spursima nedostaje samo Leonard. Houstonu Paul I Mene, ali se zato vraća Gordon. Ja sam se odlučio probati sa Treverom Arizom. Klasični šuter. Za njega ne treba puno trošiti riječi. Stoji u kutu i čeka svoju šansu. Ove sezone je na prosjeku od 11.9 poena po utakmici. Nakon što je Atlanti zabio 14 i Bullsima 21 u zadnjoj utakmici je protiv Sunsa imao šut 4/12 I samo 9 poena. Glavni razlog zašto ga igram danas je granica (10.5). Bet365 i SS drže ga na (12.5) I to je već za preskočiti,a ovako.. Ove sezone je Spursima zabio 2,11,15 poena. Danas opet klasika. +30 min.na parketu i +10 šuteva. Ukoliko ga bude šut barem malo išao postići će +11 poena. Nema tu previše razmišljanja i analiziranja kod ovakvih igrača.
By LosPollosHermanos
#104698 BKN-DET - BTTS over 99.5

Revijalna tekma. Pistonsi bez Grifina 2 utakmice, pobedili Vizardse i NY, ubacivali po 103 i 115, tako da im ne fali mnogo Grifin.Toliver fino igra, moze da ubaci po 3-4 trojke po utakmici. Redzi se vratio i igra lepo. Mislim da bez Grifina i lopta ide brze, i brze se igra. Zna on da privatizuje loptu cesto i ne da nikom. Bruklin sa druge strane sjajno odigrao Mart mesecj. Konstantno su preko stotke, svi pucaju, tojke ulaze svima. Stalno imaju po 4,5,6 dvocifrena igraca. Sinoc su dobili i Miami nakon produzetaka, pa jedino tu malo umor ako zasmeta, ali mislim da u revijalnoj tekmi bez odbrana i pritiska nekog stotka nije neki problem za obe ekipe. Jedino mi je Rasel nepoznanica, izasao posle 7 minuta u 1/4 proslu tekmu i nije se vracao. Nije povredjen i ne znam da li igra veceras. I da ne zaigra ima ko da ga zameni, svi igraju lepo timski i ne zavise od jednog igraca. Naravno + je ako igra .
By Svitlaman
Ninca90 wrote:Joe Ingles (UTA)
12.5+ @1.80
MaxBet 4/10

Australijanac je jedan od onih igraca koji je nekako bez mnogo pompe prvo dosao do NBA lige, pa rotaciju a evo sada i u startnu petorku jednog od najboljih timova sa Zapada. Iako na papiru igra SF on je za mene bek suter. Ova pozicija je verovatno i iznudjena jer za Mitchela mora biti mesta u timu.

Danas je startni plej Rubio upitan. Ukoliko ne igra to ce doneti par suteva vise Inglesu ne vise od toga, jer je Ingles veoma dobar u organizaciji igre tako da ga ocekujem na mnogo vecem broju asistencija nego poena. U sustini ne zanima me mnogo to da li ce Rubio igrati ili ne, ovo bi verovatno na 3/10 uzeo i da je Rubio siguran za utakmicu. Ingles je trenutno na 3. mestu u ligi po procentu uspesnosti za 3 poena. Izjednacen sa Klej Tompsonom. Koristi svaki prazan prostor da opali za 3 a protiv Minesote ce ga imati u izobilju. Wiggins, Crawford i uopste celokupna timska odbrana Wolvesa dozvoljava dosta lakih poena, tako da je meni ovde realna granica 14 mozda i 15. Cekam Pinnacle da vidim sta ce oni da izbace.

Napomena jos jedna da Ingles proslog meseca samo jednom nije bio u double digits i da je 11 od 15 puta probijao ovu granicu.

Svidja mi se ovo, ocekujem ga na vecem broju asistencija nego poena. A tipujes plus na poene? :) Koliko si ti ocekivao da on ima asistencija? 15, 20 ?