Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By Bask
#104748 Već duže vrijeme vas pratim, pa da probam i ja nešto napisati.

N. Vučević (16.5) OVER koef. 1,85 Germania

U prošle 3 utakmice protiv New Yorka zabio 24, 34 i 19 poena. U zadnjih par mečeva prosjek mu je oko 20 uzetih šuteva te dva slobodna bacanja za nešto više od 30 minuta. Zadnje dvije utakmice je ostao dosta ispod granice koja je bila na 19.5, zbog toga je sad granica spuštena na 16.5. Mislim da je over neupitan uz neki pristojan postotak šuta , nadam se da će nastaviti tradiciju overa protiv NY Knicksa.

Pozdrav
By Miki28
Bask wrote:Već duže vrijeme vas pratim, pa da probam i ja nešto napisati.

N. Vučević (16.5) OVER koef. 1,85 Germania

U prošle 3 utakmice protiv New Yorka zabio 24, 34 i 19 poena. U zadnjih par mečeva prosjek mu je oko 20 uzetih šuteva te dva slobodna bacanja za nešto više od 30 minuta. Zadnje dvije utakmice je ostao dosta ispod granice koja je bila na 19.5, zbog toga je sad granica spuštena na 16.5. Mislim da je over neupitan uz neki pristojan postotak šuta , nadam se da će nastaviti tradiciju overa protiv NY Knicksa.

Pozdrav

Ae da dodam, 2 sjajne partije protiv Bruklina i Finiksa a onda lose protiv Cikaga i posebno protiv Atl gdje je licio na amatera.
Motivacija 0. Uzima previse suteva sa poludistance i za 3 poena a to nikako ne ide, protiv Atl ni blizu kosa nije mogao nista.
Za sada minutaza stabilna, oko 30 min i nema indicija da ce se to promijeniti. Iritantan igrac za igrati zajedno jer non stop siri ruke i trazi loptu ali takav je kroz cijelu karijeru.
Za NY je Kanter doubtful tako da ako ne igraju ostaju O’Quin i Kornet na poziciji C.
Uz dobar postotak sto pricas ide on na 20+ ali vidjecemo da li ce imati dobar % s obzirom da nema nikakve motivacije
By Miki28
#104752 K. Walker 23.5 under ( volcano, mozzart)

Kemba posle eliminacije Sarlota iz PO je imao 1 cilj a to je da postane najbolji strijelac u istoriji fransize i uspio je u tome i kod njega je ponestalo motiva sto je ocigledno bilo protiv Wasingtona i Filadelfije. Uopste ne gleda ka kosu, protiv Was prve poene upisao krajem poluvremena, prije toga uzeo svega jedan sut i to je to. Mislio sam da ce protiv File biti malo agresivniji ali nista od toga pa ga moram uzeti opet minus i danas dok god je ovakva situacija a ne znam sta se ima tu za promijeniti.
Trener preostalo vrijeme treba da podredi i da da vece minutaze Monku, Lembu i Ernangomezu a ne da se Kemba, Batum ispucavaju.
Howard jos koliko toliko grize, vrvt ima nekog motiva ali kod Kembe to ne vidim.
Vcrs Cikago protivnik, ne igram ga toliko zbog protivnika vec zbog nekog mog vidjenja stvari a to je da je Kemba mislima nedje drugo. Vidjecemo da li ce i vcrs nastaviti u tom ritmu

T. Prince 17.5 under ( mozzart )

Atlanta kod Majamija u double headeru ove 2 ekipe. Igraju i sutra vece s tim da ce Atl biti domacin.
Majami kompletan koliko ke to moguce posto je Waiters zavrsio sezonu, ostali su na raspolaganju Spolstri. Ovo bi Majami morao rutinirati i zavrsitit ranije pa tako da Prince provede ispod 30 minuta na terenu.
Protiv Orlanda sam ocekivao mec na dosta poena a ono bio bas tvrd kec sa dosta promasaja i ispucavanja a neko od koga sam ocekivao da prednjaci u ispucavanju je odigrao jedan jako miran mec.
Usled povreda ( odmaranja ) trener mu je dodijelio drugaciju ulogu taj mec, da bude point forward i da je lopta cesto kod njega i da kreira za druge sto je i radio jako uspjesno. Ocigledno zele da vide napredak na tom polju kod njega. Svoje prve poene upisao tek pocetkom 4/4 a onda ga je trener na pola 4/4 izveo iz igre u neizvjesnom mecu sto me navodi na to da mu nece davati preveliku minutazu u preostalim mecevima i da vcrs protiv Majamija moguce i da presjedi 4/4.
Za njega ce biti zaduzeni Richardson i Winslow a bice tu i Whiteside da pripomogne pri ulazu. Uglavnom Majami je prekaljena ekipa i sigurno zna kako da izadje na kraj sa ekipom Atlante i da se ne potrose previse a opet odrade posao ranije.
Ocekujem ga na 12-13 poena
By Miki28
#104754 T. Young 13.5 under ( maxbet )

Indijana u gostima kod Denvera, bitan mec za obje ekipe.
Ind obezbijedila PO ali juri prednost domaceg terena dok Denver u borbi za PO.
Za Younga ce biti zaduzen Milsap, tako da na postu tesko do poena tako da ce vise koristiti poludistancu i sut za 3 a to mu nije jaca strana. Fina forma zadnjih nekoliko meceva dok se Tarner izgubio ali danas Oladipo u odsustvu Harrisa i Colison, Turner upravo imaju lakse matchup-ove nego Young a Indijana igra jako pametno i koristi svoje prilike. Napadaju najslabiju kariku protivnika, traze najbolje resenje i forsiraju igraca koji je napravio missmatch. Vjerujem da ce vcrs forsirati ostale igrace a da ce Young biti malo pasivniji i fokusiraniji na odbranu.
Najvise se time vodim kod ovog tipa.
By Jackthetriper16
#104755 G Dragic 17,5 -mozzart,

Miki je napravio uvod sto se ove utakmice tice.Protiv Netsa u tesnom porazu imao je veliku minutazu i prebacio za pola poena.Veceras ne vidim egal,ovo ce Majami resiti ranije,Spolstra ce rotirati,ocekujem ga na max 25-28 min ,forma mi nije toliko relevantan faktor,ali treba pomenuti da nije u nekim procentima,Majami je obezbedio PO,sad samo da zvanicno verifikuje prolaz u ovom dvomecu.Kratka analiza,ali ovde nije bitan match up,ni forma,ni stil odbrane,bitan je protivnik,koji po mom misljenju nema motivacije da napravi neko iznenadjenje,te tako vidim i od Dragica jednu revijalnu i sporu utakmicu,bez neke efektivnosti u napadu.
By Kazan23
#104756 Dewayne Dedmon – under 12,5, PSK

Dedmon igra dobro u zadnje vrijeme i uganjao sam ga par puta za over kad je bio na nizim granicama, ali sad je zbog dobrih partija, pogotovo zadnje protiv Orlanda porasla na 12,5. Danas idu u Miami gdje ocekujem laganu pobjedu domacina i vrlo moguc rani blow out pa tako i dosta manju minutazu za Dedmona. Hassan se vratio i bit ce zaduzen za njega tako da nece biti lakih poena pod kosem, a cisto sumnjam da ce ga sut iz daljine kenjati u gostima u vrucem Miamiju. Vec je jednom igrao dole na pocetku sezone i za 30min zabio nula poena iz pet pokusaja.

Jabari Parker – over 11,5, PSK

Mislim da su Bucksi uspjeli u onom sto je bilo i najvaznije poslije osiguranja play offa, a to je vratit Jabarija u pravu formu. Proslu tekmu je napokon pokazao ko je i sto je i zabio 35 poena za 39 minuta u tekmi na produzetak protiv Denvera. Danas docekuju Boston i ocekujem tvrdu tekmu gdje bi Jabari mogao dobit skoro pa punu minutazu koja bi mu trebala bit dovoljna za preci ovu malu granicu. Ustimao je sut, poceo je pravo divljat prema obrucu i mislim da je vrijeme da krene igrati kako on to zna.. Protivnik je zajeban i igra jaku obranu, ali 12 poena za Jabarija nije puno protiv nikog.
By Shaw Hitcher
Kazan23 wrote:Dewayne Dedmon – under 12,5, PSK

Dedmon igra dobro u zadnje vrijeme i uganjao sam ga par puta za over kad je bio na nizim granicama, ali sad je zbog dobrih partija, pogotovo zadnje protiv Orlanda porasla na 12,5. Danas idu u Miami gdje ocekujem laganu pobjedu domacina i vrlo moguc rani blow out pa tako i dosta manju minutazu za Dedmona. Hassan se vratio i bit ce zaduzen za njega tako da nece biti lakih poena pod kosem, a cisto sumnjam da ce ga sut iz daljine kenjati u gostima u vrucem Miamiju. Vec je jednom igrao dole na pocetku sezone i za 30min zabio nula poena iz pet pokusaja.

Jabari Parker – over 11,5, PSK

Mislim da su Bucksi uspjeli u onom sto je bilo i najvaznije poslije osiguranja play offa, a to je vratit Jabarija u pravu formu. Proslu tekmu je napokon pokazao ko je i sto je i zabio 35 poena za 39 minuta u tekmi na produzetak protiv Denvera. Danas docekuju Boston i ocekujem tvrdu tekmu gdje bi Jabari mogao dobit skoro pa punu minutazu koja bi mu trebala bit dovoljna za preci ovu malu granicu. Ustimao je sut, poceo je pravo divljat prema obrucu i mislim da je vrijeme da krene igrati kako on to zna.. Protivnik je zajeban i igra jaku obranu, ali 12 poena za Jabarija nije puno protiv nikog.

Slazem se za oba para. Pogotovo za Jabarija jer mora igrat bolje jer treba dobit ugovor na ljeto sada kada su Bucksi osigurali PO on bi trebao preuzet stvari u svoje ruke.
By DirkNowitzki
#104786 L. Markkanen (CHI) 14.5 OVER koef 1.85 Mozzart
Opet idem over zato sto on je glavna napadacka opcija Cikaga. Pisao sam pre 2 dana za njega, tako da ovog puta cu ukratko. Revijalna utakmica, veoma solidan trojkas, ima i odlican sut sa poludistance, a zna ponekad da ide na ulaz u kome ili daje kos ili iznudi penale. Ocekujem da pogodi bar 2 trice, bar 3 suta za 2 i bar 4 penala sto bi bilo dovolnjo za da predje granicu.

O. Porter Jr. (WAS) 14.5 UNDER koef 1.85 Mozzart
Veceras Wall ce igrati, a to znaci i manje lopti za Portera. U Vasingtonu ovako stvari stoje: Kada Wall igra, to znaci da Wall organizuje igru, i obicno Beal reseta, a kada Wall ne igra, onda Beal preuzima ulogu od Wall i zato sto razigrava ekipu, onda Porter ima najvise suteva. Veceras Wall igra, sto znaci da on i Beal vode glavnu rec u napadu Vasingtona, a za Porter da ima malo manje suteva. Plus ide i to sto ima dobar cuvar u ime Ariza, tako da malo teze ce postizati svoje poene.

P. George (OKC) 21.5 UNDER koef 1.85 Mozzart
Veceras igra se derbi izmedju Oklahoma i Golden Stejt. Idem sa George under najvise iz dva razloga. Prvi je to da glavnu rec imace Westbrook, zato sto on je takav igrac sto se lako napali i uvek je zeljan dokazivanja, a veceras ce hoceti da dokaze da je najbolji igrac na terenu. To znaci da ce on forsirati i ocekujem da ispali vise od 25 suteva. Automatski to znaci da George ce imati manje suteva. Drugi razlog je to sto George cuva Durant, koji vazi za najboljih pet defanzivnih igraca u NBA, ako ne i najbolji (videcemo kome ce pripasti ta nagrada, ali on je u kombinaciji za tu nagradu). Ove sezone je dvaputa ostao ispod (20 i 5 poena) dok je jednom isao debelo iznad (dao 38 poena ali tada se Melo ozljedio i igrao samo 6 minuta, pa zato i mnogo vise lopti za njega). Sve u svemu, ne ocekujem da George veceras predje 20 poena.

B. Bogdanovic (SAC) 13.5 OVER koef 1.85 Mozzart
Strasan suter za 3. Revijalna utakmica u brzom tempu. Ocekujem od njega da ubaci bar 3 trica, neki sut sa 2 i neki penal i eto njega na 14 poena. U zadnjih 10 utakmica samo je jednom ostao jednocifren kada je imao 4 poena ali tada imao sut 2 od 10 i trice 0 od 5 (obicno ga sut nikad ne izda za 3).

T. Harris (LAC) 17.5 OVER koef 1.85 Mozzart
Glavna napadacka opcija Klipersa u prvoj postavi (u drugoj je glavni Lou Williams). Veceras igraju obe ekipe bitna utakmica zato sto Sparsi zele da zadrze 4 mesto na zapadu, dok Kliperse jos imaju sanse da idu u plejof. Ako zele u plejof, onda mora njihov najbolji igrac da zauzme stvari u svoje ruke, i sa njegovih 20+ poena da proba da pobedi Sparse. Samo katastrofalan sut moze spreciti Harrisa da ostane ispod.
By baja papaja
#104789 Alldridge +23.5 @1.8 Pinnacle

Manja granica nego u ostalim kladionicama. Veoma bitna tekma za obe ekipe. Sparsi da osiguraju PO a Klipersi da pokusaju da uhvate mesto u istom. LaMa nosi utakmice Sparsa vec 15ak poslednjih kola (od kad su se "uozbiljili"), stvarno igra mnogo dobro. Heris ce pokusati da ga cuva, mada ja stvarno ne vidim kako ce uspeti da ga zaustavi. Mid range i fadeaway upadaju neprekidno, ofaznivni skok neki da pokupi dok je Gasol na terenu da omete Deandrea, slobodnjake izvodi sjajno. Ja veceras od njega ocekujem jos jednu +30 partiju. Prosli put kad sam pisao za njega over ovde povredio se na poluvremenu i nije ni zaigrao drugo, veceras se nadam da ce odigrati jednu +35min partijuu kojoj ce dominirati jer su Klipersi definitivno ekipa protiv koje moze to da uradi.

Srecno svima.