Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By NBA Knight
#106967 2 matchupa za koja smo se na početku sezone mogli samo nadati. Warriorsi i Rocketsi - dvije definitivno najbolje momčadi zapada i Cavsi i Celticsi matchup začinjen cijelom pričom između Lebrona i Irvinga, trejda i onoga što se dešavalo prije početka sezone. Nažalost, ozljedom Irvinga i Haywarda ovaj matchup nije potpun, ali gledajući kako Boston igra s ovim mladim lavovima vjerujem da će biti čvrsta borba i vrijedno gledanja
By HibbertManje
#107000 Livingston 6,5 manje SuperSport

U prosloj seriji sam pisao kako Livingstona igram manje dokle god da je na ovoj granici, pa u tom ritmu nastavljam i kroz prvu utakmicu finala zapada. S obzirom da je granicu probijao samo jednom u prethodnoj seriji i to u debelom BO mislim da je granica pretjerana. Pisao sam i to da glavninu svojih koseva postigne polaganjem ili bas pod kosem, Capela i Nene uz pomoc Tuckera su pokazali kako odlicno mogu zatvoriti taj prostor. Za razliku od tada protiv NO, ne vjerujem da ce danas biti RnG tekma bez obzira na napadacki arsenal i jedne i druge ekipe. Prva je utakmica, Houston je pokazao da moze odigrati solidnu obranu u prosloj seriji mada to i necu previse uzeti u obzir jer zaustavis Mitchella zaustavio si skoro kompletan napada Utah-a. Livingston u prosjeku 14 minuta na parketu u PO, presao granicu samo uz BO(22 min dobio), sto danas nikako ne ocekujem. Nije izraziri scorer vec vise radi u kreaciji napada pa mislim da ni nece uzeti vise od 4 lopte veceras. Ukratko, tip dana po meni.

Green 7,5 asist vise SuperSport

Malo rizicniji par, ali i dalje dosta solidan pick. Vidim da je dalje uglavnom na 8,5 moram ga uzeti na ovoj granici. Potpuno preuzeo inicijativu u ulozi kreatora u Warriorsima, podigao formu u oba pravca, za njegov pick s Durantom nema rjesenja, uz to tu su i Splash brothersi koji ce sigurno dobiti 10-ak njegovih lopti. Istina da se vratio Curry, ali on mi je dodatan plus ovom paru, s obzirom kada su obojica na terenu loptu u rukama drzi Green. Vec sam spomenuo da ne ocekujem RnG tekmu, ali definitivno ocekujem borbu do samog kraja i 40-ak minuta za Greena koji vec godinama dokazuje da odlicno razigrava napadacki dvojac a posljednje dvije godine trojac u napadu, pogotovo u PO utakmicama. Proslu seriju(za koju mislim da je totalno drugacija od ove, ali nebitno) svaku tekmu debelo iznad ponudjene granice, pa smatram da danas svakako ima value. Uz to, ne vjerujem da ce se vec od iduce tekme nuditi po ovoj granici.
By Miki28
#107001 Houston Rocketsi-Golden State Warriors

Game 1 finala zapadne konferencije, finale prije finala. Serija koja se cekala jos od proslog ljeta kad je doslo do trejda CP3 u Hjuston. Vrijeme za pricu je proslo, zeljeli su ovaj duel i jedni i drugi i napokon je doslo vrijeme da na terenu pokazu ko je bolji. CP3 u svom prvom finalu konferencije i to u kakvom finalu, odmah prvo pa musko, na jednu od najboljih ekipa svih vremena.
Duel bivsih MVP-ja protiv buduceg MVP-ja lige. Duel najboljeg sutera svih vremena protiv jednog od najboljih plejeva svih vremena. Duel mozda i 2 najdominantnija ofanzivna igraca danasnjice. Mnostvo allstar igraca i buducih HOF igraca. Duel 2 sjajna trenera.
Duel 2 fantasticne ofanzivne ekipe ali i odlicne odbrane, top 10 odbrane u regularnom dijelu sezone a u plejofu top 2.
Ovaj kao i uopsteno duele ovako potentnih ekipa ce odluciti odbrana. Ona ekipa koja ostavi svoj pecat na tom dijelu parketa ce imati vise sanse da udje u finale Nba lige.

Kako ce D’Entoni parirati cuvenom death lineupu Kerra? Kako ce Kerr braniti iso CP3 i Hardena? Da li ce Green biti defanzivna zvijer u tim iso posedima CP3 i Hardena? Da li ce Capela imati svoj defanzivni uticaj u ovoj seriji kao u seriji sa Jutom? Da li je Kari na 100%? Da li Ariza/Tucker/Moute mogu usporiti Durenta? Kako ce obje ekipe kriti svoje superstarove u odbrani, naravno mislim na Karija i Hardena?
Na neka imamo vec odgovor, na neka cemo dobiti vcrs i kroz seriju ali ovo je ono sto Nba liga moze najbolje da ponudi.
Duel 2 najbolje ekipe, kao sto rekoh finale prije finala. Nek pobijedi bolji

Interesantno ce biti pratiti startere GS. Vrvt ce se za prvi mec odluciti da krene neko od Looney/Zaza/McGee, vrvt Looney i da igraju u pocetku tradicionalne petorke i da vidi Kerr kako ce se Looney nositi u p&r situacijama protiv Hardena i CP3.
Death lineup ocekujem da se koristi dosta ali mislim da ce imati vise koristi da krenu sa visokim. Ako stvari krenu lose, vidjecemo tu petorku Warriorsa brzo a ako bude i negativan rezultat u seriji onda kroz 2-3 meca i od starta.

Zanimljivo ce biti i gdje ce GS kriti Karija. Sigurno ce od starta dobiti svoju sansu protiv CP3 ali onda to omogucava dosta toga Hjustonu da rade i da ga Pol i Harden konstantno napadaju, umaraju, ubace u problem sa faulovima tako da cemo u toku meca vidjeti ipak malo drugaciju pricu, vrvt Kleja/Durenta na CP3/Hardena da sprijece taj pik a da Karija kriju na Arizi/Mouteu/Tuckeru.

Sa druge strane zanimljivo ce biti vidjeti sta ce Hjuston sa Hardenom u odbrani? Da li ce ga od starta staviti da juri za Klejom ili ce ipak ici na sigurniji varijantu a to je da brani visoke GS ali ako ga stave na Greena onda cemo vidjeti masu p&r igre GS sa Greenom u glavnoj ulozi da omoguci KD ili Kariju da napadaju Hardena. Kad udje Iggy trebalo bi na njega da ide Harden.

Kako ce Hjuston rijesiti pitanje p&r igre KD/Kari jer to obozava da igra Kerr protiv jakih protivnika.
Iako je CP3 odlican defanzivac, previse je ocekivati da moze ista KD na niskom postu koji moze lagano da sutira preko njega. Da li ce onda staviti Arizu na Karija a Takera na KD da probaju da neutralisu taj pik ili ce rizikovati sa tim pikom tako sto ce Capela da bude u blizini da pomogne i da skiplja sa Durenta.

Isto tako, Gordon je bitna stavka kod Hjustona. Mora dati svoj ucinak u napadu posebno kad Hjuston zaigra sa njim, Hardenom i Polom zajedno. Tad mora da ima svoj uticaj u napadu jer ce odbrana itekako patiti.

Prava sahovska partija, mnogo toga ce se imati vidjeti. Jedva cekam
By HibbertManje
#107005 Fino napisano. Osobno prednost dajem GSW-u. Sto se Capele tice i ove spomenute obrane protiv Utah-a, mislim da ga ocekuje TOTALNO drugaciji posao s obzirom koliko se Utah puno vise oslanja na visoku postavu za razliku od GSW-a.

Danas na poslu citam izjavu Curryja na intervju Medine kako je uvjeren da ce Houston najvise forsirati svoje glavno oruzje, PNR, slazem se s recenim, zanima me sta ce D`antoni smislit ako taj segment ne bude toliko ubitacan, a uvjeren sam da ce Kerr smislit rjesenje kako to u pojedinom dijelu utakmice zaustavit. Mislim da su tu deficitarniji, jer za razliku od GSW ipak ne vjerujem da mogu izmisliti toliko opcija u napadu(sto se pokazalo u dvije utakmice protiv Utaha). Hardena ce uvjeren sam sklonit na nekog od visokih jer je uvjerljivo najslabija karika u obrani Houston. Ne bih se bas slozio da ce Curry neko vrijeme provesti na CP3(osim eventualno samog pocetka utakmice) jer bi svakako preko picka s Capelom trebali lagano zavrsavati napade, sto se tice Tuckera, slazem se za obranu nad Durantom, za razliku od Davisa kojeg su u NO svjesno zrtvovali da ne "mora" igrati flaster na Durantu zbog profita u napadu, Tuckeru ce biti sigurno puno lakse jer ne vjerujem da ce kao A.D. trositi u napadu, 10-ak cm nizi ali fizickom snagom i pozicijski pametnom igrom sigurno je najbolje rjesenje za Duranta u ekipi Houstona.
By Miki28
#107007 Mora Capela da da svoj doprinos, jako je bitan za napad Hjustona jer odlicno postavlja skrinove, napada obruc za ofanzivni skok a i popravio je igru u odbrani na nizem igracu.
Jeste da koriste nizu postavu ali ne smiju sebi dozvolito da na death lineup GS pariraju mnogo minuta sa njihovom smallball petorkom CP3, Gordon, Harden, Ariza, Tucker ili umesto Gordona Moute. Prva je losija defanziva a druga je losija ofanzivna i dozvoljavala bi Greenu da roumuje i da bude podrska za Hardena i CP3 jer Kerr ce se kockati sa sutem Moutea i Tuckera.
Sa druge strane D’Entoni ce se kockati sa sutem Greena i Iggy u takvoj petorci, posebno kad dodje do pika Kari/KD a na KD ostane CP3, tu ce Capela ici da pomogne sa Greena ili Tucker/Ariza sa Iggy.

Isto ocekujem u nekom trenutku i KD da zaigra na poziciji C, mozda ne u game 1 ali kroz seriju.
KD ce biti izuzetno bitan za kontrolu defanzivnog skoka u trenutku kad je Green na 5 protiv Capele. Sve ce se gledati, do najsitnijih detalja.

Prednost naravno GS zbog hodajuceg missmatch-a u vidu KD.

Sto se tice Kari/CP3 to ce u pocetku da se desava, dace mu sansu Kerr da vidi kako ce se Kari nositi sa tim i shodno tome vrsiti korekciju. Ipak je Kari okej defanzivac i nece da mu od starta udari po egu
By Miki28
#107033 Boston Celtics vs Cleveland Cavaliers game 2

K. Korver 10.5 under ( soccer )

Posle debakla u game 1, kod Cavsa se ocekuje da Tristan bude starter jer im fali agresivnosti u odbrani, fali im zastite obruca i posebno covjek aktivan na skoku. To ce im Tristan donijeti vcrs. Ocekujem da ce ova promjena biti na ustrb Korvera jer ga Boston napada, on i Love su slaba karika odbrane Klivlenda. U ovoj seriji ocekujem vecu minutazu i rolu za Hooda, da ga Klivlend vise koristi kao covjeka koji moze sebi iskreirati sut a to ce biti potrebno protiv ovakve odbrane Bostona.
Sjajno Boston pokriva sutere, odlicno se krecu u odbrani, sve preuzimaju i stizu i moram uzeti Korvera na vooj granici. Nekih 15-18 minuta za Korvera, 5-6 uzetih suteva i uzeo sam ga minus
By nbaspecialtips
#107052 L.James [33,5] UNDER 3,5/10 (bet365@1,9; betf/padd/sb@1,83) Cavs

Same thing as last time+ we got better margin and better odds than last time. Boston destroyed Cavs in the last game and James stopped at only 15 points. Boston was playing excellent defense on James and Morris really did a great job. I expect something similar tonight.

J.Brown [16,5] OVER 2,5/10 (betf/padd/sb@1,8) Boston

He was on minute restriction after the injury and was playing about 25 min per game. In last game against phila his minutes were increased, and he would play even more in last game if it wasnt a heavy BO as it was. IN last game he played 28 minutes and scored 23 points. Tonight we can expect him at over 30 minutes so 17 points shouldnt be too much for him.