Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By Mladen28
#112446 Montrezl Harrell over 16.5 @1.85 soccer

Već je spomenut u komentarima, pa ću ukratko da iznesem još malo statistike. Sakramento je po primljenim koševima sa centarske pozicije negde na sredini lige (22.5p), 27. po primljenim poenima iz reketa sa preko 50% realizovanih šuteva. Svi znamo da "zakucavač iz LA" postiže svoje poene iz pik n roll igre ili skokom u napadu gde bi, u visokim procentima, postizao koševe ili pak išao na liniju za slobodna i odatle postizao većinu svojih poena. E pa Sakramento je poslednji u ligi sa 6.1 dopuštena ofanzivna skoka i u najgorih pet po dozovljenom broju bacanja sa pozicije centra! Harrell ima zaista ima sjajne brojke i u poslednjih deset ima prosek 19.7 poena, kao i prelazak ove granice 7/10 puta (18 14 22 20 25 16 14 23 26 19). Klipersima je ovo B2B, te će večeras imati malo teže noge te bi ova utakmica trebala biti egal (kladionice daju malu prednosti Klipersima, igra se u Sakramentu). Meni dovoljno da ga opet odigram over.

GL
score 7/11
By Hunch
#112457 Durant 30,5 manje @1,85 Supersport

Jeste da KD nosi Warriorse u zadnjih par utakmica ali mislim da ce to protiv Raptorsa tesko proci jer imaju previse dobrih defanzivaca da ga zaustave. Ocekujem da ga Nurse dobro uštopa i tako prelomi utakmicu a ako netko drugi ne iskoči lako bi se moga desiti i BO.

Sacramento - La Clippers 2 @ 1,80 Supersport

Nisam previse gledao Kingse ali djeluju mi ko ekipa koja ce se brzo vratiti u prosjecnost pogotovo kad uvide da im je tankiranje puno bolja opcija na ovakvom zapadu barem ove sezone. Je da momci iz La igraju b2b ali imaju toliko sirok i kvalitetan roster da im to ne predstavlja toliki problem a i sigurno zele nastaviti jahati ovaj val pobjeda koji ih je doveo na čelo zapada.

LBJ over 28,5 Supersport

Pacersi ce ga tesko zaustaviti a nakon 2 poraza i s obzirom da pacersima nema Dipa sigurno ce potegniti veceras jer budimo realni drugacije ni nemogu dobiti utakmicu.

Nisam neki pobornik previse slova u analizama niti volim nabrajati sturu statistiku ali nadam se da su analize ok.
By nbaspecialtips
#112460 "Nisam previse gledao Kingse ali djeluju mi ko ekipa koja ce se brzo vratiti u prosjecnost pogotovo kad uvide da im je tankiranje puno bolja opcija na ovakvom zapadu barem ove sezone."

Tankiranje znaci da gubis namjerno da bi mogoa dobiti bolji pick na draftu
By Hunch
#112463 Malo san to u brzini otipkao, htjedoh samo reci da im nakon solidnog pocetka pocetka sezone slijedi povratak u realnost sa par poraza i da bi onda mogli uci u tank mode. Nije da nisu navikli :)

Poanta te opaske je bila u tome sa su loši i da je samo pitanje trenutka kad ce i rezultatski potonuti.
By Mladen28
nbaspecialtips wrote:Pa za njih ne postoji tank mode ove godine.. oni idu na svaku pobjedu kao i Netsi.Timovi tenkiraju da bi dobili bolje pikove, a sta ce kingsi dobiti ove godine?

Zion Williamson, Barrett, biće paklena draft klasa sledeće godine. Mada osećam da će Klivlend ponovo prvi pik da dobije kako su krenuli :D
By nbaspecialtips
Mladen28 wrote:
nbaspecialtips wrote:Pa za njih ne postoji tank mode ove godine.. oni idu na svaku pobjedu kao i Netsi.Timovi tenkiraju da bi dobili bolje pikove, a sta ce kingsi dobiti ove godine?

Zion Williamson, Barrett, biće paklena draft klasa sledeće godine. Mada osećam da će Klivlend ponovo prvi pik da dobije kako su krenuli :D

Koliko ja kontam, Kingsi nemaju tog picka sad zbog onoga kad su se rjesavali salary capa prije 2-3 godine, pa sad nemaju nista od tenkiranja
By No.1
#112473 9/14

De'Aaron Fox 16.5 under ,sve domace
Po statistici,Clippersi ne brane nesto dobro pleja,ali ruku na srce,90% meceva su bili protiv najboljih plejeva i divljaka,ali i njih su nekako zadrzavali oko svog proseka sa losim procentom,konkretno Buker i 1/6 za 3 uz 23 poena,Lilard 3/13 za 3,Wall je nateran da sutira trojke,5/12 ,doduse i pogodio je ono vece kada sam ga navukao over i 30pts,Trej 1/5 za 3 uz 8/22 iz igre. Mogu jos da idem,ali slika koja pokazuje da sasvim dobro brane sut za 3 poena,gde su medju boljima u ligi,a % pogodjenih suteva protiv clippsa je jedva 40% i medju najboljima su u ligi tu. Beverli ce naterati Foxa da sutira trojke,naterace ga i pull-upove da dize ali ce njih ispratiti,prosao je Fox-ov period od kraja Decembra do sredine Novembra kada je ubacivao pa preko 2 trojke na mecu,neretko i 3 ,ali se jako muci u poslednje vreme,4/15 za 3 na poslednjih 5 meceva,3 undera i 2 overa protiv Jute i Hjustona bez Pola cini mi se,i to za po kos. U padu forme je ,3 jednocifrena ucinka na poslednjih 5 i ispred sebe ce imati Beverlija i Bredlija sigurno u nekom trenutku,ali ce se oni menjati nad njemu,Hildu,Bogdanu,to je i Alexander koji je isto doveden zbog dobre odbrane i koji se uklapa u taj sistem.
Samo oni da izbace Foxa iz svoje komfortne zone,a to je tranzicija i ulaz,da mu ne daju da se rastrci,nece se on naigrati nocas,e sada ako on sa svojim sutem,koji mu definitivno nije bolja strana,pogadja u visokom procentu...bas ako mora nocas,a nije ga bas islo u poslednje vreme.

Nemanja Bjelica 9.5 under ,sve domace

Ja prosto moram da ga probam under ,posto sam Herela hteo ali je kolega to odradio.
Nemanja ili ima 0 pogodaka iz igre ili sutira 80-90% iz igre ,u svakom slucaju sutira malo,nemaju akciju za njega,on jedino sto radi je ceka neki back-door ili sut na isteku napada i u tranziciji kada se zabije izmedju kornera i 45 stepeni,gde je i dosta ubitacan,konkretno sa levih 45stepeni. Clipsima je b2b,mislim da ce dobiti ovo Clipsi nocas,te mozda malo i uspore tempo,ali otom-potom,previse igraca ima u Kingsima da bi Nemanja sutnuo vise od 10 lopti nocas,a nekako je trener pod pritiskom da se vise gura Bigli,moze se primetiti kako neke lose ekipe guraju svoje ovogodisnje rukije da igraju na silu,konkretno Sexton i Cavsi,te ocekujem Bjelicu na oko 20-tak minuta a Bigli da uzme ostalo na poziciji PF. Clipsi pristojno brane PF,19 poena u proseku primaju,stvrstani su na odlicnoj 7-oj. poziciji i ne dozvoljavaju previse suteva za 3 poena,4.8 u proseku konkretno,dok je neki prosek sa PF oko 6,6.5.
Bjelica je u Novembru na proseku od 8.6 poena i 6.7 suteva po mecu,6 overa, sa mecevima gde je sutirao ako sam dobro video oko 80%,i 6 undera gde je bio kriticno los. Toplo-hladno igra,ali igra Nemanja i neka ispostuje Kingse sa partijom od 6 poena,dosta od njega nocas.