Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By kaluuu
#118784 Kemba Walker 25,5 under 1,85

Moram uzet Kembu veceras under u gostima protiv Denvera iz nekoliko razloga. Prvi, Denver ce ih ubit tako da ce tekma vjerovatno biti gotova do 3 cetvrtine. Dalje, opao je u formi i sutra ih ocekuje utakmica protiv Sunsa gdje bi mogli uzet laganu pobjedu pod uvjetom da se starteri veceras malo sacuvaju. Plus, dodajmo na to da su se vratili Gary Harris i Torrey Craig na 1 i 2 pozicije, oba defanzivno odlicna igraca, under na 25,5 ima value

Middleton 18,5 under 1,85

Puno sere Khrisa zadnjih utakmica, trojku ne fula ali i dalje nije igrac za 18,5 granice najvise zbog njegove nekonstatnosti. Proslu protiv Toronta brojao do 10. Pojeli ga Kawhi/Siakam i drugaciju pricu ne ocekujem ni veceras. Sve u svemu igrac koji se mnogo oslanja na svoj sut bila to trica ili fadeaway midrange jednostavno ne ulijeva mi povjerenje i 19p Torontu protiv onako lose prosle utakmice protiv Spursa mi se cini malo previse

Jaren Jackson Jr. 14,5 under 1,85

B2b utakmica, cekaju ga Rudy Gay, Cunningham i u nekim dijelovima utakmice cak i Aldridge. Vec ga vidim na 2 faula u prvoj cetvrtini i lagani BO do trece cetrvrtine. Spursi mašina se zagrijava poceli su mljeti sve pred sobom i glavne protivnicke igrace drze debelo ispod prosjeka zadnjih 4-5 utakmica. JJJ je rookie, nekonstantan imao 3 dobre utakmice ove sezone ovo ostalo lose do bola. Zasto bi se ista promijenilo veceras?

Durant 27,5 over 1,85

Evo i jedan over u moru undera, vec je spomenut uglavnom utakmica na 238,5 poena i mora netko doci over pa se nadam da smo dobrog izabrali :D Zadnjih 5-6 utakmica chilla, igra koliko treba pa se cak i muci (rijetko kada cete vidit najboljeg napadaca lige da puca 10/23). Uglavnom Sacramento i nije tolika kanta ne bi trebalo biti neko velikog blowouta jer ni Warriorsi ne briljiraju u zadnje vrijeme. Durant poluvrijeme 16, kraj 32 :D

Siakam 15,5 under 1,85

Opet under trazim s ove utakmice, odbrane ubijaju Siakam ce se citavu vecer mucit kako zaustaviti Antea i njegovo veceras nece biti da zabija. Lowry je questionable sto je dobra vijest moze mu otkinuti par suteva svakako, Kawhi nalozen nakon prosle utakmice i negativnih komentara, Danny Green Van Vleet Ibaka pa i drvo Valanciunas treba to sve nahranit pa mi se ovo cini kao fin pik.

Jordan 11,5 under 1,85

Proslu protiv Embiida 2 poena i 2 suta; smijeh od igraca samo ovisi o drugima i hoce li mu se smilovati tu vecer. Off skokove i zakucavanja kod Embiida moze zaboraviti, napunice ga Joel faulovima pa bi mogao igrati i pod smanjenom minutazom + b2b utakmica. Ne vidim ga na vise od 8p veceras.

Jokic 21,5 under 1,85

Ovdje ne igram na kartu matchupa jer bi ih realno Jokara mogao napuniti kad god hoce. U 11 je tekma na SK pa ce se malo kurciti asistencijama pred svojim Srbendama :D Salu na stranu, ocekujem od njega neku 18-14-11 tekmu. Lagano ce otpuhat Hornetse, vracaju se Millsap i Harris moraju se i oni malo uhodat tako da bi Jokara mogao vise asistirati nego gledati kos.

SRETNO SVIMA, GRANICE IZ FORMULE BIH!
By Korver
#118851 A. Davis 31.5 manje (1.85, Germania)
-Dvoboj Pelicansa i Cavaliersa. Pelicansi kompletni, osim Mirotića. Zašto sam uzeo Davisa under? Glavni razlog je taj šta ide na Thompsona, a tu je i Nance. Dakle, igrači slične građe Davisu; krakati, skočni. To znači manje napadačkih skokova, tip in i slično za Davisa. Ono što je bitno za naglasit je to da Davis u četiri međusobna meča protiv Tristana nikada nije prešao ovu granicu. Holiday, Randle, Moore, Payton, sve su to igrači koji su sad oporavljeni i koji uzimaju svojih 15-20 šuteva, ovisno o večeri. Da je Mirotić tu, ovo bi imalo još veći value, ali i ovako je meni dovoljno. Također, moguć je i BO, a kod ovakve granice to nije mala stvar.
Imam još neke parove, ali njih neću spominjati da ne bi ispao kako "prepisivam". Tijekom večeri možda nešto još izbacim.

NBA: 10/11
By fila94
Korver wrote:A. Davis 31.5 manje (1.85, Germania)
-Dvoboj Pelicansa i Cavaliersa. Pelicansi kompletni, osim Mirotića. Zašto sam uzeo Davisa under? Glavni razlog je taj šta ide na Thompsona, a tu je i Nance. Dakle, igrači slične građe Davisu; krakati, skočni. To znači manje napadačkih skokova, tip in i slično za Davisa. Ono što je bitno za naglasit je to da Davis u četiri međusobna meča protiv Tristana nikada nije prešao ovu granicu. Holiday, Randle, Moore, Payton, sve su to igrači koji su sad oporavljeni i koji uzimaju svojih 15-20 šuteva, ovisno o večeri. Da je Mirotić tu, ovo bi imalo još veći value, ali i ovako je meni dovoljno. Također, moguć je i BO, a kod ovakve granice to nije mala stvar.
Imam još neke parove, ali njih neću spominjati da ne bi ispao kako "prepisivam". Tijekom večeri možda nešto još izbacim.

NBA: 10/11

Sam ti njih napiši i napomeni da su već spomenuti, pusti dušmane... ;)
By nbaspecialtips
#118866 Kako su slicne gradje kao Davis?TT undersized center- dosta nizi od Davisa, a opet sporiji.. Wingspan mu takodje 15 centi manji, sto opet nije nikako manje. Da nema TT ne bi Davis isao na Nancea, jer bi postavili vjerovatno radije frya kao sto su protiv Embiida to odradili.

Prvo, nisu igrali samo 4 medjusobna meca, igrali su dosta vise, ali kakva je fora usporedjivati koliko je Davis postizao u trenutku kad mu je margina bila mozda 20 sa danasnjom stiaucijom gdje on u zadnjih 10 postize po 34 u prosjeku?
Ne mozes uzet Brook Lopeza i pogledat njegovu statistiku protiv X igraca i reci on je uvijek prebacivao... pa jeste, al tad je igrao u Netsima i imao average 20 po utakmici.

Sto se tice Thompsonove odbrane.. pa covjek je ispod prosjeka od kad je uzeo pare. BIo je odlican sad je meh.. Da ne pricam bezveze- pogledaj statistiku za zadnju godinu. Znas koji centar je prosle godine bio ubjedljivo najgori kad se gleda koliko je % suteva uslo preko njega?? Upravo Tristan Thompson , ispred igraca ko Kanter, Jokic itd.

Da se razumijemo, ne kazem da je Davis over, samo da ti neki razlozi bas i ne stoje. Sto se tice ostalih igraca- pisi sta hoces, sta te briga sta yoldza kaze

I opet da to ne igra neku ulogu- TT se vratio posle povrede i pitanje je koliko je spreman, na kraju krajeva i ne igra velike minute, i zbog rotacije Pelikanaca, Davis ce vjerovatno provest pola vremena bez da ide na Thompsona
By Korver
nbaspecialtips wrote:Kako su slicne gradje kao Davis?TT undersized center- dosta nizi od Davisa, a opet sporiji.. Wingspan mu takodje 15 centi manji, sto opet nije nikako manje. Da nema TT ne bi Davis isao na Nancea, jer bi postavili vjerovatno radije frya kao sto su protiv Embiida to odradili.

Prvo, nisu igrali samo 4 medjusobna meca, igrali su dosta vise, ali kakva je fora usporedjivati koliko je Davis postizao u trenutku kad mu je margina bila mozda 20 sa danasnjom stiaucijom gdje on u zadnjih 10 postize po 34 u prosjeku?
Ne mozes uzet Brook Lopeza i pogledat njegovu statistiku protiv X igraca i reci on je uvijek prebacivao... pa jeste, al tad je igrao u Netsima i imao average 20 po utakmici.

Sto se tice Thompsonove odbrane.. pa covjek je ispod prosjeka od kad je uzeo pare. BIo je odlican sad je meh.. Da ne pricam bezveze- pogledaj statistiku za zadnju godinu. Znas koji centar je prosle godine bio ubjedljivo najgori kad se gleda koliko je % suteva uslo preko njega?? Upravo Tristan Thompson , ispred igraca ko Kanter, Jokic itd.

Da se razumijemo, ne kazem da je Davis over, samo da ti neki razlozi bas i ne stoje. Sto se tice ostalih igraca- pisi sta hoces, sta te briga sta yoldza kaze

I opet da to ne igra neku ulogu- TT se vratio posle povrede i pitanje je koliko je spreman, na kraju krajeva i ne igra velike minute, i zbog rotacije Pelikanaca, Davis ce vjerovatno provest pola vremena bez da ide na Thompsona

Hvala na konstruktivnom komentaru, uzet ću u obzir kod sljedećeg puta. Za mene je i dalje ovo under.
By Korver
#118913 Kratka analiza. Večeras postavim još 1-2 para.
M. Williams 10.5 više (1.85, Germania)
-izašla informacija da nema Lamba. Igrali su nedavno on zabio 14, uz loš postotak šuta. Na toj utakmici je uzeo više šuteva od Kembe. Trebao bi ga čuvati Jokić, a znamo kakav je on u obrani. Čak i uz neki BO bi trebao ovo prebaciti.
By DirkNowitzki
#118935 B. Hield (SAC) 21.5 OVER koef 1.85 Mozzart 1.87 Sportlife

Sakramentov prvi igrac ove sezone (lani je bio njihov sesti igrac i vodio glavnu rec u drugoj petorci). Hield je opasan suter za tri, tj SNAJPER. Procenat mu je 43.3 sto je recimo tu negde ramo uz rame sa Karijevim 44.7 :o Veceras ima i ekstra motivaciju zato sto igra protiv aktuelnog sampiona. Ovu sezonu vec ih je natrpao dvaputa 27 i 28 poena, pa sto ne bi i veceras.

J. Harden (HOU) 36.5 OVER koef 1.85 Mozzart

Bradu ili igras over ili preskaces. I veceras ista prica kao u prosle utakmice. Najveci usage rate u ligi trenutno, zato sto nema Paula i Gordona. Ocekuje se jos jedan tripl dabl i jos jedna 40+ partija od njega. Ubaci oko 5-6 trice, oko 10 penala, i neki sut za 2 i eto njega opet na 40. U svakom slucaju ispalice preko 25 suta, sto sa solidim procentom od oko 40%, bilo bi sasvim dovoljno da ide opet u over i nastavi niz sa preko 40 poena po utakmici.

J.J. Redick (PHI) 17.5 OVER koef 1.8 Mozzart

Veceras Embiid imace tezi posao u napadu, zato sto je Dallas jedna od boljih momcadi po branenju centra, ali zato to otvara prostora da Redick cepa mrezice sa svojim tricama. Grana poen manja nego njegov prosek (18.3). U proseku ubacuje oko 4 trice po utakmici, po koje slobodno i neki sut sa distance i mislim da ce veceras brojati 20+. Dodatni plus je i to sto Butler nece igrati (jos nije zvanicno ali 90% nece igrati).

R. Jackson (DET) 14.5 OVER koef 1.85 Mozzart koef 1.87 Sportlife koef 1.9 bet365

Plejmejker Detroita doma igra nesto bolje nego u gostima (doma prosek 16.1, u gostima 14.2 poena). Ide na Jutu gde su oni jedni od najjacih po branenja centarsku poziciju zbog Goberta, ali zato dopustaju suteve iz vana. Juta je ovo b2b utakmica, dok Detroit posle pobede u gostima kod Memfisa koje su igrali u sredu uvece. Dakle odmoreniji su, i ici ce ovde na pobedu, tako da ocekujem jednu tesnu utakmicu.

Neznam dali je neko vec pisao za ove igrace... Ovo je samo moje misljenje i kako ja gledam stvari. Ako neko vec spomenuo ove igrace, onda njemu ide zasluge ;)

Pozdrav, i sa srecom !!!
By nbaspecialtips
#118951 strana klad, al se moze sve ovo slicno naci kod nas vjerovatno:

A.Drummond 15,5 under BE@1,88; DET; 3u
L.Doncic 19,5 over bf/sb@2,0; DAL; 3u
A.Rivers 12,5 over bf/sb@2,0; HOU; 2u
C.Capela 19,5 under BE@1,8; HOU; 3,5u
M.Gasol p+r 24,5 under BE@1,88; MEM; 2,5u
S.Ibaka pra 24,5 under 365@1,83; Toronto 2,5u

-If you are from Europe, taking him P+R 28,5@1,91 on betfair is also a good option. He is going against Gobert and that is that main reason... really hard match up in offense, Gobert is great in stopping centers like Drummond. Slow game with small number of points expected here. Last 5 games average is 13,5 and 4/5 unders on this margin.
-Doncic is playing like a SUPERSTAR. He has excellent numbers in the recent time, scoring a point every 1,3 minutes on average and he is playing around 35 minutes on average when game is close. In the last 11 games on this margin he has only 1 under when game didnt went into BO.. and all his unders in those games were in BO games and he still managed to put up good numbers: 19, 18, 17 and 19. Tonight going agianst Phila, many points are expected- close to 30 min and with Butler OUT there is no one to guard him there. Odds of 2,0 are a of huge help here.
-Close game is expected here and Rivers should play around 40 minutes because of this and that should mean more shots for him and 12,5 still looks low. Last game he took 18 shots, and if he takes same tonight this should be an easy win. Defense should be focused on Harden so more space for Rivers, Tucker and other players waiting outside.
-First of all, he is going agianst Nurkic. Nurkic is playing best games in his career right now, excellent on both ends of the floor and thanks to him Portland is third best team in defense against centers. Margin is crazy as well. On 17,5 on bet365 he is 1,57 on under so having 19,5 here on normal odds seems HUGE.
-Gasol going against Spurs who are second best in defense against centers. He is averaging bad numbers in recent time and is playing with hamstring issues so he isnt at 100%. Game should be really really slow and thats a huge plus as well. BO might happen as well.
-Centers arent scoring a lot against Bucks, and they are getting almost no rebounds (lowest in the league). Lowry probably isnt playing so Ibaka should be scoring less- his average this season is 16 points, without Lowry it goes down to 12. Bookies expect him at 3 assists tonight while he is averaging 1,5 this season and 2 in games without lowry. I originally planned to play rebounds only but I dont like the margin and odds on our bookies. His 3pt shots will decide this most probably.
By Shaw Hitcher
#118959 Elfrid Payton 13.0 Over 1.85 @betvictor

Payton se vratio iz povrede i odigrao 34 minuta uzimajuci oko 15 suta.Sexton je drugi najlosiji defanzivac u ligi na njegovoj poziciji znaci nepricam na Cavsa kao tim ali na Sextona kao igraca on je 462 od ukupno 463 igraca na njegovoj poziciji.Uzece on blizu 15 suteva i svidja mi se grana i mi je stvarno okej pik.Expekt drzi na 12.5 ali kvota je 1.75 sto mi se nesvidja.

.