Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By Igor028
#120222 DeAndre Jordan OVER 11.5

Jordan igra svoju prvu, a ne bi cudilo i poslednju sezonu u ekipi Dalasa, poznato je da su Jordanu pare na prvom mestu i da ce svaka makar i malo veca ponuda dovesti do toga da Jordan promeni klub na kraju sezone kada postaje slobodan agent. Danas ga ceka gostovanje ekipi Minesote, i duel sa Tunsom, bas su ovakvi matchupovi, kojima odbrana nije bitna, prava prilika za Jordana da nabije svoju statistiku. Ocekuje se jedan egal mec danas, i oko 220 poena, sto bi trebalo da bude i vise nego dovoljno za Deandrea. U istoriji susreta njega i Taunsa, Jordan ima odlicnu statistiku, belezi prosecno 18poena, i na 11 utakmica svega 2 puta je imao ispod 12 poena. Na poslednjih pet medjusobnih susreta Jordan belezi, 22,18,18,17,20. Na granici od 11.5 pa i 12.5 Jordan je must bet danas bez mnogo razmisljanja. Minesota je dosta puta u ovoj sezoni, rotirala u odbrani pa je Gibson krpio nedostatke Taunsa u odbrani, danas ih to nece spasiti, Gibson je fizicki dosta slabiji od Jordana i nema sta da pokusava u odbrani.. Tako da ocekujem da na Jordanu bude samo Tauns.
Doncica ceka Wiggins, Smitha Tig a Barnsa Gibson, svaki od pomenute trojice je solidan defanzivac, i sigurno je da Jordan ima najlaksi posao, jedina da kazem mana ovom tipu mogu biti faulovi, ukoliko Tauns natera Jordana da napravi brzo nekoliko faulova.
Ocekujem veliku minutazu za Jordana veceras, kod ekipa kao sto je Minesota, gde ima dosta solidnih defanzivaca, blokovi koje Jordan postavlja su jako bitni, videli smo to i u proslom susretu ovih ekipa, pre nekoliko meseci, gde je Jordan igra kljucnu ulogu, i mnogo puta pravi sto bi se zargonski reklo livadu svojum igracima, najvise su od tih blokova profitirali Smith i Doncic. Bitna je i cinjenica da se Barea vratio na proslom mecu, bitan faktor u igri Jordana je on, i bas posle njihovih p&r akcija, Jordan postize dosta poena. Takodje vredi napomenuti jos i ofanzivne skokove koji su Jordanu jaca strana, pa tako protiv Taunsa prosecno belezi malo manje od pet po mecu, a vidjali smo i utakmice gde je imao i dvocifren broj ofanzivnih skokova.

Za mene svakako mustbet danas ovaj tip. Ne pisem ovde analize ali ovo jutros kad sam video morao sam, a i imao sam vremena na poslu :D
Last edited by Igor028 on 11 Jan 2019, 17:38, edited 1 time in total.
By Don_Mitchell
#120223 @ Igor028

slazem se za over, samo neke činjenice koje su kriticne, prvo Dennis Smith Jr. (back) ruled out for Friday, onda ovo da je wiggins solidan defanzivac je teska smijurija, ne da ga boli ona stvar za obranu nego ga bas boli, sretno sa overom
By Igor028
#120225 E vidis promakla mi je informacija da je Smith out, ali po meni je to mozda i plus za jordana, vise minuta za Bareu.
A sto se Wigginsa tice nije on los defanzivac i ne boli ga bas patka, nije konstantan ali je solidan defanzivac, i ocekujem da veceras bude motivisan protiv Doncic..
By UrosGospodarVremena
Igor028 wrote:E vidis promakla mi je informacija da je Smith out, ali po meni je to mozda i plus za jordana, vise minuta za Bareu.
A sto se Wigginsa tice nije on los defanzivac i ne boli ga bas patka, nije konstantan ali je solidan defanzivac, i ocekujem da veceras bude motivisan protiv Doncic..

Da je dobar nije, da je bas los nije ni to, ali ne znam zasto bi bio motivisan protiv Doncica? Mozda sam propustio pa ne znam ako se nesto desilo izmedju njih na prvoj tekmi, ali ne znam koji bi to razlog bio da on bude motivisan protiv njega.
By Ehrmantraut
#120293 Andrew Wiggins 19.5, Over @1.85, vecina klad

Minesota ubrzala igru, zadnje dve igraju shodno svom napadackom potencijalu, mozda i preko toga, promena trenera osetili su i Kat i Wig, za koga god se odlucili ne bi trebalo biti problema.
Ono sto je meni zapalo za oko je odbrana Dalasa atletski dominantnih igraca, iz glave cu:
Ingram, Ras i Pol G u b2b, pa i Tj Warren sa svojim nevervatnim poenima na i oko obruca flouterima itd, mozda bih mogao i dalje u istoriju, ali za mene je ovo sasvim dovoljno. KAt cesto visi na perimetru pa ocekujem da izvuce DJa iz reketa i otvori prostor za Tiga na manevrise oko Elbowa Wigg itd... Samo se nadam da Karlajl ne stane u zonu i unisti par, jer ovi tesko da ce umeti da rese to.
Motivacije protiv Doncica ce biti, jer je covek drugi na listi za AllStar(za froncourt), ma koliko on glup bio i glasanje samo, gde su i Boogie i Rose...
Pretpostavljam da je vecina vec izabrala ovaj par, ali red je da se nadje u analizama
By LosPollosHermanos
UrosGospodarVremena wrote:
Igor028 wrote:E vidis promakla mi je informacija da je Smith out, ali po meni je to mozda i plus za jordana, vise minuta za Bareu.

Da je dobar nije, da je bas los nije ni to, ali ne znam zasto bi bio motivisan protiv Doncica? Mozda sam propustio pa ne znam ako se nesto desilo izmedju njih na prvoj tekmi, ali ne znam koji bi to razlog bio da on bude motivisan protiv njega.

zato sto ih beli ruki šije svaku tekmu i drugi je na ol star glasanju
By Igor028
#120302 Ako mislis na mene, nisam napisao da je losa, vec naprotiv.. Barea vise na parketu, mnogo vise P&R igre..
Imao je Wigins i ove sezone dobre “defanzivne skalpove”, npr protiv Bostona je sjajno cuvao Tatuma, tu sam igrao Tatuma manje pa sam gledao..
By Shaw Hitcher
#120331 Otto Porter JR 14.5 Over 2.0 @ betfair

Utakmica na kojoj se ocekuje 229 poena i moram uzeti Portera.Zna potegnut tricu,a tu su Milwaukee najlosiji t.e pustaju najvise trica po mecu i zato bih pripazio i sa Arizom jer mislim da ce biti tu oko granu ali na 12.5 je blizi overu nego underu.Ocekuje se oko 33+ minuta za Portera i ocekujem malo da uspore Beala Milwaukee ako je to ikako moguce i trebalo bi Porter pocet sa normalnu minutazu jer znao je igrati i po 37-38 minuta pre povrede.Jedino ovo moze da pokvari mala minutaza Portera ali neverujem.