Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By HibbertManje
#124550 Griffin 28,5 vise SS, Germania, Lutrija

Za njega vrijedi ono pravilo igranje na igraca protiv bivseg kluba. Ususret proslom duelu s Clippersima propustio je Kingse da sto odmorniji doceka mec. Kako sinoc nisu igrali a sljedeci mec igraju tek 5.2. s denverom ocekujem ga maksimalno nabrijanog, uz sve to konacno je uzeo loptu u ruke, povecao je potrosnju lopte pa bi mi i bez ovih razloga van parketa bio za over. U trenutku kada nema Harrisa na terenu nema primarnog cuvara, mada me ne bi iznenadilo da se eventualno Harrel i Motley koju min vise zajedno nadju na terenu, iako po meni to je dvosjekli mac, svejedno nemas rjesene za Griffina a usporio si napad. Odlicna forma, bivsi klub od kojeg se osjeca izdan, nedostatak pravog cuvara, granica prihvatljiva. Ne ocekujem sporiji pace, a i kladionice procjenjuju na 215,5pts s tim da detroit oko 108,5 a mislim da je to debelo nemoguce bez Griffinovih 30+pts.

D.Russel 23,5 vise Lutrija
Jucer je izasla obavijest kako mijenja Oladipa u rezervama East Conference na All staru, svakako motiv vise na granicu koju ionako prelazi cesto u zadnje vrijeme. Izostankom Dinwiddieja ostao je gotovo jedini primarni ball handler u ekipi, koliko sam vidio Nappier je glavna glava izlaskom Russela u 1.cet (dok se Russel ne vrati zadnje 2 min), drugu polovinu 2.cetvrtine i neki manji dio 3.cet. Tu uglavnom i ispuca svoje. Prelazio je granicu oba puta ove godine, i to dok je Dinwiddie bio u strasnoj formi, tezak matchup nema, mozes staviti Fourniera ili Rossa koji svakako nisu igraci koji ce nekog ostaviti u underu. Da ocekujem da ce imati previse lakih ulaza pod kos, ne ocekujem, Vucko sasvim solidno izlazi, ali ocekujem bolji postotak suta u odnosu na prethodne utakmice. Jedino sto kao prepreku vidim je cinjenica da Orlando zna nametnuti sporiji pace, s dosta dugim napadima.
By baja papaja
#124572 Griffin +28.5
Ekipa u kojij je igrao celu karijeru I koja ga je na kraju oterala u Detroit, proslu se posteno istresao I ubacio 44p. Tada nije bilo leka za njega, nemaju igraca koji moze ozbiljno da ga cuva, ubacio im je I 5 trojki sto ce tesko ponoviti, ali kod njega je lopta, ima odresene ruke, forsira do iznemoglosti, a veceras nece odustajati. Svi u Klipersima su mu missmatch realno, pored svakoga moze da iznudi faul veoma lako I veceras ponovo ocekujem preko 10 slobodnjaka. Mozda pokusaju neko udvajanje ali nece to izaci na dobro, ici ce uvek pas na slobodnog igaca pa Iako pocnu da udvajaju nece to dugo trajati. Blowout ne verujem da ce biti jer nisu ni Klipersi nista specijalano iako je Detroit kanta, ali domaci teren I Griffin koji vuce bice dovoljni za odrzavanje egala :)
Verujem da uzima oko 25 suteva veceras I uz to preko 10 slobodnih bacanja sto ce mu biti dovoljno da prebaci granicu.

Harrel +16.5
Na forumu popularni zakucavac, dosta se pisalo o njemu, pisao sam I ja pre par dana o njegovom stilu igre pa sada necu opsirno. Uglavnom vrti se pik sa Lou-om, pored Zaze ce to ici dosta lako, a provesce ovog puta preko 10ak min sa Zazom na parketu. Verujem da ce taj matchup dosta koristiti I da ce se igrati pik sa Harrelom malo cesce u tom periodu. Moze on da igra I sa Dramondom, hvatao ga je nespremnog par puta vece, ali zna Drami lepo I da zatvori Harela nakon bloka. Dobro trci tranziciju pa moze I tako da nagura neke poene.Of skok ce jako tesko hvatati tu se ne nadam nicemu. Veceras se nadam da ce da dobije 15ak lopti, uz nekoliko slobodnjaka, sto bi trebalo da uradi posao I da ga odvede na 20+ poena.

Tobias Harris -22.5
Ovo cu uplatiti uvece kada zvanicno izadju postave. Igrace se jaka odbrana na njemu kao proslog puta, Bulok je uradio odlican posao, nije se odvajao od Harrisa nikako I onemogucavao ga je da uopste primi loptu u nekoj normalnoj poziciji, a I kada je primi uglavnom je prosledjivao. To govori I svega 9 uzetih suteva u predhodnom susretu ove 2 ekipe. Jednu trojku je ubacio na kasnjenje cini mi se Johnsona pri preuzimanju, ostalo su bili oni njegovi standardni sutevi pri ulazu, ali sve je to islo dosta tesko. Casey je ponovo spremio jaku odbranu na njemu u to ne sumnjam I ja cu ga zbog toga ponovo under. Tada je igrao Galo, veceras ne igra ali to nista ne menja kada je ovaj tip u pitanju.

Russel +24.5 I Vucevic +21.5
Ova 2 cu u dubl, Russel igra odlicno ponovo ce napadati kos jako, minutaza bi trebala da bude preko 30min I br suteva preko 20, sto ce mu doneti 25+ poena. Glavni je u ekipi, ima slobodu, utakmica ce biti gusta a odbrana na njemu nista sto moze da ga zaustavi.
Vucevic treba da se oduzi za onaj ponisten kos u poslednjim sekundama, odigrace ponovo jako kao I obicno, uvek ga ta poslednja cetvrtina koci ali veceras ide on preko 25p. Alen ce ga jako tesko pratiti nakon pnp gde ostaje sam na sutu, tu me najvise brinu njegovi ludi saigraci Fournier I DJ koji ne daju loptu nikome, ali moram ga odigrati veceras.

Derozan –20.5
Tek se oporavio od povrede, imace tezak mec sa Pelikansima, o Holidayu se pisalo dosta poslednjih dana na forumu sta radi u odbrani pa da ne pisem ponovo sve. Uglavnom ocekujem da ce DD-a udvajati visoko I da mu nece dati sansu da krene na ulaz pa da radi svoje, nesto slicno sto su radili Hardenu. Ostatak Spursa igra dobro, LMA u sjajnoj formi I ako se bude igrala jaka odbrana na DD-u ne verujem da ce lopta blejati kod njega.

Mitchel +
Utakmica protiv Hardena I Hjustona motivise svakog igraca ove sezone, ovi iz Denvera sinoc povileneli, slicno ocekujem od Mitchela. Sinoc neocekivano “gusta” utakmica, ali odlicna timska igra Jute u napadu. Nema u Hjustonu igraca koji moze Mitchela da zaustavi kako treba, imace svoje suteve za 3p, imace I prilicno Slobodan ulaz u reket I tu moze da napravi veliki problem Hjustonu. Igrali su 3 puta ove sezone, prvi put je ubacio 35+ cini mi se ali to je bilo na pocetku sezone, naredna 2 puta under, jednom 23p sa losim procentom suta, drugi put neki BO bio I tu je uzeo samo 9 suteva ali tako nesto se veceras nece desiti. Ove kalendarske godine je bas konstantan I odlican u napadu sto sam vec pisao prosli put pa je realno da veceras uzme oko 25 suteva, 2-3 ubacene trojke uz broj slobodnjaka veci od proseka, sto ce biti dovoljno zavrsi sa 30ak poena.

WCS -11.5
Njega sam izabrao umesto Jokica, samo cu cekati lineups da se potvrdi da igra Embiid. WCS svakako dosta slab u poslednje vreme, nema preko 10 lopti vec 8 vezanih utakmica, Embiid sjajno brani I proctor I igraca pa nema tu Vili sta da trazi, takodje kao I svi ostali balvani od centara moze na klupu zbog faulova. Provesce neke minute na terenu bez Embiida ali u Kingsima uvek ima ko da siluje loptu pre nego njemu da doda pa se ne plasim ni toga.

Jokic +24.5
Odbojna mi je granica iako ide na suplje Vukove. Stavicu ga na tiket samo ali singl preskacem.

Srecno svima.
By UcenikBGD
#124593 Daren Kolison Indijana!!!
Under 14,5 maxbet kladionica!!!
Ovo mi je prevelika granica protiv Miamija. Cenim da su je odredili zbog Kori Jozefa i T.Evansa koji su bili upitni, ali igraće večeras tako da Kolison po meni 15 teško večeras.
Ok, ne igra Oladipo kao ni prethodnih 4 meča, ali njegove šuteve uzimaju svi podjednako, i Tadeus, i Bojan i Turner, olison npr u te 4 utakmice bez Dipa nije uzeo mnogo šuteva, u proseku 8 šuteva, a dvaput je prebacio a dvaput nije. Taj prvi put protiv Memfisa imao je 3/ 5iz igre,ali je sa 10/10 slobodna bacanja izašao na 18 poena. Protiv wosingtona raspad 1/7 iz igre i 3 poena, protiv GStejta 13, opet ispod. Prošlu je protiv Orlanda na kraju pogodio šut na silu došao do 16 poena, ali je najviše od tih mečeva forsirao 7/13, ali Orlando koliko znam i D J Augustin čuvaju protivničke plejeve kao stara baba, i svi ih trpaju uglavnom. Nekako tih 16 Orlandu mi je reper da Miamiju 15,16 je mnogo za Njega, jedino da opet ne bude 10/10 slobodna,ali realno čovek izvodi 2 slobodna bacanja prosečno u sezoni u prethodnih 50 mečeva, tako da ne verujem da će opet 10 da puca.
Drago mi je za ovaj tip što se divljak Evans vraća jer prošli meč je Miamiju Evans strpao 23 poena a Kolison 4 poena uz 1/7 iz igre, i 1/2 slobodna.
Ja sam jako natočio ovaj singl u maxu kao i Princezu over10,5 ali za njega nema analiza, samo nada da će protiv feniksa forsirnuti jedno 15tak šuteva i natrpati preko 10 pts. Kolison može preko 10 ali asistencija, poena teško!!!
By Hunch
#124599 Indiana 100,5 više @1,85 SS

Nakon ozljede Dipa Pacersi su se malo pogubili ali pokazali su vec ove sezone da mogu i bez njega. Vraca im se Evans koji ce im dati tu dozu prodornosti u napadu i vjerujem da mogu ubaciti 100 Heatu ako bekovi budu imali relativno dobar dan.

Turner 13,5 više @1,85 SS

Znam da Miami dobro brani reket ali Mylesovo jako oružje je šut iz pick and popa sa poludistance ili nerijetko trice gdje ce danas vjerujem provesti vecinu vremena u napadu. Nek zadrži vruću ruku i trebalo bi biti dosta za over sad kad dobija koju loptu više.

Sabonis 13,5 manje@1,85 SS

Sabonis je definitivno upa u loše razdoblje i nece ga kos nikako a i lako upada u faulove. Kad to uparim s jakim Heatovim reketom nebi triba priko ove granice.

.