Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:

Izaberi 3 najsigurnija

7
13%
9
17%
1
2%
1
2%
2
4%
3
6%
6
11%
7
13%
12
22%
6
11%
By FTF
#144075 Nikola Vučević 21,5 over 1,85 HL

U 4 utakmice koje je do sada odigrao za Bullse postiže prosječno 20,5 poena(21,21,24,16). Sve 4 utakmice Bullsi su nažalost po njega izgubili.

Večeras u nešto ranijem terminu očekuju Brooklyn na koji je Nikola posebno napaljen. U zadnja 3 susreta ove sezone kada je igrao za Orlando postigao je prosječno 28 poena(22,28,34).

Trenutni njegov prosjek u sezoni je 24,2 poena. Vjerujem da će ga ubrzo kladionice dići na taj prosjek i da će biti na 24,5 poena tako da ću iskoristiti ove niže margine pogotovo u ovakvim utakmicama kao što je ova večerašnja.

Matchup mu po meni odgovara jer ide na 35-ogodišnjeg LaMarcusa Aldridgea. On je svima poznat kao solidan defenzivac u svojoj karijeri, ali po meni osobno to večeras neće biti slučaj. Ovdje ne vidim neki preveliki problem za Nikolu jer je LaMarcus ove sezone odigrao tek 20 utakmica(ovo večeras mu je druga utakmica za Brooklyn) s nepunom minutažom zbog ozljeda i nije to više onaj stari Aldridge koji je kod Popovicha igrao vrhunsku obranu gdje su utakmice odlazile na maksimalno 200-210 poena.

U večerašnjoj utakmici u prilog ovom paru ide utakmica s puno poena(očekuje se preko 230) i egal do samog kraja(vrijeme je da i Bullsi nekog pobjede, a s obzirom da nema Hardena i Duranta i igraju u dosta ranijem terminu ne bi se čudio da ih Nikola odvuče do pobjede kao što je to napravio u zadnjoj utakmici s Fournierom i Gordonom u Orlandu). Kad LaMarcus ne bude na parketu čuvat će ga Jordan koji je poznat kao odličan bloker, ali po meni osobno je Nikola prefin igrač za svu trojicu koji će danas imati fokus na njemu(LaMarcus, Jordan i Griffin).

Vučević je igrač koji će danas sigurno odigrati 30+ minuta. Svi znamo da je "moderni" centar koji obožava ispaljivati trojke i u tom slučaju je nebitno tko ga čuva(ove sezone puca u prosjeku 6-7 trojki po utakmici). Par zanimljivih utakmica gdje je ispaljivo trojke su baš protiv Brooklyna 6-12, protiv Miamia 6-13, protiv Sacramenta 6-8.
Uz par slobodnih bacanja, laganih poena pod košem, pokojim zakucavanjem i njegovim poznatim šutem s poludistance večeras ga vidim preko ovih 21,5 poena.

Još jednom želim sretan Uskrs svima koji ga danas slave i sretno :!:
By russellwes
#144222 Tobias Harris 19.5 over 1,85 SuperSport

Analiza uskoro.
Embiid out

EDIT:
Nemojte zamjeriti ako bude par gresaka jer sam opet preko mobitela...

Harris ove sezone igra, pa usudim se i reci - najbolju kosarku karijere. Biljezi skoro pa 21 poen po utakmici, a ono najbitnije od svega je da je popravio sut i ne uzima bas toliko bezveznih suteva. Sinoc protiv Minnesote dao 32 poena uz cak 76% sut. No sinoc je igrao i Embiid, glavni napadac 76ersa, koji je danas out i automatski to znaci da ce vođa napada biti Harris. U prosloj utakmici protiv Memphisa je dao 21 poen i mislim da je danas granica promasena za bar 2 poena. Kakvu god da obranu Memphis odigra, mislim da je ovo i vise nego ocit over, ali kako sam prolazio ove sezone, nisam siguran u nista. Trebao bi uzeti 20ak suteva i nadam se da ce igrati kao i do sada ove sezone.
By russellwes
#144374 Andrew Wiggins 18.5 over 1,85 SuperSport

Proslu utakmicu protiv Toronta sam ga igrao i pao, ali ne mogu si pomoci da ga ne ponovim i danas. U toj utakmici su Warriorsi bili bez Currya i Andrew je na poluvrijeme otisao sa 15 poena, a tako je i zavrsio utakmicu. Tezak blowout i jednostavno nije tu bilo nekog pretjeranog truda...

Wiggins je digao formu opasno u zadnje vrijeme. U drugom mjesecu ove godine je biljezio 16 poena po utakmici, uz sut 44%(27% za tri). No prosli mjesec je to podigao na cak 21 poen uz 50%(54% za tri). Odlican napredak pokazuje i izgleda da je ovaj trade bila dobra odluka u njegovoj karijeri.

Danasnji protivnik je Atlanta, kojoj je prije malo vise od tjedan dana dao 29 poena, doduse bez Currya. Danas Steph igra pa je naravno logicno za ocekivati koji sut manje, ali i kad je Curry tu ovaj decko je druga opcija u napadu i sa ovakvim postotcima za ocekivati je da nastavi sutati i zabijati. Obrana Atlante ne bi trebala predstavljati nekakav problem jer vole igrati brzu kosarku na dosta poena.

Sve u svemu, ako i Curry da 50 poena, netko mu se mora prikljuciti da bi Warriorsi bili u igri. Pod kosem je Capela i tu ce malo teze prolaziti i nadam se da ce mirna ruka i mekan sut Wigginsa i danas biti takvi. Sretno :D