Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:

Izaberi 3 najsigurnija

4
5%
5
7%
20
27%
9
12%
8
11%
6
8%
2
3%
8
11%
6
8%
5
7%
By russellwes
#144801 Jrue Holiday 18.5 over 1,85 SuperSport

Mec izmedu Warriorsa i Bucksa i fokus je naravno na duelu izmedu Currya i Giannisa, ali ja sam se iz te utakmice odlucio na Juru Praznika.

Jrue je u odlicnoj formi. U zadnje 4 utakmice na prosjeku je od 26.7 poena, a redom je davao:
@LAC 24pts (8-14 sut)
@LAL 28pts (11-16 sut)
@POR 22pts (9-14 sut)
@SAC 33pts (14-23 sut)
Ne uzima nesto pretjerano puno suteva(osim zadnju protiv Kingsa), ali ne forsira neke bezvezne suteve i zato mu je uspjesnost u zadnje 2 utakmice cak 62%.

Na pocetku sezone su Bucksi pobijedili Warriorse cak 138-99, a Holiday je za 25 minuta dao 12 poena(sut 6-8).
Puno teze ce Warriorsi cuvati Holidaya, nego Giannisa. To je bar neko moje misljenje, imaju Greena da stave na Giannisa i mogu mu skupljati reket kada krene na ulaze i tu onda nastupaju suteri(Holiday i Middletion prvenstveno).
Jrue ce imati tezak zadatak ganjati Currya u obrani, ali kada je covjek u ovakvoj formi jednostavno ga moram ispostovati.

Takoder, Jrue je potpisao novi cetverogodisnji ugovor sa Bucksima vrijedan cak 160 milijuna dolara, za koji u nastavku sezone mora pokazati da ga zasluzuje.
By Darko1987
#144841 Paul George (LAC) 20,5 Over @1,83 Bet365

Derbi večeri LAC vs POR, trebalo bi to biti baš dobra tekma i okršaj glavnih uzdanica u oba tima, ja uzimam PG13, ovih 20,5 mi baš nisko.

U prvom sudaru LAC baš lagano riješio Blazers-e, 128-105, George za 28 minuta ubacio 23pts uz šut 8/15, FT 3/4. Večeras Nurk out, Kanter vjerovatno upada u startnu što je po meni veliki plus za ovaj pick. Leo&Paul će sigurno vrlo često pokušavati u igri 2n2 da uvlače Enesa i u tim situacijama to bi trebalo da rezultira laganu realizaciju jer Portland vrlo rijetko pomaže (Lillard i McCollum skoro nikad), Kanter je po meni baš rupa u defanzivi.

Prije George nego Leonard samo iz razloga što će Covington biti zadužen za kandžu, a on zna često da se probija kroz blokove (često ne dozvoljava da ball handler napada centra) te do kraja juri svog čovjeka, dok Powell ili McCollum (potencijalni matchup ua PG13) to dosta manje rade.

Forma nije nešto na šta se mogu osloniti, George igra toplo hladno, al' siguran sam da mu večeras neće faliti motiva jer njegov odnos sa Dame-om je nešto što će ga sigurno pogurati i očekujem ga maksimalno agresivnog.

Ako tekma bude gusta do kraja (228 granica), u šta ja čvrsto vjerujem George za nekih 33-34min, 15+ šuteva, 2-3 izlazka na liniju uz povoljan matchup trebalo bi biti doboljno za 20+ partiju...
By malsha9323
#144926 T. Satoransky(CHI) 5.5 ass OVER @1.85 Admiral
C. White GTD
0.5u/10

Ako ne zaigra Coby, po mom misljenju najveci value sa tog meca. Čehu je dodeljena uloga prvog organizatora u odsustvu istog, visok pass 1st plej sa odlicnim pregledom terena. Bullsi skoro kompletni idu na Pacerse u gostima, dosta opcija u napadu Zach i Nikola glavni potrosaci. Na prosloj protiv netsa imao 11, u dve koje su igrali sa Indijanom 4 i 9, u obe igrao White.
By FTF
#144977 Jonas Valanciunas 16,5 under 1,85 Germania

Jonas ove sezone igra u prosjeku 27,5 minuta i zabija 16,2 poena po utakmici.
Glavni razlog(ima ih naravno više) ovog undera je izvrsna obrana Bam Adebaya. Tražio sam podatak centra koji je Miami-u dok je ovaj gorostas rođen u New Jersryu sa sveučilišta Kentucky bio na parketu zabio više od 20 poena ove sezone i nisam ga uspio pronaći.
Bem Adebayo je igrač koji je po meni osobno jedan od najkompletnijih centara u NBA-u(obrana, napad, šut, pristup igri, želja, volja, zalaganje, nabrijavanje sebe i ekipe). To govori i podatak da je 2020.godine bio na All Star-u, te je bio u top 10 najboljih obrambenih igrača lige.
Bem ima 206 cm i 116 kg dok Jonas ima 213 cm i 120 kg. Ovdje vidim prednost kod Bem-a zbog njegove pokretljivosti i načina obrane protiv svih centara, a posebno takvih kao što je Jonas.

No dobro, dosta hvaljenja Adebaya, ipak je tip under Valenciunasa.

Zadnju utakmicu protiv Miamia i jedinu ovu sezone postigao je 7 poena uz šut 3/5. Taj podatak takđer govori o agresivnoj obrani Adebaya(opet ja o njemu :lol: ). Rezultat je bio kao u europskoj košarci 89-85 za Memphis i vjerujem da se tako nešto neće i danas ponoviti, ali isto tako vjerujem da neće biti više od 217,5 koševa koliko kladionice predviđaju. Prošle sezone čak je i bila jedna od četiri utakmice u kojoj je Jonas zabio 21 poen Miamiu preko Adebaya-a, ali to je utakmica u kojoj je imao nestvaran šut 8-9 iz igre uz pogođenu jednu trojku koje jako rijetko puca(ove sezene 0,9 pokušaja po utakmici uz 30,8% pogođenih) i slobodna bacanja 4-8 . Taj meč su i pobjedili 118-111.

Šut za dva mu je na 55,6%, a slobodna na 78% ove sezone što znači da bi morao imati cca 16 šuteva kako bi prešao ovu granicu. Preko Adebaya će zakucati jako teško(može samo dobiti blokadu sa svojih 120 kg osim ako ne ostane sam), pick and rool s Morantom i nije neka izvrsna opcija protiv pokretljivog Miami-a, što se slobodnih bacanja tiče možda će i imati pokoje zato jer Bem ne daje nikome da zabija lagane koševe(radije će napraviti faul), trojke ne puca, tako da mu jedino preostaje šut s poludistance i igra leđima da zabije 8 koševa.
Ajmo reć da je on druga violina Memphisa, ali ovo jednostavno moram odigrati zbog svega navedenog. Vjerujem da će danas ostali igrači Memphisa morati preuzeti odgovornost ako misle nešto napraviti, ali isto tako mislim da će ovo Miami lako pobjediti.

U prilog ovom paru ide i odlična napadačka igra Adebaya tako da će se Jonas umarati u obrani. Također se nadam i ne isključujem mogućnost da će imati problem s osobnim greškama i samim time manju minutažu.

Evo i podatka Jonasovih zadnjih par utakmica.
Phila 16 poena, Minnesota 19 poena, Utah 16 poena, Houston 30 poena, Utah 13, Utah 14, Oklahoma 16, Boston 16, Golden State 19, Golden State 10, Miami 7.

Iz ovoga možemo zaključiti da svi Vi koji mislite igrati ovaj par, a imate marginu kao što je u većini kladionica 15,5 pripazite jer u zadnjih 11 utakmica koje sam naveo na marginu 16,5 ima 8 undera i 3 overa, a na marginu 15,5 ima 7 overa i 4 undera. :)

U prilog ovom paru ide i B2B utakmica Memphisa, sinoć Jonas igrao protiv Phile 26 minuta, dok je Miami imao prekjučer nešto lakšu utakmicu doma s Clevelandom(Bem 31 min.), a prije toga 2.4. s Golden Stateom(obje "lagano" pobjedili, imaju 4 pobjede u nizu i kao što sam već ranije napisao vjerujem da će večeras nastaviti taj niz).

Sretno svima :!: