Nogomet, tenis, rukomet i sve ostalo
By Hackett
LaVine wrote:
Hackett wrote:Sta rade Stoilovu...ubise ga

Vujovic bolesni pusta sve, cijela odbrana na Stoilovu.I kada dobije loptu prave iskljucenja i nece da ga puste da sutne.Nada je jos nekoliko iskljucenja da zavrse dvije akcije na njega kao kod prvog gola :D Ostao mi samo on za triple
Mada se vidi da se umorio, bije sa 4 grmalja idjednom :o

Vujovic stavio dvojicu na njega,mozda promeni taktiku u drugom pol
By Ace
Korver wrote:Jučer san napisa neke savjete, a sad ću nadodat situaciju s igračima za današnje dvi grupe. Usput, kako san jučer bio na utakmicama (Švedska - Island, Hrvatska - Srbija), ovako iz prve ruke ću i preuredit jučerašnje savjete koje san napisa te dat na uvid nešto jasniju sliku.

1. Ne zalijećite se s Horvatom više. Na njegovoj poziciji počinje Čupić i virujen da će igrati sigurno cilo prvo poluvrijeme i dobar dio drugog te pucat sedmerce. Za Horvata nisan siguran oće li imat baš minutažu, vidin ga na nekakvih 15 - 20 min. Povratkom Čupića nije više prvi izvođač sedmeraca (tek drugi ili treći; Čupić i Štrlek prije njega). Horvatu je prednost šta igra dosta u paru s Kopljarom na desnom vanjskom koji je dobar asistent za razliku od Stepančića koji ne hrani Čupića loptama.

2. Hrvatska će dosta kod Červara igrat s tri srednja vanjska (Duvnjak, Cindrić, Karačić).

3. Cindrić je u formi i zbog 2. točke očekivan lipu minutažu, a granica je u početku mala. S obziron na Duvnjakovu ozljedu, Cindrić bi triba biti glavni i igrat cilu utakmicu.

4. Duvnjak se vratio nakon operacije i višemjesečnog izbivanja. Ono šta je najvažnija vijest je da se Duvnjak sinoć ozlijedio pred kraj utakmice. Možda je čak prvenstvo za njega završeno, a tko zna, možda ćemo ga još gledat, no sumnjan da će sutra igrat. Dakle, ako bude granica 4,5 u sljedećih par utakmica bi se činilo povoljno za manje. Sinoć je dosta razigrava, tek se upisa u strijelce prid kraj utakmice. Uvik postoji doza opreza jer on kad oće može prić granicu u 10 minuta.

5. Vori će igrat dosta (više obranu, posebno 5-1) jer imamo samo njega i Musu na crti. Često ćemo igrati i s dva pivota. Problem je samo što naši igrači do sada nisu igrali previše na crtu, ali razigravače imamo.

6. Oprezno sa Stepančićem. Ne igra mnogo u PSG-u, ovdi je nominalno prvi desni vanjski, ali igrat će dobar dio tu i Kopljar. Sinoć ga je išao šut (6/6), ali u igri je proveo dosta samo zbog dobro dana. Mislin da neće uvik ovako dobro šutirat, ali on je igrač kad ga krene može svima zabit 5 golova bez problema. Savjetujen da ga izbjegavate za igrat jer granica će biti velika (možda 4,5), ali ako ne zabije prvi šut-dva, ide on na klupu.

7. Srbima se ozlijedio Vujin, šta je najvažnije vijest. Izgubljen je do kraja prvenstva. Baš san se sinoć pita zašto malo tako igra. Vanjska linija Srbije je većinom Šešum - Nenadić - Zelenović. Nenadić puno forsira te igra cijelu utakmicu. Zelenović neprimjetno sinoć 5 golova (5/5) te bi triba najviše profitirat ozljedom Vujina. Šešum bi se triba izminjivat sa Đorđićem, čiji me sinoćnja mala minutaža iznenadila. Čini se kako uđe oko 20. i 50. minute te igra od 5 - 10 min. Tako da ako Đorđić ostane na granici 3,5, mislim da je to sasvim dobro za odigrat manje. Dalje, Srbi uopće ne koriste krila i ne trče kontru. Đukić sinoć nije šutnio na gol cilu utakmicu, mislin da u 60 minuta igre nije taknio loptu. Na livom krilu prvo poluvrijeme igra Marković, a drugo Ilić. Obojica se izmjenjuju s Nenadićom u sedmercima, neovisno jesu li zabili/promašili. Srbi imaju imena u vanjskoj liniji, ali igra je toliko spora i stara da nema tu kruva. Igraju u napadu presporo, nema ideje, sve se svodi na šuteve priko ruku u kraj napada, Nenadić igra sam svoju igru. Uz sve to, ne pokazuju nikakvu želju ni motivaciju da nešto naprave, u obrani nema čvrstine ni jačih prekršaja. Jednu stvar koju možda niste mogli vidit na TV-u, a uživo se primijeti je to da kemije među igračima uopće nema. Nitko nikog ne bodri, ka šta to rade npr. hrvatski rukometaši.

8. Oprez s Remilijem. Ravnopravno će na njegovoj poziciji dijelit minutažu s Memom i Porteom. Sinoć se pokazalo točno. Igra je samo u obrani nešto sitno.

9. N'Guessan je jedini igrač kod Francuza na lijevom vanjskom. Eventualno tu može Nikola uskočiti, ali ne vjerujem da će to biti nešto značajno. Međutim, nije nešto jučer zabija baš.

10. Prvo šta san vidio kad san uša u dvoranu je Ekberg na liniji sedam metara. Promašio je sedmerac i izaša iz igre. Nije se vraća do kraja utakmice. Uz to, Šveđani uopće ne koriste krila. Glavni igrač im je srednji vanjski Gottfridsson.

11. Island. Gudmundsson i Sigurdsson su glavne violine. Očekiva san više od Palmarssona, ali nema minutažu koliku san očekiva, a to je cila utakmica obrana/napad.

12. Kod Austrije mladi Bylik ima sve ovlasti u napadu, ali mislin da će kladionice dizat granicu priko 5,5.

13. Njemačka. Vidin da neki spominju Reichmanna i Hafnera više. Nemojte se zaletiti. Reichmann ne izvodi sedmerce ka prošle godine kad nije bilo Gensheimera, a na svojoj poziciji ima i Groetzkog. Sada kad je Gensheimera zdrav preuze je sedmerce, a vridi spomenit kako je on jedino livo krilo i da će sigurno igrat 60 minuta. Šta se tiče Hafnera, na njegovoj poziciji je Weinhold, tako da neće on imat pretjerano veliku minutažu u napadu. Mislin da bi Fath triba imat solidnu minutažu jer je na srednjem skoro pa jedini. Ono šta krasi Njemačku igru su odlični pucači, brza i efikasna krila, jaka obrana s visokim i snažnim igračima. Teško će preko njih Crnogorci i ostala ekipa iz skupine zabijat. Mislin da bi mogli dvoznamenkastom razlikom ispratit Crnogorce. Njemci su po meni legitmni kandidat za zlato.

14. Makedonija. Godinama već sve isto, jedino sad imaju kvalitetnijeg trenera. Pitanje je u kakvoj će ulozi biti Lazarov ove godine tako da bih sačeka radije prvu utakmicu. Sićan se da je nekad Manaskov umisto njega šutira sedmerce, tako da možda probati njega.

15. Crna Gora. Bit će čudo ako ne izgube sve tri utakmice. Ostali su bez Borozana i golmana Simića. Teško će oni kome prebaciti 25 golova, a svaka im čast ako Njemcima ubace 23.

16. Slovenija. Dosta ozljeda. Najjači su, možda i na prvenstvu, na poziciji desnog krila. Tu će se minjat Marguč i mladi Janc, pretpostavljan svakome po poluvrijeme. Ozljedom pivota Gabera, triba bi profitirat Blagotinšek. Na vanjskim pozicijima će Vujović ka i lani dosta rotirat. Mislin da Kavtičnik još nije spreman pa možda i Janc uskoči na desnog vanjskog.

17. Španjolska. Ne igraju baš ovaj moderni rukomet. Srednji vanjski su im u pravom smislu razigravači, a ne pucači (Sarmineto, Entrerrios), najviše tu profitira na crti pivot Aguinagalde. Zbog ozljede Tomasa, desno krilo će stalno igrati Balaguer, na livom je Rivera, koji je najčešće izvodio sedmerce. Od igrača koji mogu s 9 metara zabiti su Canellas i Dujshebaev.

18. Danska. Najslabiji na desnom vanjskom, igraju igrači iz malo poznatih klubova. Mikkel Hansen će bit glavni, a sad kad nema Eggerta bi triba i pucat sve sedmerce. Vidin da su kladionice precijele Mensaha Larsena (2,5 granica), koji bi triba počet od prve, ali momak uopće ne šutira, bar onoliko šta san do sad vidio.

19. Mađarska. Na srednjem Lekai glavni, tu je još i Csaszar. Na livom u petorci bi triba krenit Jamali, al ako se dobro sićan, lani je na njegovoj poziciji Bodo dosta igrao i uzima puno šuteva. Na desnom vanjskom će Balogh pokrit većinu minuta. Krila ne koriste puno.

20. Češka. Na papiru jedna od lošijih reprezentacija, ali triba bit oprezan s njima. Nemaju nijednu zvijezdu, ali čine se dobri ka ekipa. U pripremama dva puta razbili Austrijance (jednom 15 razlike). Odlaskom Jiche stvari su drugačije pa mislin da Hrstka iz Tatrana, livo krilo, šutira sedmerce.

21. Što se tiče toga tko bi mogao osvojiti zlato, tu je, široko gledano, šest reprezentacija. Francuska, Hrvatska, Njemačka, Norveška, Španjolska, Danska. Međutim, po meni je najiZglednijA dodjela medalja između prve tri navedene. Hrvatska bi bila po meni favorit, ali pitanje je hoće li Duvnjak bit u stanju igrati. Druga stvar koja ne ide na ruku Hrvatskoj je to što završnicu prvenstva igra u Zagrebu. U Zagrebu atmosfera neće bit loša, ali nije ni blizu kao u Splitu. Da se cilo prvenstvo igra u Splitu, tu Hrvatsku niko ne bi moga pobijedit jer ovako nešto je vrhunac šta neko može imat na domaćem terenu u rukometu. Svi gornji sektori su na nogama i 60 minuta pjesme daje igračima 'krila' da 'lete' po terenu. Iz toga razloga mislin da Hrvatska neće uzet zlato te da će se borba vodit između Francuske i Njemačke, a tu Njemcima dajen malu prednost zbog umirovljenja nekoliko važnih dugogodišnjih igrača i izbornika Francuske.

Nadan se da će van pomoć. Ako ko ima pitanja, tu san da prodiskutiramo.

Svaka čast Splitu za atmosferu, ali nemoj pretjerivati. Znam da ste vi Splićani posebno nabrijani na svoje, Split je po vama najljepši grad na svijetu (što nema veze s pameti), brijete se na atmosferu i slično. Hrvatska nije favorit prvenstva pa taman da igra pred 4 milijuna Hrvata. Publika može utjecati na igrače, ali ne toliko da zbog publike neka ekipa gazi sve pred sobom. I Hajduk igra pred Torcidom pa gubi od Rudeša. Smatram da čim Hrvatska dođe do Francuske ili Njemačke ispada s prvenstva. A što se tiče igrača, sada kada nema Duvnjaka,može se očekivati od Cindrića, Mandalinića i Stepančića da preuzmu više odgovornosti. A po meni je Štrlek po nekoj razumnoj granici ipak najbliži prelasku granice. Cindrić je odličan igrač, jako brz, tako da se i njega može uzeti u obzir.
By pennyHardway
#85469 Danci i Njemci su meni jaci malo svjeziji vise gladni nego Francuzi. Hrvatska mislim da nema sanse nikakve , jer nece im toliko sudije siljiti kad nalete na nekoga od ovi jaci zemalja.

Svedska je puno jaca nego sto su juce pokazali i smijem skoro pa garantovati da ce sutra odigrati jednu veliku utakmicu. Takav im je mentalitet, jaki su brzi ne pasu nikako Srbiji i ja sam ih jako igrao -2.5 hendi 1.85.

Norveska je prokockala juce cistu pobjedu jer trener nije reagovao i golmana mijenjajo lik je sam par odbrana imao. Sutra Sagosen preko 4.5 i Norveska tim preko 31,5 gol je isto tako sigurna opklada.

E sad igraci u Srbiji, nema Vujina sad ce Nenadic jos vise siliti ali nekako mi djeluje izgubljen i ne bi ga dirao . Neko ce prebaciti sigurno od ovi sto su na 2.5 granici ali posto mislim da ce ih svedi otresti necu tu nikoga dirati.

Svedska -2.5, Sagosen preko 4.5 i NORVESKA PREKO 31.5 GOL za sada predobri parovi ali bice sutra kad izadju sve ponude sigurno jos bar 5 parova.
By LaVine
Shaw Hitcher wrote:
LaVine wrote:Ako dobije Makedonija pojescu loptu sve sa lijepkom :D

Aaa lavinee gde si bree.

Kako ces pojest loptu celu ili...

Vec sam je pojeo, ukusna lopta samo ljepilo je gorko :D
Svaka cast onakvu fanaticnu borbenost idavno nisam vidio.Stoilov me bacio na tiket, a bio najbolji na utakmici sigurno preko 10 golova je njegova zasluga, kao vuk se borio do zadnjeg atoma.Skidam kapu majstore ;)
By pennyHardway
#85484 Evo izasle granice igraca dajte parove i razmisljanja da vidimo sta kako.

Hrvate i Srbe bi trebali bar sve pogoditi danas :)

nema Duvnjaka, nema Vujina a granice ostalima manje vise iste ko proslu.