Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By Zarjebitno
#105281 J. BROWN 15.5+
Brown je u dobroj formi zadnju utakmicu je dao čak 32 poena, a da mu ekipa Atlante leži je pokazao u dva meča prije,mislis da će zbog ovoga svega njega večeras forsirati i da će lako preći ovu granicu
By Weljo
#105290 J.J. Redick (17,5) VIŠE POENA
Soccer 1,85
Analiza: Philadelphia večeras na svom terenu dočekuje ekipu Dallasa. U prošloj utakmici protiv Clevelanda sam ga igrao i tad sam pisao analizu za njega, a večeras idem opet sa njim. U odličnoj je formi, vezao je 7 meča na kojima je prešao ovu granicu i na tim mečevima je imao prosek od 21,6 poena, za razliku od njegovog proseka tokom cele sezone koj je 16,9 poena, prosečna minutaža na tih 7 meča mu je bila oko 28-29 minuta i broj uzetih šuta je u proseku 14-15. Kao ni na zadnjih 5 utakmica, večeras neće igrati Embiid, što je plus za ovaj tip jer u ekipi neće biti najveći potrošač lopti, pa će saigrači morati da raspodele njegove šuteve i barem jedno 2-3 idu u ruke Redicku. Utakmica za Dallas nema nikakav značaj, dok će ekipi Philadelphie pobeda značiti samo u tom pogledu da će zadržati šanse za tu treću poziciju na istoku i na taj način izbeći Indianu i za protivnika imati ili Majami ili Milvoki. Jedina mana ovom tipu je moguć blowout, pa i nešto manja minutaža za Redika, ali sigurno će odigrati barem 25-26 minuta što je za njega i više nego dovoljno da predje ovu granicu, što je pokazao i na prošlom meču protiv Clevelanda kada je granicu bez problema prešao već u prvom poluvremenu kada je dao 19 poena, a taj meč je završio sa 28 poena uz šut iz igre 9/19 (47,7%).
By BlakeGriffin
#105300 #1 B.Bogdanović 13,5 over/Supersport

Babo večeras protiv Charlotte utakmica projektiana na velik broj poena.Granica nikad niža i pretopstavljam da su kladionice uzele u obzir da je indiana zabetonirana na 5 sedu istoka ali moje je mišljenje da svejedno on ovo prebacuje. Charlotte i nije tako loša ekipa posebno u posljednje vrijeme znaju natrpat protivnike.Vjerujem da je indiani ispod časti izgubit pogotovo da ih ovi nakantaju.Babo u odličnoj formi zadnjih 5 utakmica 3 puta prelazi zadnju nije protiv Toronta ali obrana Toronta i Charlotte je neusporediva.Matchup mu je Kidd Gilchrist ne vidim nesto posebno u tom momku da i zaustavio Bojana.Krene li ga šut mogao bi on već u prvom preko ako ne i u prvoj četvrtini.

#2 D.Smith JR 15,5 under
/SuperSport

Dallas gostuje kod 6ersa večeras izravan matchup mu je Ben Simmons.Obojica su rookie Simmons lovi ROY i ove sezone je posebno nabrijan na igranje protiv rookija svoje klase.Ne nosi bez razloga nadimak Young King odlican defanzivac ne vidim Smitha iznat 13-14 poena.Jednom su Phila i Hornetsi igrali ove sezone i tu je za 30min Smith ubacio tek 10.Dakle glavni razlog matchup veceras bi se mogla otvorit nekom drugom prilika za trpanje sa linije za tri sto Smithu nije najveca vrlina

#3 J.Brown 15,5 over/SuperSport

Večeras igra desetkovani Boston protiv očajne obrane Atlante.Nema Irvinga a GTD su Tatum i Horford.Dakle sve ostaje na Rozieru i Brownu.Ako i budu ova dvojica igrali mislim da neće na puno minuta valja ih sačuvati za playoff tako da očekujem blago povećanu minutažu Jaylena.Zadnji put su igrali prije mjesec dana tu je Brown ubacio 19 poena,a razlika je što su tad svi osim Irvinga bili zdravi.U 11 mjesecu prošle godine su igrali dva puta također je prebacio i to daleko 27 i 18 poena.Čuva a DeAndre Bembry moram priznat da ne znam kakv je igrač ali ako ne može biti u početnoj petorci najlošije momčadi lige sumnjam da može zadržati Browna ispod 15 poena.
By nbaspecialtips
#105340 Juce uhvacen middlton... Veceras opet na wwinu:

K.Lowry [14,5] 3/10 1,89

Lowry ne bas sjajan sut u zadnje vrijeme ali uzima suteve sto je bitno i veceras bi ih trebao uzeti jos vise jer nema derozana i valanciunasa a protivnik po mjeri- lagan match up bez jake odbrane.

http://prntscr.com/j2mdh6