Europska košarka u svim oblicima. Sve lige, sva natjecanja
By karl anthony towns
#112054 Da bacim jednog igrača iz ABA lige koji mi je baš zapao za oko.

B. Koenig 11.5 više 1.85 @soccerbet

Odlični šuter sa Viskonsina ove sezone u Baru pruža dobre partije, odličan je šuter i uzima dosta šuteva. Braun ga je malo poremetio kao i celu ekipu, ali on ubrzo odlazi, a Bronson beleži bolje partije kod kuće nego u gostima. Na ovu granicu ima 3/3 overa kod kuće, dok je u gostima slabiji i ima jedan over na gostovanju Zadru. U Bar dolazi Igokea koja se pojačala zvučnim imenima, ali trebaće vremena da se uigraju, prošli meč su pobedili Olimpiju kod kuće iako su primili preko sto poena. Pošto je i Mornar odlična šuterska ekipa očekujem dosta poena i da jedan od glavnih protagonista kod domaćih bude Koenig.
By Toko23
#112447 REAL - CSKA

U proteklom kolu Evrolige i jedna i druga ekipa zabelezile su prve poraze u Evroligi. I ako se moze reci da je Realov bio donekle ocekivan, poraz Moskovljana u Moraci definitivno nije. I sad udaraju jedni na druge, sa imperativom pobede naravno zato sto je normalno da niti jedna ekipa koja pretenduje na f4 pa i na samu titulu ne zeli da veze 2 poraza i unese nervozu u svoj roster.

U Realu veceras nece igrati Sergio Llull kao ni Ognjen Kuzmic ali na neigranje drugog smo vec navikli. Rudi Fernandez je u mecu protiv Barselone zaradio laksu povredu, nije trenirao ni u ponedeljak ni u utorak pa je neizvestan njegov nastup za veceras. U CSKA n3ce biti Sergio Rodrigueza koji je zbog lakse povrede ostao u Moskvi dok su Andrey Vorontsevich i Ivan Ukhov otisli na okupljanje nacionalnog tima tako da ni njih nece biti veceras.

Gledajuci ponude kladionica zapala su mi 2 igraca za oko.
CORY HIGGINS
Sjajni bek, jedan od nosilaca ove ekipe, igrac koji podjednako moze da pokrije vise pozicija na terenu. Sjajan suter za tri poena, iako nije los ni u samoj organizaciji igre. Nahvalih ga ja ali sigurno da je sve to istina. Kori bi u izostanku Rodrigeza trebalo da uzme malo veci broj suteva nego inace (iako ih i ovako uzima sasvim dovoljno). Nando de Kolo bi uz Daniela Hacketta trebalo da igra na poziciji 1, sto Korija Higinsa stavlja u ulogu klasicnog kos igraca sto inace i jeste. Prosecno postize 16.6 poena do sada, uzima prosecno 7 suteva za dva sa procentom realizacije 56.1 posto i nesto vise od 3 suta za tri sa polovicnim ucinkom. Kada se na to doda da sutira prosecno 4 slobodna bacanja po mecu a izvodi ih vise nego solidnih 83 posto slozicemo se da materijala za over itekako ima.

Sledeci je Gustavo Ayon koji se nakon nekog vremena vratio u sastav ali ja mislim da je malo rano da se vec racuna na njega posebno sto nece biti startni centar i imace match up sa Hajnsom a svi znamo kakvu odbranu on igra

CORRY HIGGINS OVER 14.5
GUSTAVO AYON UNDER 8.5
By Toko23
#112496 ANADOLU EFES - BASKONIA

Ocekuje nas prilicno zanimljiv mec izmedju, po meni, najprijatnijeg i najneprijatnijeg iznenadjenja ovogodisnje Evrolige. Iz te recenice izvlacimo zakljucak kome od vecerasnjih rival je pobeda bitnija mada pobeda je uvek bitna za sve ekipe. Sve to govori da nas ocekuje jedan neizvestan duel. S jedne strane imamo Efes koji dobija najbolje ekipe Evrope i to generalno sa lakocom, i Baskonia koja je, pa ajmo reci, stala na jednu zdravu nogu posle odlaska Pedra Martineza. I sad imamo situaciju gde idu na noge Efesu nakon 3 uzastopne pobede.
U Efesu su, u ovoj seriji pobeda, primetne odredjene promene u odnosu na sam pocetak sezone. Dunston je dobio nesto vecu minutazu u odnosu na Nemackog diva Tibora Pleiss-a, Vasa Micic cini se igra kosarku svog zivota(mada mu je i prosle sezone islo dobro), Rodni Beaubois je konacno poceo da zatrpava koseve rivala sto njemu i prilici (setimo se trece cetvrtine protiv Darusafake). Bitnije informacije u vezi ovog tima su da je Shane Larkin potpuno oporavljen od povrede i posle odmora za vikend u ligaskom mecu protiv Gaziantepa njega ocekuje puna minutaza (ako se ne varam druga i cevtrta cetvrtina). Glavna odbrambena karika Dogus Balbay je sa reprezentacijom uz jos neke manje bitne igrace. E sad sto se tice igraca, slazem se da je malo velika granica Dunstonu, koji jeste u dobroj formi ali ocekuje ga match up protiv visinsku nadmocnijeg Poirera koji korektno brani reket, a Dunston poentira iskljucivo iz reketa, polidistance se retko kad i usudi da sutne. Zanimljivo je jos reci da su pored Larkina, mec u prvenstvu preskocili i Pleiss kao i Moerman koji u poslednje vreme gubi svoj ritam sa pocetka sezone. Beaubois ce sigurno biti na odbrambenom radaru baska, i malo je po meni blizi underu nego overu a Vasa Micic ce imati nesto manju minutazu nego inace zbog povratka bivseg pleja seltiksa. Kada se sve uzme u obzir izabracu Dunstona i Micica UNDER.
Baskonia kao sto rekoh je pocela da igra kosarku. Prilicno su bili nadmocniji od ekipa PAO-a prosle nedelje. U tom mecu je bila primetna disciplina u igri Baskonije. Nije bilo mnogo neartikulisanih suteva kao kod Martineza, dosta se forsira pick n roll igra, a Sengelija konacno pokazuje zasto je izabran u idealnu petorku Evrolige prosld sezone. Medjutim da predjemo na stvar. Sengelija je na jako visokoj granici veceras pa cu ga preskociti. Matt Janning se u prvenstvenom mecu protiv Obradoiro-a propisno isrpomasivao pa je moguce da ce malo mirovati veceras sa sutevima za 3. Osvrnucu se na Poirera i Grangera. Poirer je po meni jedna od boljih 5ica u Evropi u ovom trenutku. Ima skoro 12 ppg, a interesantno je reci da je od dolaska Perasovica on svaki put bio iznad te granice. Ukoliko pogledate protekle meceve Efesa shvaticete da im je odbrana na poziciji 5 mozda i najslabija karika. Tako su im koseve zatrpavali i Brandon Davies, i Gudaitis, i Jan Vesely, i Michael Eeic i Tarick Black itd itd uz malo promasaja iz igre. Inace visinska razlika izmedju Poirera i Dunstona je oko 10cm, sto daje prednost francuskom gorostasu. Interesantno je jos reci da je u protekloj sezoni Poirer ubacio Efesu 17 i 16 poena i to protiv istog cuvara koji ce i veceras biti zaduzen za njega.
Sto se Grangera tice samo cu reci da ga je upravo Perasovic napravio ovim sto jeste. Vratio se posle povrede, igra 20ak minuta, uzima 7,8 suteva a sta je granica od 7.5 za takvog strelca kao sto je Granger.

VASILIJE MICIC UNDER 10.5
BRYANT DUNSTON UNDER 10.5
VINCENT POIRER OVER 9.5
JASON GRANGER OVER 7.5
By zlatkott
#112499 Dobra obrazloženja svaka čast...
Po meni zbog izostanaka u CG
Gordić i Jackson bi trebali igrati skoro cijelu tekmu na ove granice u winu su za plus
Valja će dati Crnogorci 60p nema ko nego oni i Clarc.
kod fenera slična situacija.... ima dosta izostanaka
By Rudy5
#112502 Ivanovic,Sehovic,Popovic i Barovic su doputovali danas iz Rige u Pirej tako da nece biti izostanaka osim A.Ilica i Z.Nikolica koji vuku povrede od ranije... samo je pitanje koliko ce igrati te koliko su spremni sto ce se naravno odraziti na sam rezultat