Europska košarka u svim oblicima. Sve lige, sva natjecanja
By Rudy5
#112868 BAYERN-KHIMKI 1 1.55
PANATHINAIKOS-FENER 1 1.85
VALENCIA-ANDORRA 1 1,30

3.73 koef.Ovo sam odigrao danas iako se tekme igraju cet-sub iz razloga jer smatram da ce ukupni koef pasti na oko 3.
Bayern je favorit i sutra ce koef biti oko 1.45 .Ovo sam najvise odigrao jer sutra kod rusa ne igra najbolji igrac Shved koji je slomio prst.Nema tu puno filozofije,bez njega su puno losiji al igraju bolju timsku odbranu sto su pokazali protiv Panate prosli tjedan.Dosta je tu upitnika kod gostiju sutra a buduci da u gostima igraju dosta "neodgovorno" a i nemaju nekog prevelikog talenta u napadu bez Alexeya mislim da ce Bayern to dobiti a i puno bolje igraju doma.
Panathinaikos mi je odlican tip pogotovo po ovom koef za kojeg smatram da ce opasti na 1.60 ako ne i nize.Singlirao sam ga i ranije dok je bio na 1.90 .Kod Fenera nece igrati Melih,Ahmet i Guduric a povrede vuku Sloukas i Vesely tako da je to zicer ako jedan od zadnje dvojice ne nastupi.Dodatan plus okladi je sto je Fener sinoc igrao tekmu u prvenstvu u kojoj su nositelji igrali preko 30 min a totalno se iscidio Lauvergne kojem je Žoc dozirao minutazu(rijetko kad preko 20 min)a sinoc je igrao 35 min(zbog neigranja Veselog) i vidilo se da nije u najboljem stanju.Zeleni su imali vise dana odmora,zadnje 2 tekme su izgubili tako da im je imperativ pobjeda.Imaju odlicnu ekipu pod vodstvom vrhunskog obrambenog strucnjaka na klupi pa iako je Calathes u kriminalnoj formi imaju dosta igraca na koje se mogu pouzdati.Naravno treba spomenuti da je to puno drugacija ekipa kad igraju doma.U legendarnoj OAKI gube oko 2 tekme godisnje(jednu su vec izgubili ) a tu su vec padali ove sez Oly(2 puta) i Barca.Vrijeme je za jos jedan veliki skalp.
Valencia je odlicna ekipa koja na svakoj pozicji ima po 2 vrhunska igraca.Kostur ekipe je u priliku isti onaj koji je osvojio ligu prije 2 g tako da ne treba puno rijeci trositi na narancaste iako bih pisao o njima 3 dana.Jedina al velika razlika je trener,vrhunski strucnjak Martinez je napustio ekipu a preuzeo ih je od ove sezone Ponsernau koji je cisti prosjek.Vrlo brzo ce Jaume dobiti otkaz a ne bi me zacudilo da vrate Martineza.Igraju odlicnu timsku odbranu ,jednu od najboljih u ligi nakon Barce a u napadu imaju dosta talenta.S druge strane Andorra je tipicna spanjolska ekipa ,dosta trce,mekani su i igraju u brzom ritmu.Imaju solidnu ekipu al to je po kvalitetu sredina lige i dosta ispod Valencie.Valencia je u Fonteti izgubila 2 tekme u svim natjecanjima(Real i Barca) a ostale samaraju i apsolutni su favoriti u sub.U prilog ide cinjenica da je Copa del Rey sredinom drugog mj. al na njemu samo mogu nastupiti 8 najbolje plasiranih u ligi na polovici prvenstva tako da treba osigurati sto bolju poziciju za nastup tamo.Dizu formu u zadnje vrijeme i mislim da pobjeda nece doci u pitanje.
By Toko23
#112993 DARUSAFAKA - MAKABI

Ok da ne davim puno sa ovim uvodnim recenicama pa cu ispisati samo neke cinjenice koje odlikuju ove dve ekipe:
Darusafaka ima tu privilegiju da kao osvajac evrokupa prosle sezone sada bude poslednja ekipa Evrolige sa svega 1 pobedom pa gleda u ledja cak i Buducnosti (nemam nista protiv njih da se crnogorska braca ne uvrede ako ih ima). Mnostvo problema u realizaciji napada tako isto i u odbrani. Tim koji je doveo nekolicinu igraca spao je na to da jedan Ray McCollum ispuca toliko suteva u poslednja dva kola a svi znamo kakav je suter. Tim koji ima potencijal, koji ima sjajnog Peinersa ali jednostavno nesto kod njih ne stima. Sa druge strane imamo malo manje zlo, ekipu velikog Makabija iz Tel Aviva (ovo veliki se odnosi na periode kada je Makabi stvarno to i bio) Medjutim primetna je razlika u igri od kako je dosai Sferopulos. Istina je da nisam neki obozavalac njegovog stila kosarke ali trenutno radi dobar posao iako je rano jos govoriti. Zbog toga malu prednost dajem zutima u vecerasnjem duelu. Zasto sam spomenuo Sferopulosa. Pa zato sto ce se na njegovom stilu vodjenja meceva zasnivati moj glavni tip za veceras a to je Scottie Wilbekin under 15.5. E sad, da mi je neko prosle sezone rekao da cu njega ikad odigrati under ne bih mu poverovao ali imao sam tu privilegiju da pogledam poslednjih 5 duela Makabija i jednostavno ne vidim kako ce on veceras dati 16 poena. Ispravite me ako gresim ali Scottie nije sutnuo nijednu rezonsku trojku u tih 5 meceva vec su sve bile onako Svedovske. A necemo mesati babe i zabe. Protivnicki centri mu izlaze previse visoko, zato sto znaju da ako ga krene taj se nece zaustaviti. Cela odbrana protivnickih timova zasniva se na zaustavljanju Vilbekina, zbog cega se iz meca u mec poenterski isticu neki drugi igraci a u Makabiju ih ima pregrst. Najbitniji rezon zbog kojeg biram under ovde jeste stil treniranja Sferopulosa i mnostvo rotacija. Slozicete se da je on jedan od trenera koji ne dopusta silovanje u igri , pa se tako ni prosle sezone nije libio da otera na klupu jednog Spanulisa. Dokaz za to je samo 20 i neki minut Wilbekina u proslom mecu protiv Bayerna ako se ne varam. Plus na sve to je sto Skoti jos uvek nije preboleo povredu suterske ruke pa te njegove trojke vise nemaju oci kao ranije :)
Ukoliko predvidimo da ce biti nesto slicno mom predvidjanju onda cu za glavni over u ekipi Makabija da izaberem Majkla Rolla. Nastupio je sada protiv Bayerna posle 2 meca pauze, i cini se da je svoju sansu iskoristio na dobar nacin. Postignutih 14 poena i solidan procenat suta govore da ce on uzeti svoju dozu minuta i suteva veceras, a s obzirom da imam poverenja u njegov sut, on je veceras po meni over 8.5
Za ekipu Darusafake necu trositi reci, njih jednostavno niko od nas ne moze tako lako predvideti.

MICHAEL ROLL over 8.5
SCOTTIE WILBEKIN under 15.5