Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By Alexey35
#127451 Bogdan Bogdanovic over 12.5
Bet365

Evo covek sve lepo napisao u drugoj temi. Prvo sto ne razumem ovu granicu na 12.5 a Bogdan prosle godine bio na 14.5 poena u proseku. Pored toga ima za sobom sjajno leto na Svetskom prvenstvu. Granica na total je 234.5, a hendikep oko nule. Niti bi trebalo biti blowouta niti malo poena. Nisu Kingsi toliko drasticno menjali svoj sastav da bi Bogdan pao u drugi plan, niti je to moguce po mom misljenju s obzirom na njegov kvalitet. Verovatno bonus ovom tipu ako Bogdan bude ulazio sa klupe kao sto je bio slucaju pred sezoni, jer onda nije u isto vreme na terenu sa najvecim potrosacima Hildom, Foxom i Beglijem. Neko od njih trojice ce naravno biti na terenu kad i Bogdan, ali znatno je povoljnija situacija u ovom slucaju.
By Teo
#127452 R.Covington skokovi over 4,5 bet365 1,6

Slicno kao sinoc sa Siakamom i ovdje ocekujem da Kovington dosta vise pomaze na skoku nego sto je to radio u prosloj sezoni.Igra Minesota sa nizom petorkom i mislim da ce Taunsu najvise na skoku pomagati on i da je ova granica promasena minimum za dva skoka.Gledo sam ga i neke pripremne tekme gdje je igrao na poziciji PF i lagano kupio defanzivne skokove a bio je aktivan i na ofanzivnom skoku.Sve u svemu mislim da ima vrijednost pa cemo viditi veceras sta ce se desiti.

srecno
By Shaw Hitcher
#127453 Tyler Herro 11.5 Under 1.85 @b365

Puno hype oko ovog momka i zato ova grana.Znam da ce dobiti minuta ali ipak je rookie i je prva utakmica to sto je radio u preseason i summer league je puno ok za mene ali ova grana je previsoka za neke 2-3 poena.Ipak je rookie i prva tekma sa full intensity defence jer u preaseason nema mnogo odbrane ali ovo bi trebalo da udje under i uzimam objerucke.Ulazi on ako pogodi 4 trica sto za prvu tekmu i uzimajuci u obzir neiskustvo ima value.
By vintage1978
#127454 Satoransky over 7,5pts Hrvatska Lutrija
Novi igrač Chicaga je odmah dobio šansu u prvoj petorci, čiji su back-ups Dunn i White.
S obzirom da je Dunn cijelo ljeto bio na nekakvoj trade listi, mislim da ce trener dati urednu minutažu Satu, a White i Dunn bi trebali podijeliti drugi dio kolača.
Sato je tip igrača koji se ne libi ići pod koš (baš radi svoje atletičnosti i visine), okinit tricu i dobar je sa slobodnih bacanja...u biti cijelu tu plejadu je pokazao na SP pred kraj ljeta.
Prošle godine je u Washingtonu na grani od 9,5pts i 10,5pts išao over do poluvremena kad sam ga odigravao.

Steven Adams over 10,5pts Hrvatska Lutrija
Prošle sezone sam uredno igrao drvene centre protiv drvenih under...i prolazilo je u velikoj većini slučajeva, ali danas radim iznimku i mijenjam retoriku iz dva razloga.
Prvi razlog je što je Adams u zadnjih 4 utakmice prošle sezone zabijao Gobert-u sljedeće brojke 22pts, 15pts, 16pts i 12pts i to u ekipi gdje caruju Westbrook, George, Melo...
Drugi je razlog što ga je Super Sport dao na grani od 13,5pts.

Sritno svima i živili!

Score 0/0
By Darko1987
#127463 Kristaps Porzingis (DAL) 19,5 Over @1,84 PINNACLE

Večeras dosta toga u ponudi, ja sam se odlučio za Kristaps-a iz nekoliko razloga, mislim da ima value na ovih 19,5... :roll:

Nakon fantastičnog izbora na draftu (čitaj Luka Daončić) i velike razmjene sa New York-om u drugom mjesecu Mavs-i su totalno preokrenuli franšizu, te sada imaju izuzetno talentovanu ekipu koja bi potencijalno mogla i u doigravanje, mada mislim da to nije cilj za ovu sezonu. Po mom nekom razmišljanju njihov glavni cilj za ovu godinu je da maximalno razigraju udarni dvojac (Luka&Kristaps) te da vide šta mogu da očekuju od ostatka tima (Delon Wright, Dwight Powell, Tim Hardaway Jr., Justin Jackson).

Porzingis prošle sezone nije odigrao ni jedan meč zbog teške povrede, pred kraj regularnog dijela on je bio u punom trenažnom procesu sa ekipom ali Rick Carlisle nije htio da rizikuje sa njim, svi u franšizi su htjeli da se on u potpunosti oporavi i spreman dočeka ovu sezonu. Malo sam pratio pripremne tekme, ono što odmah mogu reći da je vidno nabacio masu, musklatura je podignuta na dosta veći nivo, i ja iskreno očekujem ako ga povrede zaobiđu da on ove sezone eksplodira.

Večeras Dallas otvara sezonu na svom terenu, u goste im stiže Washington, ekipa koja po nekom mom mišljenju ne zna u kom pravcu ide. Kladionice baš favorizuju Mavs-e, meč vide na nekih 220 poena, gdje se očekuje da domaći zabiju oko 115pts, a ja se nadam da čarobnjaci mogu držati meč do kraja u egalu što je ključni faktor za ovaj pick.

- Coach Rick Carlisle said that Dwight Powell (left hamstring) will miss at least the first two games of the season.
- Ian Mahinmi, currently sidelined due to a strained right Achilles tendon, will be treated "conservatively" and re-evaluated in six weeks, according to Candace Buckner of the Washington Post.

Dallas večeras bez Powell-a, tako da ostaju samo sa tri visoka u rotaciji, Kristaps bi večeras trebao imati zagarantovano veliku minutažu, očekujem ga i na četvorci i na petici u ovom meču. Gosti su bez Mahinmi-a, ostaju baš tanki pod košem, gdje od visokih igrača imaju 3 opcije ( Moritz Wagner 208cm, Davis Bertans 208cm, Thomas Bryant 211cm). Porzingis sa svojih 221cm je totalni miss-match, ja iskreno ne znam kako će oni njega braniti?! Na niskom postu bi i moglo biti udvajanja, ali Kristaps ima itekako širok arsenal, u saradnji sa Lukom očekujem totalnu dominaciju i 20+ meč bez većih problema.
By DirkNowitzki
#127465 M. Conley (UTA) 18.5 UNDER koef 1.9 Evrotip 1.85 Maxbet, Supersport

Veceras Juta docekuje Oklahomu. Conley je tek stigao u Juta, i on je uzet vise zbog njegov doprinos u odbrani i razigravanju nego u napadu. Dok je bio u Memfisu, on je tamo bio prva violina i imao celu slobodu, dok sada u Juta to radi Donovan Mitchel, oko koga i se gradi fransiza. Drugi igrac koji trosi dosta lopte je Bogdanovic, koji je takodje sada dosao u Juti iz Indijane. Tamo je on bio drugi strelac, posle Oladipo. Dakle ovo je granica iz lanskog Conley-a, moje misljenje je da mu je granica oko 13-14 poena, i sve dok je granica iznad toga, uvek bih uzeo minus.
By DirkNowitzki
#127470 A. Gordon (ORL) 14.5 OVER koef 1.9 Evrotip, 1.87 Sportlife, 1.76 Bet365

Orlando veceras docekuje Klivlend. Kod Orlando uglavnom je ostala ista ekipa kao prosle sezone. Fournier ima neke bolove u ledjima ali je izjavio da ce startati i pored bolova. Vucevic prva opcija u napadu ali mislim da ce imati malo problema pored Tristana Thompsona, Fournier skripe ledja, pa tako ocekujem da Gordon uzima malo vise suteva nego obicno. Protivnik Cavsi, idealni za trpanje, samo da ne natrpaju previse pa da starteri odmaraju :D U zadnjih 5 utakmica protiv Cavse, Gordon ima 30, 17, 23, 15 i 21 poen. Ocekujem ga veceras da ima bar 15.