Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By MvP39
#71973 2 tekme na rasporedu

------------PRAVILA------------

Ban na odredeno vrijeme za clanove koji budu glumili generale poslje bitki. Znaci posprdno komentiranje parova koji su pali. Sami birate sta cete igrat, sami ste odgovorni za svoje padove. Niko ne garantira da ce bilo koji par s foruma proci. Prvo sranje odma ban da se glava malo ohladi. Smanjit cemo tenzije i bit ce lakse ljudima pisati analize.

OBAVEZNO UZ PAR NAPIŠITE KLADIONICU U KOJOJ JE ODIGRANO

U glavnu temu dana (trenutno ovu) idu samo analize od barem nekoliko smislenih recenica i s barem 3 normalna argumenta zasto igrate taj par. Sve osim analiza i korisnih informacija i komentara bit ce prebaceno u drugu temu (temu za komentiranje i listice).

Postove u stilu:
Lopez +
Irving +
Thomas+
...
cemo automatski brisat ako se nalaze u glavnoj temi.

REKLAMIRANJE je zabranjeno za neaktivne forumase. Dok svi aktivni forumasi mogu ostavljat linkove svojih stranica uz svoje postove, tako da ih ljudi, koji ih inace prate, mogu pratit na njihovim vlastitim stranicama. Admin i moderatori ce procjeniti dal je forumas aktivan ili ne i prema tome obrisati ili ostaviti post.
By viktor
#71977 Toronto (+6,5) - Cleveland 2 ss 3.30

odabirem i opet riskantniju opciju, ali naravno, unosniju, a držim izvjesniju od iznosa koji sugerira koeficijent.
nije to konferencijsko finale od prošle godine, kad je između ostalog i smrdelo na upletanje prstiju lige da ne završi prerano, odnosno 4:0. razumijem da ekipu u gostima nejde šut, ali da zaborave igrati obranu i to dvije tekme, onda tu nešt baš smrdi.
realno je tontoronto bil kvalitetniji prošle godine, prodaja biyomba i dovođenje chewbacce je čisti promašaj, lowry je lošiji nakon nedavne ozljede i općenito imam osjećaj da je trener tuplji nego prošle godine. također, lowry je upitan i za ovu tekmu, mada se kune da bude igral.
s druge strane, cavsi nakon teških tekmi s indianom, provode iživljavanje na Torontu, pa je za očekivati novih 15-ak razlike.

Houston - san antonio 2 ss 2.80

moram priznati da sam iznenađen igrom Houstona, ne tolko u playofu jer sam protiv okc-a očekival 4:0, nego u dosadašnje dve tekme protiv spursa. drugu tekmu su izgubili zbog znatno lošijeg šuta i loše hardenovo izdanje. prvu više zbog očajnog šuta spursa, nego zbog odličnog šuta rocketsa za tricu i 50 ispaljenih lopti.

opaka bekovska linija, prije svega napadački, dobiva još više na važnosti neigranjem parkera jer je on barem svojim napadima znojil bekove rocketsa u obrani.

očekujem "step up" spursa, genijalnost grega i TD leonarda. nije mi baš zamislivo da uslijed neigranja parkera, rocketsi izbace spurse... ako ovu i dobe, iduću neće

lepi pozdrav
By Stefan
#71982 Gasol (SK) over 6.5 Premier
Harden (AS) over 9.5 Premier

Gasol je konacno prosli mec dobio malo pristojniju minutazu, 29 minuta, s obzirom da je prije toga 4 meca bio na oko 20-tak minuta. Jednostavno je Pop vidio poslije prvog meca da Lee ne zna gdje se nalazi i odlucio u drugom mecu vise odgovornosti dati Gasolu. Rezultiralo je to odmah skromnijom partijom Capele, narocito u skakackom dijelu (samo 3 skoka, naspram 13 u prvom mecu), pri cemu je Spanac uhvatio 13 skokova. Misljenja sam da po pitanju minuta za Gasola, Pop nece nista mijenjati i da ce i veceras Pau dobiti 26+ minuta. E sad, ako sam dobro pogledao (a mislim da jesam), na tu minutazu i na ovu granicu skokova, Gasol ima ove sezone 34 overa i 6 undera. Mozda ne skupi ponovo 13 skokova, ali barem 7 bi trebao ako bude dovoljno u igri.

Harden je ove sezone na prosjeku od 11 asistencija, a protiv San Antonia je u poslednjih 6 meceva, 5 puta imao barem 10 asistencija. Naravno, ne znaci to nista posebno, ali veceras igraju kuci i za razliku od prva dva meca, ocekujem da ovaj put bude maksimalno neizvjesna utakmica gdje ce Harden dobiti maksimalan broj minuta. Koliko ce ga veceras uspjeti zatvoriti u postizanju poena, vidjecemo, ali mislim da ce u svakom slucaju uspjeti doci do barem 10 asistencija.
By canca
#71986 Toronto-Cleveland (ki) 2 1.60
Mills over 2,5 asista 1.55

Bet365 2.49

Cleveland ih je prebio u prve dvije utakmice, danas će im biti teže jer je gostovanje ali mislim da svejedno dobijaju. Tempirali su formu za playoff, vjerujem da žele što prije završiti seriju i čekati pobjednika Boston-Washington. Lowry je upitan, kasnije će se znati stanje.

Parkera nema, Mills mora razigravati. U prve dvije utakmice protiv Houstona je imao 1 i 2 asistencije ali danas je situacija drugačija. Asisti u regularnom dijelu kontra Houstona: 4, 1,4 i 10.. Upravo u ovoj utakmici kada je imao 10 asista Parkera nije bilo. Evo još nekoliko utakmica kroz sezonu kada Parker nije igrao: 5, 6, 9, 4, 0, 4, 3, 2, 5, 2, 4, 5, 5, 8, 4, 1, 5, 3 i 5. Znači većinski je išao u over što očekujem i večeras.
By UcenikBGD
#71989 Kevin Love over9,5 rebounds, pinnbet kladionica ( 1,85 ).
Moj najjači tip dana, i žestok singl na ovaj po meni veoma siguran tip,ako se nešto može nazvati sigurnim u ovoj priči o plus minus igračima.
Jedini uslov da ovo bez problema dođe je da Kevin Love provede 33+minuta na parketu,jer ove sezone sa tim minutama ima 25-4 skor u korist overa tj,dvocifren broj skokova. Tri puta je stao na granici tj.tačno 9 skokova i jednom ostao na 6.
Sad smatram da Toronto može da održi egal meč do kraja i da bar jedan meč u ovoj seriji prođe bez BO. Protiv Indijane 2/4 je bio dabl skokova a 2/2 kad je igrao 33+minuta. Protiv Toronta oba puta ostao ispod 9 i 7 ali sa bednim minutima,pogotovo u prošloj gde je igrao samo 21 minut i stao na 7 rebsa.
Inače jedan veoma zanimljiv podatak,a to je da je sem početka sezone kad je krajem okt i početkom novembra vezao 3 meča bez dabl skokova, Love nijednom više ove sezon nije bio 3 puta jednocifren i posle dva meča sa torontom gde je 10- bio sad je verovatnoća minimalna za to, za Lovea (koji ima 11,1 skokova u proseku i za Lovea koji je posle povrede i povratka na teren u martu na 8 mečeva gde je bio skraćen sa minutima na 25,9minuta imao 9,6 skoka u proseku, i u aprilu gde je na svih6 odigranih mečeva bio dvocifren u skoku tj.na 35,2 minuta na terenu imao 13,2 skoka) je jedino bitno da ima korektnu minutažu tj. da zaigra u četvrtoj četvrtini svojih 5,6,7 minuta a veoma je moguće da i pre toga bude dvocifren u skoku ali igranje u poslednjoj četvrtini tj.izbegavanje BO je siguran znak da je ovaj tip dobitan.
By SPY
#71996 Bravo viktor 8-) ajde bajo javi se sad i uplati covjeku triput kao sto si rekao kad si mangup generale :ugeek:
By viktor
SPY wrote:Bravo viktor 8-) ajde bajo javi se sad i uplati covjeku triput kao sto si rekao kad si mangup generale :ugeek:

Hahaaa, oće, oće....