Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By Miki28
#82557 W. Cauley-Stein 11 over ( meridian )

Nesto danas nije sa mnom u redu kad evo i 2 igraca Sakramenta uzimam over a nisam od pocetka sezone ih odigrao 5 puta ali evo ovako.
Wili je u zadnje vrijeme jedan od igraca koji imaju konstantu minutazu u Sakramentu ( prosto nevjerovatno ali je tak), pa tako igra prosjecno oko 30 min iako ulazi sa klupe. Zadnjih 6 meceva ma ovu granicu ima 5 overa i jednom dao tacno 11 poena, protiv Finiksa pre neko vece. Memfisu i SA dao 21 i 22 poena. Vcrs protiv Sarlota iako ce se sigurno tokom meca naci protiv Hauarda mislim da ima elemenata za over. Ulazi na nekih 5 min do kraja 1/4 i cesto igra pik sa Bogdanom a itekako ga koriste i na niskom postu. 2 puta je rijesio Mark Gasola igrom ledjima a to nije nimalo lak zadatak a takodje napada i sa vrha kapice licem okrenut kosem i zna iznuditi bacanja. Protiv Memfisa je presao u 1 pol mada je igrao cijelu 2/4 a i usao je vrlo brzo u 3/4, posle 3-4 min ali u zadnjih nekoliko meceva i igra tih par min 1/4 i cijelu 2/4.
U tih zadnjih 6 meceva uzima oko 13 suteva, preko 50% redovno a ima i prosjecno 4 bacanja po mecu ali ih sutira 50% na nivou sezone. Ako takva bude situacija i vcrs ne bi trebalo da ima problema da prebaci ovu granicu vcrs ali opet to je Sakramento pa zato sam i oprezan
By jopa7
#82558 Biram dva para s ove zadnje utakmice veceras, mozemo reci dva glavna igraca svojih ekipa pa da vidimo kako cemo krenuti u 2018. dok smo 2017. zavrsili odlicno.

Blake Griffin 22.5 više 1.85 supersport
Bio je dugo vremena ozlijeden, vratio se i u zadnje dvije utakmice zabio 24 i 25 za 32 i 33 minute sto je odigrao. Glavna je napadacka opcija Clippersa i uz Willliamsa uzima najvise suteva samo sto Williams ulazi s klupe a Blake je u prvoj petorci. Ove sezone je vec igrao protiv Memphisa i zabio im je 30 poena za 37 minuta ali je Memphis na kraju pobjedio rezultatom 113-104. Memphis je od te pobjede skupio svega 6 pobjeda i 22 poraza sto ih cini jednom od najlosijih ekipa zapada.
Clippersi su malo proigrali u zadnje vrijeme u zadnjih 5 utakmica imaju 4 pobjede i 1 poraz, upravo od Memphisa prije 10ak dana a taj mec je Griffin propustio.
Znaci 2 meca izmedju ove dvije ekipe u ovoj sezoni i oba meca su pobjedili Medvjedi, Clippersi sigurno zeljni osvete sa oporavljenim Griffinom ciljaju na pobjedu i borbu za playoff jer trenutno su ispod granice ali sa minimalnim zaostatkom.
Nekako nisam navikao da je granica na Griffina 22.5 ali vjerojatno zbog te ozlijede i ukoliko ovu ili iducu ode na 25+ siguran sam da ce granica brzo gore, a obzirom da je prosle dvije isao preko ove granice ja cu ga pokusati i veceras. Ako gledamo 21 utakmicu koju je do sad odigrao ove sezone, na ovu granicu ima 14 overa i 7 undera sto je odlicno.

Tyreke Evans 22.5 više 1.85 supersport
Decko igra fantasticno ove sezone i koristi to sto je Conley ozlijeden. Glavni je strijelac Memphisa ove sezone sa prosjekom od 19.6 poena dok je drugi Marc Gasol sa prosjekom od 18.5. Evans u zadnjih 10 utakmica ima prosjek od 23.9 poena dok je u zadnjih 5 utakmica na prosjeku od cak 27 poena, stvarno igra u fantasticnoj formi.
Zadnjih 12 utakmica on postize: TOR 27, OKC 29, MIA 11, ATL 22, BOS 25, GSW 10, PHX 23, LAC 30, PHX 25, LAL 32, GSW 22, SAC 26. 8/12 overa u zadnjih 12 utakmica na ovu granicu.
Uzima 15-20 suteva, zadnjih mjesec dana prosjek suteva koje uzme je 17 sto je najvise u cijeloj ekipi Memphisa. Sut za tri mu je 42% ove sezone a u prosjeku uzme 5 trica po utakmici. On je ove sezone Clippersima ubacivao 20 u prvoj utakmici kad je i Conley igrao, te 30 u ovoj zadnjoj prije 10ak dana, naravno bez Conleya. Gasol mi je nekako nepredvidljiv i ove sezone s njim nikako ne znas, nit uzima suteve nit ista :roll: Krenuo je odlicno u sezonu ali u zadnje vrijeme igra toplo hladno pa cu ja uzeti Evansa.
By nbaspecialtips
#82559 Zakasnilo se malo... prije 10-ak minuta je Jordan bio 1,8 na betfairu, 185 na unibetu.. Forma: 8/13

D.Jordan [11,5] UNDER 3/10 (uni@1,72; betf/sb/padd@1,72) Clippers

Playing centers under against Gasol is long term profit and surely 60%+ success rate. It is well known fact now. We have a small problem with Jordan here- margin is lower, so it is more about luck than skill, but we also have really good thing here- Jordan being type of player that is easiest to stop by Gasol- Jordan can just dunk and cant even take FTs. In last 5 games Jordan has 10,4 points on average, but he is also having 72% from FT line which is just pure luck for him- knowing that he shots barely above 50%. They played against each other 2 weeks ago- It was a 227 points game in which Jordan scored only 4. There are no actions for Jordan, he feeds only on scraps, and with Gasol making problems for him even in those situations- Jordan simply ends up being a really nice value. It is also important to say that Rivers should be back- one more forcer in the team, so less shots for other players. Griffin already played last game and should play plenty of minutes here too- and he is another forcer... Memphis is bad at defending the perimiter now, so I think Clippers will be attacking from there- they have Williams, Rivers and even Griffin for that so there isnt a need for them to go in the paint. Even though Memphis is terrible in recent time, they are still playing with slow pace so bookies dont expect many points. Last game ended up with 227 points while bookies predict 20-25 points less tonight.

T.Evans [21,5] OVER 3/10 (bet365@1,72; uni@1,7) Memphis

On this margin he has 5/5 overs in last 5 games even though 2 of those were BO (one heavy and one minor). In last 5 games he played 32 minutes on average, which is less than what he plays in close games (he plays around 35- for example he played 28 against Clippers, 37 against Suns, 38 against Boston etc) and he has average of 27 points in last 5 games. Really nice stats for him. Evans will have Teodosic Rivers or one of two Williams infront fo him... none of these is a good defender, and Teodosic and Williams cant even defend... So Evans should end up with easier match up than Gasol- Jordan aint a smart player, but he can still be problem in the paint. One interesting thing to point out- Evans is averaging 22,1 points in away games- 3,3 points more than in home games... so this could be a small plus (this is probably because fo the fact that Gasol is taking more shots in home games). Parsons is OUT for this game- this doesnt directly infulance Evans, but it means one player less on SF- so Harrison might end up playing some minutes there which would result in few more minutes for other guards.
By manje under
#82578 Odigran triple:
New York vs SAS (205,5) - manje - 1,60
Ovo sam čekao da malo poraste grana jer sam vidio da raste. Vjerojatno su bookii vođeni zadnjom utakmicom digli margine, ali mislim da su se zeznuli. SAS je jako zeznuto igrat over poena znajući za njihovu obranu, a i ove godine u gostima igraju bolju obranu nego kući. Još se vratio K. Leonard koji još tu obranu drži kompaktnijom.
D. Shroeder (20,5) - više - 1,85
Brz tempo, neizvjesna tekma, Phoenix loš u obrani playa, samo se nadam da Denis neće opet bit onako indiferentan kao što on to zna bit.
D. Jordan (10.5) - manje - 1,85
Ovo mi je dosta nesiguran par na ovu marginu, ali iz poštovanja prema liku i djelu gospodina Marca Gasola, koji mi je prošlih godina donosio dosta osmijeha na lice ovo ću uzet.

BETX

Tipovi nisu sto posto sigurni te ih igrate na vlastitu odgovornost!
By Miki28
#82587 J. Green 9.5 under ( mozzart )

Memfis gostije Klipersima, Green ide na Grifina. Obojica sveze oporavljeni, sezona im isprekidana povredama. Do sada igrali 6 puta i svih 6 puta underi mada su tu bili Konli, Zek tj bolji i popunjeniji roster Grizlija. Vratio se protiv GS i za 20 min raspalio 16 puta za 12 poena, nevjerovatan broj suteva za njega dok vec noc posle toga protiv Sakramenta to bilo mnogo manje, svega 4 suta za 7 poena...
Ovdje najvise idem na to da ce imati dosta posla u zaustavljanju Grifina a i Grifin ga moze ispratiti u odbrani, dobar je defanzivac. J.Martin sa klupe igra dobro pa bi trebli da podijele minutazu on i Green. Granica je primamljiva iako je kocka probao sam sa njom pa ko isprati sa srecom. Ocekujem od Evansa da nastavi sa dobrim partijama a i da Grifin bude agresivan i da napada Grina
By under
#82588 Randolph under 15 @1,90 Marathonbet

ovo svakako vrijedi uzeti, vidim da u liveu Gianis i Miki komentirali ovaj par, da zadnju tekmu je Koufos poceo na centru, a Zach na PF , ali po meni to i nema previse utjecaja, ja mislim da bude Howard svakako uzeo Zacha jer Koufos je nebitan i neopasan, a i PF poziciju uopce CHARL ne brani lose, 10/30 u ligi, ali moje misljenje je da Zacha bude pripazio Howard, ali ne igram sam to zbog Howarda, nego zbog toga sto se Sacramento kompletirao i sad se to fino rotira, pa tako Zach igra u posljednjim tekmama 19 , 25, 20 , 21 , tako da igra i Koufos po 20min, Willie igra cca 30min , a tu je jos i Carter koji igra PF poziciju, tako da opet ocekujem Zacha na 20min, a zadnjih 5 tekmi ima 5 undera

score - 34/53 - 64%
By Jackthetriper16
Jackthetriper16 wrote:J Nurkic 13,5 +soccer,mozart

Clv docekuje Portland koji igra 3 utakmicu u 4 danu,b2b,sinoc jedna tesna utakmica sa Chicagom,starteri su jako istroseni,igraju puno,ali je Jusuf u tim utakmicama igrao 24 i 37min,tako da deluje kao"najodmorniji" Najbitnija stvar za ovaj par je povratak Lilarda,Nurkic ove sezone mnogo poena kupi iz igre sa njim,igraju cesto pik,i onda dobija lako polaganje na tablu ili slobodan bacanja.Lilard je propustio nekoliko meceva i potpuno spreman i odmoran ce uci u ovu utakmicu,smatram da ce sve biti u njegovim rukama,i poeni i ass,a pored njega ocekujem mnogo vecu aktivnost Nurkica,i uposljavanje.Ostali pored potrosenosti,imaju malo teze match upove,postoji bojazan od BO,Clv igra malo brze tako da ocekujem jedan malo brzi tempo utakmice,projektovana na 212 pts Love je Q sto ide u prilog ovom paru zato sto ce Clv izgubiti jednu opciju u napadu, i igraca koji u poslednje vreme igra odlicno i belezi oko 20 pts,pa to onda gura utakmicu u malo veci egal, a s druge strane rasterecuje malo Nurkica u odbranii.Lava ako bude propustio mec najverovatnije menja Tristan koji ove seozne kuburi sa povredama i mnogo malo igra, jeste da vazi za solidnog defanzivca ali je totalno van forme,pa isto kao i Love ako bude igrao mislim da nece toliko praviti problema Nurkicu,od koga ocekujem da zajedno sa Lilardom drze utakmicu u tonusu,dobije svoju uobicajenu minutazu,i oko 14 15 suteva,te predje ovu granicu.

Bravo Jusufe
By Giannis Antetokoumpo
Giannis Antetokoumpo wrote:M.Gasol over 17.5 Hrvatska Lutrija 1.85
-Drugdje u hrvatskoj je 19.5. Gasol spada u top 10 centara lige. Iako su problemi u memphisu evidentni,smatram da moze na ovoj granici biti na barem 18-19pts. Match up mu je Jordan koji je dominantan u skoku. M.Gasol je solidan suter. Pogada trice i suteve s poludistance i distance,dobit ce koje slobodno bacanje. Bilo bi cudo da ostane ispod 18pts. Lac je 20/30 po branenju centara i primaju 21pts 51,3% sut. Zadnjih 5 utakmica gasol je na prosjeku 16pts, ima 2/5 overa ako gledamo 17.5 granicu.
Ima dobre brojke protiv LA Clippersa ako gledamo granicu 17.5
Zadnjih nekoliko susreta:
-17,21,20,23,26,21,18
Sorry za kratku analizu pisem s mobitela..

Lose
By DirkNowitzki
DirkNowitzki wrote:C. J. McCollum (POR) UNDER 24.5 koef 1.85 Premier kladionica

Veceras najavljeno je da se vraca Lilard, a to znaci i manje suteva za njega. Sinoc odigrao utakmicu koju su dobili u produzetke (igrao je 44 minuta). Forsirao je do maksimum (uzeo 30 suteva), a granicu od 24.5 je prosao u zadnji minut kada je izramnio i donio produzetak (a potom taj kos, promasio sut za pobedu na 3 sekunde do kraja). Veceras totalno druga prica. Cuvar mu je J. R. Smith za koga znamo da je solidan cuvar, izlazi na suteve a zna i da isprati na ulaz. Ocekuje se lagana utakmica Klivlenda, zato sto su Portland umorni od sinoc, i nece biti toliko forsirana glavnih igraca.

Znaci ukratko:
1. Vraca se Lilard, znaci manje suteva za njega.
2. Umoran od sinoc, zato sto je igrao 44 minuta.
3. Solidan cuvar, cuva ga J. R. Smith.
4. Veoma izgledno da ce biti BlowOut.

Nije bilo Blow Out ali ipak ispostovao, imao je 19 poena. Neke poene je dao veoma lako, kao na primer 2 puta pod kosem mu lopta posle promasaja nekog od suigraca padne u njegovih ruku, i on je samo stavi u kos). Ali na kraju najbitnije je da je ostao u Under.