Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By Mandarina
#95810 Drummond A 15.5 under

Pistonsi gostuju Majamiju i pokusace da uhvate poslednji voz za PO. Dva glavna igraca u uzasnoj formi, a biram centra Detroita prvenstveno zbog direktnog cuvara i nacina odbrane pnr gde ne izazi visoko vec gradi kos. Blejka ne smem manje jer po zakonu velikih brojeva mogao bi da prebaci granicu, a ima povoljan mecap za razliku od Dramonda. U prethodna tri medjusobna meca, 23 kada je na centru bio Olinik, 8 i 9 protiv Vajtsajda uz 7 i 8 suteva. Ranije je bilo meceva sa 18,18,8 ali uz mnogo veci broj uzetih suteva, gde su na cetiri igrale strec cetvorke zbog sirenja terena i spustanja lopti Dramondu da igra 1 na 1 gde je Vajtsajda resavao uz 50 posto uspesnosti. Dolaskom Grifina nema vise toliko loptu u rukama, manje akcija za njega, dosta toga zavisi od protivnickog branjenja pnr i of skokova. U poslednji 5 meceva 10,15,18,14,15. Jedino je reprezentativno 14 poena protiv Hauarda sve ostalo protiv slabijih def na petici. Juce protiv Vucevica 10 poena koga nije napunio samo ko nije hteo. Cuvace ga u jednom delu i Adebayo koji mu moze ograniciti of skokove i masom parirati i nekako mi izgleda da je totalno nezainteresovan za kosarku. Ako Majami bude kompletan nije iskljucen bo sto odgovara ovom tipu.
Clarkson J. 13.5 under
Dzeremaja skraceno Dzeremi jos od dolaska u nba primetan manjak inteligencije i senzitivnosti za saigrace. Rec koja ga najbolje opisuje Indijanac. U poslednjih 5 utakmica postize 10,14 protiv divljine iz Bruklina,17 protiv sas gde je dao 3 trojke za redom sto je retkost kao halejeva kometa,14 i 9. U Klivlendu za razliku od Lal ima dosta manji usage rate, uglavnom bude u postavi sa Lebronom i tad moli boga da dobije pas, odigra pnr gde i Jokic i Plamli iskacu na pleja gde se ovaj ne snalazi bas najbolje ili odapne, a sut mu je upitan. Poslednji mec 26 minuta 10 poena uz samo 7 suteva sto je isto retkost. Veceras se vraca Smit sto je dobro.
Ocekujem posle incidenta sa Saricem da mu se smanji minutaza, dobar mec od strane Hila sto bi moglo da bude kljucno, vecu minutazu za Huda i Klarksona na 15-18 minuta i na oko 10 poena
By Toni5
#95823 Orlando-Memphis hend(-4,5) 1 ili (-11,5) 1
Tečajevi: 1,8 ili 3,2 HL

Danas se i ovaj veći hendikep isplati odigrati. Gordon i Vučević su se vratili u ritam i počeli dobro igrat. Lista igrača MEM koji su OUT je dugačka: Mike Conley, Marc Gasol, Tyreke Evans, Chandler Parsons, JaMychal Green, Andrew Harrison, Deyonta Davis.
Uglavnom MEM poharan izostancima dolazi u goste Orlandu, dok je Orlando u punom satavu. Samo sam u HL-u našao da ima hendikep, definitivno treba uzet.
By Ehrmantraut
#95826 Hassan Whiteside under 14,5 @1.85 pinnbet

Vagao sam sam izmedju Dramonda i njega, a na kraju sam se odlucio za belustranu iz nekoliko razloga.
Detroitu, kao sto je kolega iznad rekao, hvata poslednji voz za po, tako da ocekujemo odbrane na nekom vecem i organizovanijem nivou.
Miami kompletan pod kosem, Olynyk, Bam, JJ, iako budu zajedno na parketu. Spoelstra ce sigurno drzati na parketu one koji budu raspolozeniji, odnosi nacinili vecu stetu protivniku, sto Olinik na petici sigurno moze, itd. Tesko je sad uci u glavu trenera, ali eto.
Znate svi koji centri pune bubnjara, pa da ne duzim.

Hassan Whiteside said he has been told to put his knee brace back on after he played without it on Thursday.
Maybe this is part of the reason he only played 19 minutes on Thursday. Whiteside was starting to heat up at the end of February with 34 minutes in two of his final three games last month. He'll likely be seeing minutes per game in the 22-28 range now that Kelly Olynyk is back. Mar 2 - 2:18 PM

Izvor Rotoworld
By Kazan23
#95834 Willie Cauley-Stein – Under 14,5 – di se nadje, moze i 13,5

Prije sveg volio bi se zahvaliti doticnom mladom gospodinu, strasno je igrao u zadnje vrijeme i dao sirotinji od bogatih, fala Willie. Izgleda da se skroz potrosio, iscjedio ko naranca i bole ga leđa. Nadam se da nije nista ozbiljo nego samo premor, a danas treba ic na lika koji je gradjom isti on, al nabrijan do jaja i pun snage, a i nesto jaci, stariji, iskusniji a mislim i talentiraniji, tako da kontam da nema boga da danas predje ovu preogromnu granicu. Samo da udje na teren, samo to zelim.

Rudy Gobert – Over 14,5 @ svuda, ima i 13,5

Stavila ga je i germanija na 13,5, ma mislim smjesno. Prvo mislim da se b2b u ovom slucaju uopce ne treba uzimat u obzir, cak naprotiv kontam da je nalozen i sam ceka iducu zrtvu da nalupa, ono dok ide ide.. cijela ekipa je nalozena do boli a vidi se da ga se uzima u obzir u vecini napada, aktivan je i brz, bas jebeno igra. Igro willie il ne, ne vjerujem da ga neko u sacramentu moze cuvat, u strasnoj je formi, previsok je za rendolpha, juce 12 bacanja, skoro ko grana, moze on to. I vidi se po liku da ima velike ambicije, plafona nema i to volim, idi rudi crni kidaj raspali sacramento. Jos da oce Willie zaigrat to bi bilo jebeno.
By Kane
#95873 I.Smith under 12.5 maxbet
U poslednje vreme uzima prosecno oko 10-tak suteva.Vecu slobodu trenutno imaju i Grifin i Bulok koji je u poslednjih pet meceva najveci potrosac lopti u ekipi.I jedna i druga ekipa igraju dobru odbranu.Naspram sebe veceras ce imati solidnog defanzivca Dragica.Vecinu svojih poena Snith postize ulazom,a tu ce ga sacekivati Vajtsajd...
By vintage1978
#95903 Goran Dragic over 18,5pts Hattrick kladiona
Prvi pick mi je bio Ish Smith under 13,5pts (Hattrick kladiona) ali vidim da je pisana analiza za njega, pa cu se nadovezat na njegov izravni matchup Dragica.
Kako je jedan od forumaša vec napisao, zdravstveni bilten Whiteside-a ne izgleda najbolje, stoga vidim forsiranje od strane Detroita primarno na poziciji Griffina pa i Drummonda, sto ce sigurno Whiteside-a iscrpiti i da je potpuno zdrav, mislim da se igra Heat-a nebi bazirala na low postu. Puno bolji matchup imaju vanjski igraci među kojima je Dragic koji je odlican defanzivac (sto ide u prilog Ishu manje), ali i dobar šuter koji bi Isha (koji je jucer odigrao 31min) trebao izmoriti i cak ga dovesti u foul trouble. Misljenja sam da ce Wade vise ici na navlačenje i kick-out, a s time bi Dragic trebao dobiti koji extra šut, kad pribrojimo tome smanjenju mogucnost inside igre, mislim da bi Dragic ovo trebao prebaciti.
Sritno svima i zivili!
By baja papaja
#95908 George 24.5 vecina klada
Zacudilo me je kako niko nije dizao granicu na njega posle vesti da je Melo out. Znate svi ko je i kakav je PG, veceras ce se trositi i u odbrani sa CJem, ali ne verujem da ce izostati njegova ofanzivna rola. Posle allstara je uzimao nesto manje suteva, veceras ocekujem da ce se vratiti na nivo od pre all stara gde je uzimao preko 10 suteva za 3p i oko 25 suteva ukupno. On i Wess moraju da vuku veceras, ne verujem da ce Adams doprineti nesto iznad njegovog proseka jer i on dobija bas za malo lopti u poslednje vreme, a pored Nurkica se nece nahvatati ofanzivnih skokova. Meni dosta za over mada sam ocekivao da ce granica skociti za jos 2 3 poena.
Srecno svima.
By LosPollosHermanos
baja papaja wrote:George 24.5 vecina klada
Zacudilo me je kako niko nije dizao granicu na njega posle vesti da je Melo out. Znate svi ko je i kakav je PG, veceras ce se trositi i u odbrani sa CJem, ali ne verujem da ce izostati njegova ofanzivna rola. Posle allstara je uzimao nesto manje suteva, veceras ocekujem da ce se vratiti na nivo od pre all stara gde je uzimao preko 10 suteva za 3p i oko 25 suteva ukupno. On i Wess moraju da vuku veceras, ne verujem da ce Adams doprineti nesto iznad njegovog proseka jer i on dobija bas za malo lopti u poslednje vreme, a pored Nurkica se nece nahvatati ofanzivnih skokova. Meni dosta za over mada sam ocekivao da ce granica skociti za jos 2 3 poena.
Srecno svima.

Ok je PG13, samo ce on u borbu sa Turnerom, ne sa McCollumom