Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By Weljo
#97492 J.Parker (11,5) VIŠE POENA
Maxbet 1,85
Analiza: Milvoki večeras gostuje ekipi Memfisa. Za Memfis večeras neće igrati, pored već dugo odsutnog Conley-a, Tyreke Evans, Andrew Harrison i Mario Chalmers, dok je Milvoki sa druge strane večeras kompletan. Generalno Milvoki upao u jednu lošiju seriju, u zadnjih 10 utakmica imaju svega 3 pobede, što ih je dovelo na trenutnu osmu poziciju u istočnoj konferenciji, iako su do pre samo nedelju-dve bili na četvrtoj poziciji. Međutim večeras će imati priliku da se vrate u formu i zabeleže jednu laku pobedu, jer igraju protiv ocajnog Memfisa ove sezone koj nije zabeležio pobedu na zadnjih 17 utakmica, i upravo u jednoj takvoj utakmici ne očekujem da će starteri imati veliku minutažu već da će klupa dobiti malo više prostora, pre svega tu mislim na Parkera, koji se početkom februara vratio na teren nakon duže pauze. Od povratka na teren je odigrao 15 utakmica i na proseku je od 11,3 poena, a ovu današnju granicu je u tih 15 meča prebacio 7 puta. Prosečno na terenu provede 21 minut, uzme oko 8-9 šuta i ima 49% šuta iz igre, večeras ga vidim na 20tak minuta u igri, mada ne bi me čudilo da dobije i veću minutažu u odnosu na ovaj prosek jer je protivnik veoma lak i upravo ovakve utakmice bi trebao da koristi da se polako vrati u formu, uzeće 10tak šuta i uz par slobodnih bacanja ja ga očekujem lako preko ove granice.
By Miki28
#97493 J. Nurkic 14.5 under ( maxbet, soccer )

Jusuf igra toplo hladno ove sezone ali zadnja 2 meca ima manju minutazu nego inace zbog partija Ed Dejvisa, kojeg trener forsira i generalno malo drugaciju rotaciju visokih igraca jer i Aminu poput Nurkica je izgubio svoje minute u korist Collinsa.
Za Majami nema Whiteside sto znaci da ce trener Majamija krenuti sa Bamom a onda Olynik iz 2 unita. Mnogo pokretniji centri nego Jusuf iako fizicki slabiji. Napasce Portland preko Nurkica u startu i od toga ce zavisiiti dalji razvitak situacije ali spreman sam na taj rizik jer mi je granica dobra za ulogu koju Jusuf ima u zadnje vrijeme.
Ocekujem 11-12 poena od Jusufa za tih nekih 20-22 minuta u igri.

G. Antetokounmpo 26.5 under ( maxbet, soccer )

Bucksi gostuju Memfisu, ekipi koja je u tesk tank modu, 17 poraza zaredom. Bucksi odmarali par dana, svezi i odmorni i u ovakvoj situaciji ne vidim razlog da Janis forsira previse. Za njega ce biti zaduzeni Green i Martin, obojica dobri defanzivci koji mogu koliko toliko isprarirati Janisu mada je to generalno nocna mora ali u situaciji gdje su dobri cuvari naspram njega i mec gdje ostali igraci Bucksa imaju dobre matchup-ove uzimam Janisa na ovoj granici. Djeluje mi dosta lijepo za odigrati ga under.
Milvoki u narednom periodu igra protiv nekoliko ekipa koje su u tank modu kao Memfis, Orlando, Atlanta prije duela sa Cavsima i djeluje mi ovaj period kao odlicna prilika da se smanje minutaze glavnim igracima a razigra malo Parker i ostali igraci rotacije.
Nekih 22-23 poena ce zavrsiti posao