Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By HibbertManje
#97511 Nije otvorena tema za analize, pa bi molio moderatore da mi premjeste post u odgovarajucu temu.

A.Davis 26,5 vise SuperSport

Oko 230pts se ocekuje na utakmici, slabe obrane, brzi napadi. Davis u posljednje vrijeme u najboljoj formi rekao bi citave lige. Okej, danas ide na pokusaj udvajanja Howarda i Williamsa, ali iskreno Howard mi je za cuvanje grdosija poput njega(Drummond, D.Jordan...), dok teze brani igrace sa dobrim sutem s distance i poludistance, a Williams je prespor i za Sarica. Granica barem za 2 poena promasena, u takvoj utakmici ga vidim na 25+ suteva.

D.Booker 26,5 vise SuperSport

Bookera siroko izbjegavam over protiv slabijih ekipa, odavno nisu u makar teoretskoj borbi za PO pa je kod njega ocita manja motivacija. Proslu utakmicu propustio, danas kuci protiv Kinga, gdje ces vece motivacije...Cavaliersi igraju siroku obranu, dopustaju previse lakih ulaza u reket, nemaju pravog rim protectora, kao sto sam vec naveo, protiv "manjih" ekipa njegov angazman u napadu slabi, dok protiv top momcadi forsira i previse. Na pocetku utakmice J.R. je na njemu dok vjerujem da ce ga u jednom trenutku utakmice preuzeti Hill iako je 10-ak cm nizi.

Inace, cijeli dan sam zauzet pa zbog toga napisano u malo ranije terminu. Svidjaju mi se jos D.Jordan manje 14,5 i Ball vise 11,5, oba para iz HL.
By Weljo
#97546 M.Turner (13,5) MANJE POENA
Maxbet 1,85
Analiza: Indiana večeras gostuje ekipi Philadelphie. Obe ekipe su obezbedile PO ove sezone i sada počinje borba za što bolje mesto, pa očekujem jednu jako zanimljivu i egal utakmicu večeras. Turner je u februaru odigrao 9 meča i svega 3 puta prešao granicu i imao prosek od 11,5 poena po meču, na početku marta opet krenuo isto, tri utakmice ispod granice, ali posle toga vezao tri dobre partije protiv Jute, Atlante i Bostona, gde je redom ubacio 24, 17 i 19 poena, pa je logično i granica malo porasla, i večeras je prava prilika da se proba jedan under. Turner jednostavno ne može da parira Embiidu, jer je ovaj mnogo jači i nadmoćniji u odnosu na njega, to smo mogli i da vidimo u prvom meču ove dve ekipe ove sezone kada je Turner za manje od minut napravio dva faula nad njim i odmah izašao iz igre, vratio se na teren 5 minuta pred kraj druge četvrtine, posle par minuta i treću faul nad Embiidom i odmah klupa. Na tom meču je odigrao samo 14 minuta, uspeo da sutne 5 puta na kos i utakmicu zavrsi sa 0 poena. Večeras očekujem jednu sličnu situaciju, ne baš opet nula poena, ali očekujem da Philadelphia upravo napadne preko Embiida jer će on imati najlakši machup večeras, nemoćnog Turnera i ne bi me čudilo da opet udje u problem sa ličnim greškama i da provede malo minuta na terenu. Inače pored tog meča odigrao je još dva u karijeri protiv Embiida i na ta dva ostao ispod granice sa 11 i 5 poena. Ove sezone na terenu provede nekih 28-29 minuta, uzme 10tak šuta i prosečno ubaci 13,6 poena po meču uz 49% šuta iz igre.
By Miki28
#97557 T. Parker 10.5 under ( maxbet )

SA protiv Orlanda, bitan mec za Sparse jer su trenutno van PO. Losa forma i nepoznata teritorija za Grega. Vcrs za SA se vracaju LMA i Manu tako da je za sada samo Kawhi out ali i on se ubrzo vraca ako je vjerovati pricama koje kruze oko SA.
Za Parkera b2b, moguce da ga Greg odmori vcrs ali nadam se da ce SA ozbiljno shvatiti vcrs mec i da ce Greg ici sa punim sastavom uz dosta rotacija.
Orlando ne bi smio predstavljati nikakav problem za SA iako su u losoj formi. Ocekujem da LMA povuce vcrs i da se Gasol koliko toliko probudi a onda da ostali igraci daju svoj dopeinos. Velika rotacina na bekovskim pozicijama pa tako ako Toni P igra ne vidim ga na vise od 18 minuta i nekih 7-8 uzetih suteva.
Ne moram pominjati da na BO Parker nece igrati sto je dodatni plus ovom tipu.

Srecno ko isprati. Ima odlicnih igraca vcrs ali par njih su vec pomenuti od strane drugih forumasa i samo da dodam, Jack ce da ih razbije vcrs
By Toni5
#97562 13,5/Valanciunas J. Više HL

Je granica narasla za 1 poen, al ga svejedno uzimam over. Ovaj mjesec ima prosjek od 15 poena uz desetak uzetih šuteva i 4,5 slobodnih. U dobroj je formi i kad bi se više igralo na njega lagano bi imao prosjek od 20 poena. Večeras igraju protiv BKN koji su loši na poziciji C; ''27. od 30 u obrani pozicije C. Prima 23.1 poena u prosjeku'' . Ove sezone su igrali 2 puta i oba puta je zabio više od ove granice; 14 poena i 21 poen. +startni centar BKN, Allen je questionable ; ''Jarrett Allen (sore left foot) is questionable to play Tuesday vs. Toronto.
Allen missed six games earlier in the season with a left foot issue, so knowing how cautious the Nets tend to be with their young guys, it wouldn't be surprising to see Allen hit the sidelines tomorrow'' Po meni dovoljno razloga da ga odigram over.

Htio bi dati svoje mišljenje za Turnera. Osobno bi ga preskočio prvo zato jer je Turner centar koji zabija i trice, a drugo zato jer ne znaš kako će Embiid odigrati u obrani. Npr. 2.3. zaustavio Howarda na 6 poena, a 4 dana kasnije Howard mu zabije 30.. Sretno u svakom slučaju.
By LosPollosHermanos
#97579 Jokic 19.5 over

Riskiracu sa njim jer se nikad ne zna, ali izgleda su urodile plodom trenerove kritike, pa tako posle njih je ubacivao 36, 21 bas protiv Lejkersa i 20 Sakramentu u blow outu.
Dakle igrali su pre nekoliko veceri u Denveru dobili ih, Jokic nekoliko puta 1na1 bez mnogo problema resio i Lopeza i Rendla. Jednu trojku dao i tu je Lopeza ono samo digo ruku, slabo bas ispratio taj sut. Nekoliko mismeca i slobodnih. Kod njega mi nije bitna toliko granica da li je 17.5 18.5 19.5, jer ako prelazi ocekujem ga na 20. Na zapdu ludilo svaka utakmica do kraja mnogo bitna. Lejkersi bas male sanse imaju ali nisu u tank modu pa ce izadji sigurno sa zeljom za pobedu. Takodje Staples centar legendarna hala gde svako zeli da se pokaze.

Dennis Smith Jr over 15.5
Revijalna utakmica izmedju dve ekipe koje su u tank modu. Smith posle nekoliko odlicnih partija, sve promasio protiv Hjustona 2/12 sut bio mislim. Vesli je zavrsio sezonu tako da ostaju tu uz njega Barea i Yogi. Smith je prospekt njihov i ima sve ovlasti da forsira. 30+ minuta ocekujem 10-15 suteva. Prvi put igra u Medisonu u karijeri i to je ja mislim motiv vise. Jednostavnu u utakmici bez odbrana, protiv bezboljnog protivnika koji zeli da gubi, sa njegovim forsiranjem bi ovo morao da prebaci. jedino da nastavi sa promasivanjem kao protiv Hjustona pa da ostane ispod.