Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:

Izaberi 3 najsigurnija

4
7%
1
2%
6
11%
10
18%
1
2%
2
4%
6
11%
12
21%
9
16%
5
9%
By russellwes
#146454 Colin Sexton 24.5 over @1,85 SuperSport

U zadnje 23 utakmice, Sexton je samo 3 puta ostao ispod 20 poena. Glavna napadacka opcija Cavsa i buduca zvijezda je u sjajnoj formi. Svojim igrama i trudom pokazuje da nije za baciti, a njegovo vrijeme tek dolazi. Toronto je u velikim problemima, nema im glavnih igraca, Siakam, Vleet, Lowry, svi su out. Blowout ovdje ako se desi jednostavno ne znam sta reci onda.

Sexton sjajan suter, sjajan na ulazu i veoma tezak za cuvati. Proslu utakmicu protiv Raptorsa je dao 36 poena, a tada su igrali i Vleet i Lowry i Siakam.
Ne znam kako ga misle sada sacuvati i zaustaviti.
By UcenikBGD
russellwes wrote:Colin Sexton 24.5 over @1,85 SuperSport

U zadnje 23 utakmice, Sexton je samo 3 puta ostao ispod 20 poena. Glavna napadacka opcija Cavsa i buduca zvijezda je u sjajnoj formi. Svojim igrama i trudom pokazuje da nije za baciti, a njegovo vrijeme tek dolazi. Toronto je u velikim problemima, nema im glavnih igraca, Siakam, Vleet, Lowry, svi su out. Blowout ovdje ako se desi jednostavno ne znam sta reci onda.

Sexton sjajan suter, sjajan na ulazu i veoma tezak za cuvati. Proslu utakmicu protiv Raptorsa je dao 36 poena, a tada su igrali i Vleet i Lowry i Siakam.
Ne znam kako ga misle sada sacuvati i zaustaviti.

Lauri nije out,cisto da znas,sad kada nema Siakama mozda i zaigra
By Miki28
#146464 D. Fox 25.5. under vecina kladionica

Sakramento gostuje ekipi Jute koji je apsolutni lider Zapadne konferencije i jedno od prijatnijih iznenadjenja jer iako kvalitetna ekipa rijetko ko ih je imao cak i u top 3 ekipa Zapada na pocetku sezone. Igraju jako lijepu kosarku, timsku kosarku, lopta sjajno kruzi ( osim kad je Klarkson na terenu, takozvana crna rupa :D ) pa iako odbrana nije na nivou kako smo navikli jer su se ranije bazirali vise na njoj, sad je obrnuto ipak i dalje je to kvalitetno pa tako vcrs protiv Sakramenta ocekujem da maksimalno ozbiljno shvate mec i da rijese bez vecih problema utakmicu u svoju korist.
Za domacina je Q Klarskon mada ne ocekujem da zaigra ali ima Juta itekako ostalog oruzja da bi naskodila Sakramentu. Ono smo mi se najvise svidja kod Jute jeste fenomenalan protok lopte u napadu i ti neki strech-ovi od nekoliko minuta kada lome protivnika, kada sipaju iz svih pozicija i zategnu odbranu i naprave neku 10+ seriju bez primljenog kosa.
Odlucio sam se za Foxa under jer mislim da ce ga timski dobro cuvati jer znaju od koga im prijeti najveca opasnost. Iako je Fox nevjerovatan ove sezone, ipak mu je najjace oruzje igra licem kosu i ulaz a tu ga ceka Gober koji mu itekako moze otezati posao na ulazu.
Njegovi statsi su za respect ove sezone pa tako ima 24.6 poena na 18 pokusaja iz igre i 47% suta ali samo 32% sut za 3 poena, Takodje nije ni presigurni izvodjac slobodnih bacanja, svega 72% na malo jace od 5 slobodnjaka po mecu.
Posle furioznog marta poceli su statsi da opadaju u mjesecu aprilu, sut je malo stao pa ga uglavnom penali vode u over a to je nesto sto vcrs ne ocekujem da ima previse.
Jeste veliki potrosac lopti ali isto tako volim ga odigrati under protiv ekipa koje igraju dobru timsku odbranu, sa dosta preusmeravanja i pomaganja kao sto je Juta pa tako mislim da ima elemenata za under vcrs, jak protivnik koji igra odlicnu timsku odbranu kao i moguc BO gde ce Fox odigrati koji minut manje. :D

N. Powell 16.5. over vecina kladionioca

Ekipa Portlanda vcrs docekuje Detroit na svom terenu. Detroit koji je na neko moje iznenadjenje lagano dobio Sakramento bez Granta ali dobro, Sakramento je neozbiljna ekipa dok Portland nakon poraza od Jute i Klipana itekako ce ozbiljno shvatiti ekipu Detroita.
Ove 2 ekipe su igrali prije 10 dana gdje je Portland lako izasao na kraj sa njima ali tek u drugom poluvremenu pa su tako CJ i posebno Lillard morali povuci dok vcrs ocekujem da od starta domacin krene agresivno i da Lillard i CJ malo spuste gas jer ih sutra ceka mec protiv Majamija gdje ce biti potrebniji.
U takvoj konstelaciji stvari, odlucio sam se za Powella 16.5 over jer mislim da je ovo odlican protivnik za njega.
Igrao je protiv Detroita 3 puta, jednom u dresu Toronta i dao 36 i 43 poena i u dresu Portlanda prije 10 dana kada je dao 14 poena.
Mislim da mu stil igre Detroita odgovara, imace prostora za njegove ulaze kao i za suteve za 3 poene koje ce mu stvoriti Lillar i CJ.
Birao sam izmedju njega i Kantera ali vec su kolege predlagali Kantera pa cu ja Normana mada mislim da ce obojica donijeti kes vcrs.
Nekih 15 suteva iz igre, uz okej procenat, 2 trojke i koje bacanje ga vode u over
By Darko1987
#146499 Kyrie Irving (BRO) 26,5 Under @1,83 Bet365

Kuzma out, Gasol takođe, Brooklyn skoro kompletan (samo Harden fali), očekujem da ovo Nets-i lagano riješe. KD upada u startnu što žnači da će se minutaža skoro poklopiti kada je i Kyrie unutra. Imaju baš veliku širinu, cilj je sigurno da se razigra što više igrača za playoff (posebno novopridošli Griffin i LMA) i ne vjerujem da će se Uncle Drew ispucavati u ovoj tekmi. 30-ak minuta, 15-ak šuteva ja ga očekujem na 20-25pts maksimalno, 27+ partija dolazi samo ako tekma bude baš tijesna ili 70% šuta iz igre.
By Darko1987
#146502 Theo Maledon (OKC) 14,5 Under @1,80 Bet365

Dort i Bazley potvrđeni kao starteri bez limitirane minutaže što direktno utiče na raspodjelu šuteva kod OKC. Maledon zadnjih par tekmi vrlo često uzimao 15+ šuteva (jer nije imao ko) i to mu u većini tekmi nije bilo dovoljno da ubaci 15+ poena. Večeras sigurno neće biti ispucavanja.

Ako Phila odigra kako treba moglo bi biti i neko gaženje (Harris i Green GTD, ostali bi trebali nastupiti), u toj situaciji i minutaža pada sigirno na 25-26 min.

Jedini minus je matchup gdje bi na njemu primarno trebao biti Curry, al' pick baziram na tome da njemu drastično pada usage rate sa ulazkom ovog dvojca u startnu petorku i snagu protivnika.