Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By russellwes
#166103 Jimmy Butler over 4,5 assist 1,71 2unita

Moram ga odigrati na 4.5 bez razmisljanja. Lider ekipe, lopta dosta u rukama dok Atlanta nema rjesenja u obrani za sve ove igrace Miamija. Hunter ce na Butlera jer mu moze parirati u postu i moze mu bar malo otezati koji napad da mora ici na dodavanje, ali Jimmy bi trebao i svoje poene isporuciti. Uglavnom sirina u napadu Heata naspram obrane Hawksa je velika i ne mora Jimmy siliti previse, moze vise i razigravati svoje.
By russellwes
#166105 Kevin Durant over 29,5 1,83 2unita

Ne znam kako ce Celticsi braniti Duranta iskreno. Ne vjerujem da im se isplati duplati ga jer ce onda ovaj razigrati ostatak ekipe i to nece biti dobro za Boston. Moje misljenje je da ce ga pustiti 1na1, switchati koliko mogu i vjerovati u obranu svojih igraca. S druge strane Netsi ukoliko zele nesto napraviti KD ce morati igrati 45 minuta sto je sigurno i on sam svjestan. Bit ce i utakmica kada igra svih 48 minuta sto smo vec gledali... Bez Duranta su losiji i u napadu i u obrani, jer koliko god bio dobar u napadu, u obrani takoder radi veliki posao. Suteva ce biti sigurno to svi znamo, 20 minimalno, a s obzirom da je playoff Durant ce vuci koliko moze.
By malsha9323
#166106 Kyrie ast 5.5 OVER @ 1.86 2 units ✅✅

40 min, primarni ball handler, ogroman usage rate, u ovakvoj konstalaciji snaga i veci od KD. Ako se vodimo nekom naprednom statistikom, sto ne bi trebao toliko da bude slucaj u PO, BOS ne dozvoljava puno ast na spoljnim pozicijama, ali su veceras kratki za RW, pa ce mozda biti malo problema sto se tice kompaktnosti u odbrani, jer jebiga cele sezone baziras timsku def na starterima, a onda povreda, pa ti ulazi Theis u petorku, kog si doveo samo zato sto odlicno poznaje sistem u kom se trenutno nalazi. Reket sigurno trpi pa bi Kyrie koji improvizuje u kreaciji ( nije vrhunski PnR igrac) mogao da "podvali" neku loptu viska za Drumm-a ili Claxtona u istom, uz opciju da ima Browna koji se dobro krece od lopte, solidan je cutter, a moze i nekad trojku da pogodi. Curry ako se konacno upali eto opcije i na korner uz naravno sve bolju saradnju sa KD pa cemo videti. Matchup Smart, stisnuce ga to je sigurno, mozda bi mogao da se oslobadja lopte malo ranije veceras. Izlazi iz meca sa 12 ast protiv CLE, ali da ne poredimo ove dve ekipe, iako i CLE moze cvrsto da odigra.
Last edited by malsha9323 on 17 Apr 2022, 18:27, edited 1 time in total.
By malsha9323
#166108 Jrue P+A 26.5 OVER @ 1.86 2 units

Nista specijalno na osecaj, matchup Caruso/Dosunmu, CHI busan sa svih strana, imao je odlicne partije protiv istih ove sezone. Masu puta sam pisao o njemu, pa da se ne ponavljam, kompletan napadac, dobar PnR igrac, silovace Vucevica na istom, za CHI startuje Pat Williams koji je tu da proba da spusti Djanija ispod 40.5, ostatak odbrane vrlo tanak ako ne racunamo po koju hustle odbranu Carusa. Ako cemo suditi po regularnom delu sezone, najvise u ovoj kategoriji profitira kad je u rotaciji bez Djanija na terenu, a takvih sekvenci ima obicno dve po nekih 3-4 minuta, sasvim dovoljno da povuce poenterski u njima, jer je tu uglavnom sa 2nd unitom prva napadacka opcija.
Last edited by malsha9323 on 18 Apr 2022, 00:29, edited 1 time in total.
By JohnnyNoCash
#166109 Valanciunas 17.5- 1.86 / 2 Unita

Očekujem sličnu minutažu kao protiv Klipersa, nekih 25-27 minuta mislim da će biti previše da on ovo prebaci. Phoenix posebno jaku odbranu igra u Play Offu vidjeli smo to i prošle godine kad su primali u prosjeku 104.5 poena po meču, a sličan scenario očekujem i danas. U reketu će vjerujem imati dosta problema protiv Aytona koji može sa njim u niskom postu da igra, i da se hrva, a kod picka mislim da će dosta ispadati i da neće imati rješenje za suradnju CP-a i Aytona. Mogao bi dosta kasniti i tu očekujem po koji prekršaj. Ofanzivno mislim da će najveći akcent biti na CJ-u na kojem će biti odličan defanzivac Bridges koji je jedan od najboljih perimetar defanzivaca u ligi. Nance je prošli meč protiv Klipersa bio dosta pokretniji u odbrani i puno bolje pokrivao pozicije, ofanzivno je bio izuzetno učinkovit, pa očekujem i danas da podijeli njima minute. Iskreno baš očekujem spor pace, i jedan meč na manji broj poena, pa mi je i to razlog više za under Litvanca koji iskreno ne igra nimalo dobro u posljednje vrijeme. Protiv Zubca je dao 8 poena za 25 minuta, a Ayton mi je ipak defanzivna stepenica više u odnosu na njega.
By viljasboas
#166111 Kyrie Irving under 27.5 1.83 2 unita

Sjajna partija Irvinga protiv Klivlenda, milina za gledanje, ali po meni nerealno vece sto se tice procenata i timske igre Kajrija. Cavsi su odigrali odlicnu odbranu na njemu, ali dzabe, covek sve sto je bacio pogodio je. To su momenti kad mu ne moze niko nista, ali nesto sumnjam da moze dva puta za redom takva efikasnost da se izvuce iz jednog igraca.

Boston je svakako jos bolja odbrana od Klivlenda, verujem da ce se na Irvingu menjati svi redom u odbrani jer svicuju, sada cak i bez Williamsa ne odustaju od toga. Primarno ce na njemu biti i Smart i Brown, verujem i White u nekim momentima, mozda cak i Tatum zavrsi na njemu. Nebitno je ko ce da ga cuva, kod Celticsa je uvek neko na coveku, makar i zrtvovali da to nekad bude i slabiji matchup.

Ono u sta verujem je da nece imati puno otvorenih suteva, jer ni u proslom mecu vs Bostona pre mesec dana ih nije imao, nije ni protiv Klivlenda(samo sto je ubacio sve), svakako nece ni veceras biti zapostavljen. Naravno da ovaj igrac kad je u elementu gadja preko ruke kao da je sam, iz fadeawaya, iz rolinga, sa 3 ili 8 metara svejedno, ali ovo je rizik koji prihvatam.

Ne ocekujem ga na vise od 18-19 suteva s obzirom na postavku matchupa i izdanje Bruklina od pre 3 dana gde se mnogo vise trazio slobodan saigrac u boljoj situaciji za kos. Po meni je ovde pad opet neka strasna realizacija iz igre i serija nepromasivanja u koju on ume da udje i ako bude tako nece mi biti puno zao sto sam promasio pick. U proslom susretu kad ga nije bas tako hteo sut je sve to izgledalo na silu i nerezonski, jer opet cu pomenuti Boston mu stvarno nije dao ni metar prostora za disanje i tad je lagano ostao u underu.

Kajri je spektakularan igrac kad ga hoce lopta ali je isto tako i spektakularno nekonstantan. Nadam se da je danas jutro kad ustao na levu nogu. :)
By Jazavac
#166115 Durant 30,5+ @1,85 admiral /29.5 @1.83 2 UNITA

Da ga jebem ako stane na 30, ne vidim kako mogu da ga brane. Udvajanje dodace loptu, kao sto smo videli u prosloj tekmi, a Ici ce na njega skoro svaki napad. Mnogo igra I ocekujem ga na 40+min. Samo da ne stane na 30 jebem ti smrdljive kladionice I granice, mada ne bi trebalo.

Tatum 29,5+ @1,85 admiral / 1.83 bet365 2 UNITA ✅✅

Ocekujem da ga on I Durant muski mere vcrs. Nije Bruklin u odbrani Jak I racunam da ce biti napaljen, kao I uvek protiv Durantule. Ako osta moze da se uzme iz reg Dela to je ova zadnja tekma pre mesec I po kad I'm je dao 50+. Jedino sto vidim da moze da zasmeta ovom tipu je Brown sa 30-ak, ali I pored toga ocekujem Tatuma na 30, jer ga niko ne moze zaustaviti kad mu se igra, a pogotovu ne odbrana Bruklina. Ocekujem da skoro svaki put kad Durant izvede nesto I poentira, da Tatum preuzme na sebe da pokaze "ko je tata". Playoff je I nece Tatumov ego trpeti da Durant bude bolji, aodbrana Bruklina mu ne moze apsolutno nista. To je bar moje vidjenje stvari.

NAPOMENA: MALSIN IRVING MI IMA NENORMALAN VALUE OVDE I JA SAM GA STAVIO U TRIPLE
By yoldza
#166134 Kyle Lowry over 7.5 ast @2.00 bet365 2 units ✅✅

Nema sta Atl suplja svuda dole Gallo I Okongwu(Nije los ali nije za C ) Young na play tako da 3 od 5 igraca u petorci su rupe to jedino da je Gobert pa da ih sastavi nekako kao one debile u Utah...elem ovde je velika opasnost od BO ako bude barem egal do 4/4 da lowry uzme svojih 30 min samo na Adebayo ce imati 3-4 ast plus iz tranzicije I uigrane akcije za Robinsona I Herroa ne bi to trebalo doci u opasnost u dve utak ove sezone 3, 6 I 8 ast tad kad je on imao 3 Herro cak 9 a pre te Herro 11 ali nema Herro pa uzimam Lowry...bez BO ovo ne bi trebalo doci u pitanje...probijanje Young pass na robinsona ili Adebaya...x5 :|
By GS Warriors
#166137 Jason Tatum Assists 4.5 over 2.20 @ bet365 2unita
✅✅

PO počinje i obadvije ekipa imaju visoka očekivanja, pogotovo Netsi iako su se na kraju izborili preko play ina..

BOSTON igra odličnu timsku košarku, dosta switchaju sto se tice odbrane, i dosta su agresivni prilikom protivničkog posjeda, gdje Smart čak konkuriše za DPOYa ove godine.
Upravo on(Smart) je izjavio da ukoliko hoće nešto da naprave da im je potrebna timska košarka, i da cijene sve sto Tatum i Brown naprave sa svoji 20-30 poena al da trebaju i ostale suigrače sa sobom i više loptu da dijele sa ostalim.
Mišljenja sam da će to jos vise doći do izražaja u PO.
Glavni igrač Celticsa, lopta najviše u njegovim rukama, uzeti će on svojih 20+ suteva sigurno, ali isto mislim da ce morati asistirati jer i Netsi znaju da im je on jedna od najveći prijetnji i ukoliko ga budu duplirali da će morati da odigrajte nekom od svojih suigrača..Netsi nisu pokazali neku odbranu do sada ali mislim da itekako mogu da odigraju.

Sretno svima
Last edited by GS Warriors on 17 Apr 2022, 18:35, edited 2 times in total.