Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:

Top 10

2
10%
5
25%
3
15%
3
15%
1
5%
1
5%
1
5%
2
10%
0
N/A
2
10%
By yoldza
#166536 Karl Anthony Towns over 9.5 sk 1.86 / 2 units ✅✅

Bas tako kako je Jazavac napisao Admas nije pretnja na kos bez akcija kampuje ispod svog kosa i samo kupi skokove a bilo ih je cak 13 malo manje kad je ušao Klark i počeo da širi prostor jer je bolji suter nego Admas ali opet dolazi do izražaja onda snaga Towns I u off sk gdjr je uhvatio cak 4 sad kako god okreneš ako ne bude faulova Towns koji zna da udje u probleme ne na svom igracu nego pokušavajući da zaustavi napadače tipa Morant ili cak i u napadu skenera sa Lac gdje je skupio 6 faulova na pocetku 4/4 ipak mišljenja sam da je naučio lekciju u play in-u i da će se čuvati od te opasnosti...nekih 5-6 sk ispod svog obuća kad je Adams tu i 2 ,3 sk bez Adamsa poneki i ofanzivni...srecno mi bilo...
Last edited by yoldza on 19 Apr 2022, 21:35, edited 1 time in total.
By Dejo
#166559 Vanderbilt 5,5 - 1,76 2 unita ✅✅

Mnogo manja minutaza u play-off trener veruje Mekdenijelsu kojeg drzi na parketu u 4/4.Za nekih dvadesetak minuta u igri jednom ili dvaput sutne na kos tako da idemo danas sa njim
By Rovinjez
#166567 Bam Adebayo over 3,5 ass. (2,10) bet365 2 unita

jako su podcijenjene njegove playmakerske sposobnosti, osim sto odmah vuce u leda nakon defanzivnog skoka i sa niskog posta itekako moze pronaci slobodnog covjeka, protiv atlante imao 5 i 4 asista u regularnoj sezoni pa sad jos dodao 5 u prvoj utakmici doigravanja, cetvrti asist dovoljan za prolaz bio je vec sredinom trece dionice a kad uzmemo u obzir da je radi BO-a izgubio jos nekih 5-6 minuta ovo je jako solidno
By Rovinjez
#166578 Brandon Clarke over 5,5 rb (1,74) bet365 2 unita

cekao sam da njega ubace u ponudu pa da vidim sto mi se vise isplati, iako su i poeni i skokovi sasvim prihvatljivi uzeo sam ipak skokove, na 4/5 utakmica ove sezone je prebacio granice za obje opcije ukljucujuci i ovu prvu utakmicu gdje je imao 13+12, za adamsa je ovo jednostavno prebrzo i ne snalazi se protiv njih, najvise sto je zabijao protiv njih je bilo 2x po 6 poena a prvu utakmicu doigravanja ostao bez suta na kos u 24 minute
By Darko1987
#166581 Image
02:30h Jaren Jackson Jr (MEM Grizzlies) rebounds 5.5 over @1.74 bet365 / 2 units ✅✅

Serija u kojoj se mislilo da će Memphis lagano proći otvorila se odmah brejkom gdje su vukovi odigrali iznenađujuće dobro, posebno napadački, ubacili 130pts i prebacili pritisak na domaćina. Večeras očekujem reakciju, prvenstveno defanzvino, Edwards i Beasley su ubacili 60pts što je nedopustivo za playoff tekmu, vjerujem da će Brooks i ekipa dosta ozbiljnije shvatiti game 2 i spustiti procente šuta vukovima koji su meč završili sa 50% iz igre a trica je bila 39%.

Ako ispune ovaj moj uslov, zategnu defanzivu prvo u plan dolaze skokovi. Prvi meč starteri Grizzlies-a su uhvatili svega 13 defanzivnih skokova što je ispod svakog standarda i dozvolili su protivniku 11 ofanzivnih skokova što je jedan od razloga ovog iznenađujećeg poraza.

Jaren meč završio sa 4 uhvaćene lopte, al' ti njegovi problemi sa faulovima su za njega najveći problem, u igri je bio samo 24 min. Jedan od igrača koji je bio u užem izboru za DPOY, njegov defanzivni pristup nikada nije bio upitan samo je problem što on po nekad pretjeruje i upada u rane probleme sa faulovima, a nije mu strano da pravi faulove i u napadu (2 prošli meč).

Nadam se da će večeras biti malo pametniji, sačuvati se faulova i odigrati punu minutažu, a to bi moralo biti 30+ minuta. Meč kreće sa četvorke, al' po meni Adams u ovoj seriji nema veliki uticaj tako da očekujem da JJJ u određenim dijelovima meča ode na peticu. Vanderbilt je primarni matchup, nikakva opasnost po koš tako da Jaren može često da skuplja o hvtata defanzivni skok. Ako Brooks, Bane i ostali defanzivci odrade defanzivu na nivou moralo bi biti mnogo više situacija da defanzivni skok gdje po meni Jackson ima velike šanse da pokupi dosta toga.

Memphis prvu tekmu 17 izgubljenih lopti iz koji su uglavnom išle brze kontre i lagani poeni, to je stavka koju će takođe morati popraviti, spriječiti tranziciju vukova i tjerati ih u igru 5 na 5 jer po meni tu imaju mnogo veću prednost.

Očekujem večeras reakciju kompletnog tima, maksimalna angažovanost u defanzivi, bolji napad i naravno da dobiju meč. Jackson 30+ minuta, maksimalna angažovanost na defanzivnom skoku, mogao bi uhvatiti nešto i u napadu jer nije mu to strano svakako, morao bi minimum do 6. Zadnji njihov okršaj u regularnom dijelu sezone uhvatio 11 lopti.

Single odigran u maxbet @1.85!
By Vranjinho98
#166587 Phoenix Suns vs New Orleans Pelicans Phoenix -9,5 1 1,90 bet365 2 unita

Samo cu kopirat analizu od prije 2 dana, gdje sam tipova na hendikep Sunsa koji su dobili 11 razlike i imao sam malo srece ali veceras od Sunsa ocekujem jos bolju partiju.

Veceras duel Sunsa i New Orleans Pelicansa cast Pelicansima ali iskreno mislim da su oni najlosija ekipa u ovogodišnjem playoffu. Sta reci za Sunse najbolji skor ove sezone veceras kompletni bez izostanka sto se tice prve petorke. Od zadnjih 5 međusobni utakmica 4 pobjede Sunsa sve preko 10 poena razlike, isto ocekujem i veceras pred domacom publikom ocekujem da ce stegnut obranu maximalno i lagano doc do pobjede veceras.
Susni jednostavno puno bolja ekipa i nemaju Pelicansi sta trazit u ovoj serij ocekujem metlu ili eventualno jednu pobjedu Pelicansa ako ih pomazi sut za 3 poena.
By viljasboas
#166626 Steven Adams under 9.5 reb 2.00 2 unita ✅✅

Smanjili su mu granicu, ali i ne smanjili mu posle onakvog meca. Kao sto su mnogi pominjali KAT ga izvlaci cesto napolje, pa ostali to kupe. Protiv Minesote inace ima slabo skokova u zadnjih par meceva 3, 12, 2, 3, 12, 3, 1. Oba ova meca kad je presao granicu imao je 29 i 27 minuta. Veceras ga ne ocekujem toliko svakako, ne zbog faulova, nego zato sto mislim da ce Memhis kao sto je Darko vec rekao igrati sa small ballom u nekim momentima sa JJJ na petici.

Miami - Atlanta under 219 1.90 2 unita

U regularnom delu ne nesto preterano brze ekipe, a u plej ofu svakako opada broj poseda u svim kombinacijama. Ovde nista specijalno nije smanjena granica koja je po meni velika, s obzirom da je Heat prvo defanzivna ekipa pa tek onda sve ostalo i da se oni ovde pitaju, a ne leprsavi momci iz Atlante.

Ovo nije pick samo zbog proslog meca gde je palo 206 koseva, nego generalno zato sto mislim da Atlanta nema dovoljno kvaliteta da nametne svoju igru protiv spore i ruzne, ali vrlo ucinkovite kosarke Majamija. Sa druge strane koliko god to cudno zvucalo, cini mi se da Hawksi igraju pristojnu odbranu u zadnje vreme.

Dodao bih jos na ovo da je pored svega navedenog Majami ispogadjao neke vrlo teske i ozbiljne suteve na ovom mecu, npr Duncan Robinson koji je imao 9-8 trojke koje su bukvalno sve bile u facu protivniku, sto svakako ne ocekujem da ce neko veceras ponoviti.

edit: dodao bih da je Majami sutirao 47% za 3 poena, sto nije uopste realno da ce opet da se desi.

Srecno ;)
Last edited by viljasboas on 19 Apr 2022, 22:18, edited 2 times in total.
By Jazavac
#166650 Karl Anthony Towns 9,5 sk + @1,85 Admiral / 10.5 @2.15 bet365 / 2 UNITA ✅✅

Razmisljao sam se za po, ali kad Sam video granicu odmah Sam stavio Sk protiv one kante. Adams ne moze da mu parira ni u cemu I,posto je u prosloj imao 4off skoka, ocekujem da ponovi to I u ovoj, ako ne uhvati I vise. Mislim da ce se vise obratiti paznja na ciglicu Edwardsa I da nece ponovo imati preko 50% iz igre, sto znaci da ce malo vise ciglariti I da ce Minesota morati da trazi vise poena od Rasela, koji je realno losiji igrac od nase ciglice. Tako da ocekujem malo vise promasaja, off skoka minimum 3 (ali realno ako stisnu Edwardsa spolja trebao bi uhvatiti vise od prosli put znaci 5ili vise) I jedno 8-9 defanzivni. U zadnjih 5 jedini put kad nije bio dvocifren u Sk je kad je igrao 24min. Da Izvlaci se na trojku, ali neretko je I na skoku u napadu. Dobar je I za po, ali ova grana je jednostavno bila previse dobra da bi je propustio.

Steven Adams 10,5 sk - @1,85 Admiral / 9.5 @2.00 bet365 / 2 UNITA ✅✅

Sakati nemac pojma. Drvo javorovo, paraplegicar. Ako trener ima imalo mozga nece ga drzati vise od 5-6min po cetvrtini u igri. Ne moze niti da brani KATa niti da mu uzme skok. Ocekujem da mu trener kaze da ruke lomi KATU pa da ga zameni cim udje u foul trouble, tj da bude "kostolomac" u timu, jer drugacije KATA ne moze zaustaviti, a posto nema nikakav doprinosi ni u napadu ocekujem da pravi faulove, bude beskoristan, da juri KATA po trojci I igra 24min. Izvlaci ga KAT konstantno van reketa I nece on stajati da kupe lopte pod kosrm. Sakati paraplegicar.
By JohnnyNoCash
#166658 JJ Jackson 14.5+ 1.68 / Bet365 / 2unita ✅✅

Apsolutno mrzim ovu kvotu, ali ne želim previše da riskiram sa visokom jer mi je ova granica dosta izgledna za njega večeras.

Svi znamo za Jacksona koji je bio jedan od kandidata za DPOY, završio je treći na listi ako se ne varam, a tu defanzivnu svestranost je pokazao prošli meč kad je zalijepio 7 blokada. Najveći problem ovom igraču jesu ti brzi prekšraji, zbog čega je i prošli meč igrao 24 minute i zabio 12 poena. Primarni čuvar će mu biti Vanderbilt, koji je prošli meč igrao do 3/4, a onda je McDaniels upraznio njegovu poziciju zadnju četvrtinu. Šut iz igre mu je bio 4/13, a trojke koje zna da pogodi, su bile prošli meč na 0/5. Očekujem da zaigra i na četvorki i na petici, obzirom da će Adams izaći, pa da ću ući Clarke, te će samim tim dobiti se na raznovrsnosti najviše napadački. Defanzivno to će najviše odgovarati Townsu koji bi morao da koristi taj lakši match up. Iako su mi mede bili favoriti u ovoj seriji, mogu stvarno sad reći da me ne bilo čudilo ako ovaj međusobni duel ode u game 7.

Ono što sam htio pomenuti, jeste da JJJ protiv Wolvesa u 10 mečeva u regularnom dijelu bilježi 14.5 poena u prosjeku, ali kad provede na parketu više od 30 minuta (kako ga očekujem večeras, i da bude malo pametniji) onda su te brojke ovakve: 23,21,14,20,21.

Mislim da večeras ćemo gledati jedan bounce čitavog Memphisa, a prvenstveno Jacksona koji je osim tih blokada u prvoj utakmici pokazao dosta malo.

Adams PRA 19.5- 1.71 / 2 Unita ✅✅

Dok se ja premišljam granica je sa 21 jutros, spala na 19.5. Očekujem ga opet maksmialno na 25 minuta, Clarke donosi širinu na parketu, a ofanzivno je pokazao dosta mnogo jer je upisao 13/12 partiju za sličnu minutažu kao Adams. Defanzivno će Memphis biti sigurno za stepen lošiji kad je Clarke na parketu, ali ofanzivno može da se kreće puno bolje od Adamsa, i da otvara prostor svojim kretnjama. Jednostavno ovo nije serija za gorostasa koji se defanzivno muči da zatvori Townsa, a ofanzivno ni ne gleda prema košu već postavlja blok kako bi Morant mogao da forsira svoja probijanja u reket. Kada je igrao manje od 23 minuta Adams je ovu granicu prelazio tek jednom u 21 meč koliko je igrao sa smanjenom minutažom.