Najjača košarkaška liga na svijetu i naša specijalnost :mrgreen:
By Darko1987
#167911 Jrue Holiday (MIL Bucks) rebounds 4.5 over @1.83 bet365

Nakon svega viđenog u prva 2 meča mislim da je vrijeme da gledamo tekmu na 1-2 posjeda gustu do samog kraja a ne čišćenje klupe zadnjih 2-3 min. Oba tima pokazala da mogu dominirati svaka na svoj način.

Jrue uz Grka glavna poluga tima, dosta toga se oko njega vrti, veliki usage rate, očekujem večeras da u igri bude preko 40 minuta. Prvi meč 9 skokova, ovu drugu tekmu stao na 4 skoka al’ kako je Boston šutirao posebno prvo poluvrijeme više nije ni moglo.

Večeras očekujem da Milwaukee stisne defanzivu na max, pokazali su to u prvoj tekmi ove serije do ih mogu prilično limitirati, procenti šuta bi moralo pasti, ako tako bude Jrue će imati dosta prilika da pokupi skokove, posebno u situacijama kada su Brook ili Bobby out a Giannis primarno bude na Tatum-u, u tim situacijama najviše šansi za defanzivni skok ima Jrue. Zna da pokupi loptu u napadu što je svakako plus. Middleton je out jos uvijek što mu povećava usage rate drastično, ovih 4.5 mi itekako ima vrijednost.
By Darko1987
#167912 Brook Lopez (MIL Bucks) rebounds 5.5 over @2.20 bet365

Neka moja očekivanja za ovaj meč su defanziva, i samo defanziva, ako budem u pravu skokovi se tu nameću u prvi plan. Brook je još jedan igrač od kog ja očekujem da “naplati” skokove iz defanzivnog sistema Bucks-a.

Lopez je oba meča išao preko ove granice, očekujem da i večeras nastavi u istom ritmu. Ima ga na obje strane, pokupi nešto u napadu redovno, a što se tiče defanzivnog skoka on i Bobby su tu dosta dobro postavljeni i imaju veliku vrijednost da pokupe dosta lopti naručito u situacijama kada Giannis juri Tatum-a, a Jrue na perimetru ganja sve živo kod Kelta.

Mislim da je vrijeme da Lopez poenterski “proradi” večeras jer prva 2 meča ove serije je ostao dužan baš, ako krene da sipa u napadu moglo bi mu to donijeti još više minuta na terenu što povećava vrijednost i za skokove. Kako god bude u napadu Brook će dobiti sigurno svoji 25 minuta, sasvim dovoljno vremena da uhvati minimum 6 lopti.
By Darko1987
#167913 Jayson Tatum (BOS Celtics) 29.5 under @1.90 Maxbet

Oba meča prilično dobro zatvoren, prošla tekma dobri procenti, 50% šut iz igre, trica 50% i opet je ostao ispod 30pts. U ovoj tekmi ja očekujem još veći pritisak, ipak je Milwaukee kući dosta bolja ekipa posebno defanzivno, vjerujem da će Jayson morati zapeti dobro za svaki koš.

Smart vrlo sporadičan šuter, Rob Willams distancu nema nikako, biće tu dosta pomaganja sa njih dvojice, mislim da će se defanziva Bucks-a maksimalno fokusirati na udarni dvojac Brown&Tatum gdje će svakako najveći pritisak da trip Tatum.

Po svemu viđenom iz prva 2 meča serije a i u duelima iz regularnog dijela sezone Milwaukee ima “recept” da uspori Tatum-a, ja vjerujem da oni neće ništa mijenjati kada je to u pitanju, Jayson samo uz ekstremno visok procenat šuta prelazi ovo, Giannis, Wess, Jrue, sve su to elitni defanzivci u igri 1 na 1 koji se na njemu u toku meča smjenjuju, još kad dodam na to vrlo često udvajanje 30pts na ove okolnosti je čist value.
By Dejo
#167957 Horford 11,5 + Veteran igra dobro ovaj play-off,a I Bruk mu ostavlja prostora,pa ga uz asist. Smarta I Tejtuma vidim preko granice ponovo
Lopez 5,5 skok. vise Janis izlazi dosta na Tejtuma pa Bruk pokupi vise skokova nego inace
By sicily
#168020 Crowder 9.5 Over MerkurXTip (može i na 10.5)

Ukratko, u sva 4 meča išao preko ove margine (11,15,19,15), Dallas mu svesno ostavlja prostor po cenu da što više proba da izlimitira Bookera i Paula, Crowder to fenomenalno koristi u toj meri da čak ide i na prodor što je skroz nekarakteristično za njega, procenti šuta su zaista na zavidnom nivou tokom čitave ove serije pa ukoliko ne bude ušao u foul trouble ne vidim razlog da i danas ne bude dvocifren.
By viljasboas
#168041 Miami - Philadelphia 1 Betole 1.75

Prva stvar mislim da bi stvarno za Philly bilo malo mnogo da dobiju 3 vezana meca ovde.
Drugo Spoelstra je trener kome verujem duplo vise u ovakvim tekmama nego Doc Riversu, pogotovo sto znamo koliko vise pobednickog karaktera u ovakvim situacijama ima, sto je po meni presudno u petoj utakmici neresene serije, a na sve ovo bih dodao i "malo" iskustva Pat Rileya. :)
Treca stvar kad pogledamo koliko je domaci teren bitan u ovom plajofu, takodje i u ovom matchupu ne mogu da to ne uzmem u obzir.
Cetvrto to sto se Embid vratio, po meni uopste nije bilo presudno za ove dve pobede Filadelfije, nego odlicno sutersko izdanje spoljne linije, a katastrofalni procenti Heata, u sta ne verujem da ce se opet desiti, kad promenimo hale i publiku pred kojom se igra.

Veceras imamo povratak Miamia bez obzira na neigranje Lowry-a i vracanje Sixersa na zemlju (posto su vec pocele price kako ovo sada kad se vratio Embid dobijaju sa 4-2)

Srecno veceras :D :D :mrgreen:

eDIT: Takodje mi se svidja Tyrese Maxey under 19.5 1.85 soccer jer je u prosle dve tekme uzeo samo 10 i 11 suteva ali je bio tu oko granice zbog odlicnih procenata, sto mora malo i stati. U 4 od poslednjih 6 meceva kad je Embid bio na terenu nije presao ovu granicu. Na sve ovo mislim da ce Hardenu malo da se opuste muda sto se sutiranja tice zbog prosle tekme, ne vidim neki skok usagea Maxeya, pa mi je ovde under vrlo realna prica. :D

Ispracen over 9.5 Jae Crowdera jos danas od Sicilya i to su moja 3 singla za danas.
By Darko1987
#168044 Jalen Brunson (DAL Mavericks) 19.5 under @1.90 Pinnacle

Dallas se vratio u ovu seriju, očekujem da Phoenix večeras odgovori na najbolji način. Defanziva se mora zateći na max, ova dva meča kod Luke i drugara nije to baš bilo na najboljem nivou, kući bi trebala biti druga priča.

Jalen samo jedan meč išao preko 20pts i to kada je uzeo 21 loptu, taj scenario nema šanse da bude večeras. Protiv Utah je radio šta je htio dok je Luka bio out, protiv Suns-a nema laganih poena, ne može na postu da napravi prednost, distanca uvijek neko na ruci, prosto mora da se pomuči za svaki koš.

Oba meča kod kuće Phoenix ga je limitirao debelo ispod 20pts (13pts, 9pts), očekujem i večeras da maksimalno uđu u tekmu i defanzivnim pristupom riješe meč. Jalen bi trebao dobiti nekih 15-ak lopti, samo visok procenat šuta sa distance i za 3 ga vodi preko ove granice jer u reketu nama šta tražiti. Kroz čitavu seriju 3/12 trica, očekujem sliče brojke i večeras, max 15pts.
By Darko1987
#168045 Tyrese Maxey (PHI 76ers) 19.5 under @1.88 Pinnacle

Tekma koja po meni odlučuje ko ide dalje, ako ovo Phila dobije Miami može da pakuje kofere tako da ja očekujem defanzivu na najjače, za svaki koš će se morati raditi do krajnjih granica.

Embiid i Harden kao prve opcije u napadu vjerujem da večeras uzimaju dosta toga na sebe, svjesni su da ako večeras budu na nivou mogu nešto uraditi. Harris i Green će svakako dobiti neke lopte tako da Maxey po meni neće imati priliku da baš mnogo završava večeras.

Ova 2 meča kako se Embiid vratio 10 i 11 lopti ispalio, nešto slično ga očekuje večeras. Minus za pick može biti potencijalno udvajanje na glavnim igračima (Embiid&Harden) al’ Miami ima vrlo pokretljivu petorku i vjerujem u njihovu defanzivu večeras.
By viljasboas
#168060 Ne mislim da ce Milvoki da pobedi ovu seriju, po meni im ozbiljno fali Middleton i nemaju dovoljno poena u rukama spolja, sto uopste ne znaci da Boston nece morati da propisa krv dok ih ne eliminise. Posle one utakmice kuci veceras Bucksi izlaze maksimalno nalozeni i fokusirani u ovaj mec od samog starta sa full radnom temperaturom. Da li ce uspeti da izdrze do kraja ne znam, ali svakako mislim da pocetak tekme otvaraju jako bez ikakvih rezervi i kalkulacija, bezobrazni su dovoljno, imaju taj mentalitet pobednika i iz poraza mislim da izlaze vrlo opasni. BOSTON(-1.5) - MILWAUKEE 1stQ H2 Soccer 1.82. Dodao bih na ovo da Milvoki samo jednom u 9 meceva playofa nije pokrio ovu granicu u prvoj cetvrtini. Protiv Celticsa 27-24...21-32...22-19...25-18.
Last edited by viljasboas on 11 May 2022, 23:51, edited 1 time in total.