Kao što je Sergio već pisao vrlo lako je moguče da će Šveđani podijeliti minutažu,ili sačuvati neke od igrača za 1/4 finale. Na lijevom vanjskom Švedska ima 2 jake opcije, Jonathana Carlsbogarda iz Barcelone,te Erica Johanssona iz Kiela. Obojica igraju odlično na ovom SP-u. Budući da je Carlsbogard odigrao 45 minuta kontra Islanda,a Eric ušao tek u onom drugom dijelu kada je Švedska već gotovo osigurala pobjedu,kao što Sergio očekuje Claara na srednjem,tako i ja očekujem Erica na LV. Kažem lako je moguće ako se vodimo nekom logikom,koje kod izbornika baš i nema.
Francuska - Španjolska (60.5) over 1.85 SS
Čisto logički,iako je na ovom SP-u baš i nema puno,ali i po statistici igram over na sraz ove dvije ekipe. Po statistici zadnjih 6 tekmi između ovih ekipa su sve završile preko 60 golova,od toga su 2 bile sa svjetskih prvenstava,jedna sa olimpijskih igara,te tri prijateljske. Francuskoj su upitni Mem i Karabatić zbog ozljeda,nisu igrali ni zadnju tekmu kontra Irana,pa ćemo vidjeti po sastavima prije meća u kakvom su stanju. Logika bi bila da niti jedan od njih ne igra ako baš ne mora,ali isto tako da se neće obranama ići "u kost" jer će se htjeti sačuvati igrače za 1/4 finale. Protivnika u 1/4 finalu ionako neće znati do kraja utakmice Njemačka - Norveška u ponedjeljak,tamo će te ekipe imati prednost "biranja" protivnika za 1/4 finala.
Analiza samo za Nasira...
Švedska - Portugal X 9.50 SS
Ukoliko pobjede i Island i Mađarska ,ili samo Mađarska tada je Portugalcima dovoljan i bod kontra Švedske,jer u krugu te tri repke imaju najbolju gol razliku zbog +7 sa Mađarskom. Ukoliko dobije samo Island,a Mađari kiksaju,onda im je potrebna pobjeda kontra Švedske. Ovo pišem zbog Nasira koji voli ovakve stvari,pa ukoliko bude prošao najizgledniji prvi scenario,onda možda treba probati. Mislim da su bile tek dvije neriješene tekme na prvenstvu,jedna je Portugal - Brazil,pa je i zakon velikih brojeva da bi mogla još koja.
